نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422102
چرا ویتنامی ها لبخند هایشان را پنهان می کنند؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
عکاس لبخندهای پنهانی می گوید، دختران ویتنامی به خاطر حجب و حیا و کهنسالان و سالخوردگان برای پنهان کردن دندان های شکسته و یا ریخته شده شان، دست هایشان را در هنگام لبخند زدن جلوی دهانشان می گیرند.
 
 چرا ویتنامی ها لبخند هایشان را پنهان می کنند؟
 
به گزارش تابناک، مردم ویتنام همیشه لبخند می زنند و شاد و خوشحال به نظر می رسند. «ریان» عکاس فرانسوی در طول سفر خود به چند کشور آسیایی متوجه شد که اغلب مردم ویتنام در هنگام خندیدن و یا لبخند زدن به نشانه ادب و حیا با دست جلوی دهان خود را می گیرند و لبخندشان را پنهان می کنند.
 
این موضوع برای ریان جذاب بود تا جایی که تصمیم گرفت، پروژه عکاسی خود را به لبخند ویتنامی ها اختصاص دهد.

او به سراسر ویتنام سفر کرد و پرتره هایی زیبا از چهره های شاد و متبسم آنها را به ثبت رساند و در مجموعه ای به نام «لبخندهای پنهانی» به چاپ رساند.

این عکاس فرانسوی سه سال در «هانوی» پایتخت ویتنام زندگی کرد و به گفته خود، راز شاد زندگی کردن را از آنها آموخت.

ریان تلاش کرد تا بر این لبخندها متمرکز شود؛ لبخندهای پنهانی که در سراسر صورت پخش می شوند و اگر چه با دست جلوی آنها گرفته شده اما تمام چهره ی آنان را به سیطره ی خویش درمی آورند.

او گفت مردم ویتنام خوشبین و مثبت اندیش هستند و نیروی مثبتی ر ا به اطرافیان می بخشند.
عکاس لبخندهای پنهانی می گوید، دختران ویتنامی به خاطر حجب و حیا و کهنسالان و سالخوردگان برای پنهان کردن دندان های شکسته و یا ریخته شده شان، دست هایشان را در هنگام لبخند زدن جلوی دهان هایشان می گیرند.
 
کتاب مصور او با نام «ویتنام، سنگفرشی از تضادها» در ژانویه ۲۰۱۴ میلادی با استقبال گسترده ای روبه رو شد. او اینک درباره قومیت های اصیلی که در ویتنام رو به فراموشی می روند، مطالعه می کند.
 
 

 

 

 

 

 

 


 


 
 
کلمات کلیدی : ویتنام + لبخند
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۴:۴۹:۱۸
به امید روزیکه مردم سرزمین من هم فارغ از تمام مشکلات و بی عدالتی ها، لبخند بزندد. (4057316) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.