توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432507
درخواست تعدادی از کارشناسان از اوباما برای مهار تهدید هسته‌ای ترامپ
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۶
با توجه به اظهارات خطرناک ترامپ در زمینه‌ تسلیحات هسته‌ای تعدادی از کارشناسان کنترل تسلیحات آمریکا از باراک اوباما خواستند تا پیش از ورود ترامپ به کاخ سفید، تسلیحات هسته‌ای آمریکا را ازحالت آماده باش خارج کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه‌ ایندیپندنت، نهاد پلاشیرز فاند که در اوج جنگ سرد تاسیس شد از باراک اوباما خواسته است تا تسلیحات هسته‌ای آمریکا را از حالت آماده باش خارج کند.

در نامه‌ این نهاد خطاب به اوباما آمده است که خطر آغاز یک جنگ هسته‌ای با توجه به اظهارات عجیب و غیرمسئولانه ترامپ در این زمینه، ممکن است به اشتباه افزایش یافته باشد.

این نامه حمایت  برخی سیاستمداران، افسرهای ارشد نظامی بازنشسته و مقامات دولتی را با خود به همراه دارد.

پیش‌تر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در توییتر خود نوشت: آمریکا باید به طور جدی زرادخانه‌ هسته‌ای خود را تقویت و گسترش دهد.

این اظهار نظر ترامپ باعث ایجاد نگرانی های گسترده‌ بین‌المللی شده است.

تام کولینا، رئیس سیاست گذاری نهاد پلاشیرز گفت: ترامپ با بیان اظهار نظرهایی مثل اینکه کره جنوبی باید برای مقابله با تهدید هسته‌ای پیونگ یانگ سلاح هسته‌ای بسازد بسیاری از کارشناسان را نگران کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + باراک اوباما
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.