نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 362604
دیوان محاسبات: مجوز پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف در سال ۹۳ صادر شد/ پرداخت کارانه 170 میلیون تومانی به پزشکان خاص
بخش اقتصادی الف، 25 خرداد 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۹
دادستان دیوان محاسبات گفت: بررسی پرونده پرداخت حقوق‌های کلان غیرمتعارف را از سال ۱۳۹۳ آغاز کردیم و تخلف در برخی پرونده‌ها محرز و به تعقیب متخلفان منجر شده است.

فیاض شجاعی در مصاحبه با صداوسیما گفت: برای بررسی این پرونده، سه روز قبل به یکی از دادیاران در این‌باره ماموریت دادم تا موضوع را با استناد به ماده ۲۱ قانون دیوان محاسبات کشور پیگیری و حداکثر تا ۱۰ روز گزارش کند.

فیاض شجاعی افزود: بر اساس اطلاعات دریافتی تاکنون مشخص شده که حداکثر پرداختی‌ها در این پرونده، ۱۷۰ میلیون تومان و به پزشکان خاص و در قالب کارانه بوده است.

وی گفت: در بررسی این پرونده مشخص می‌شود که کدام پرداخت‌ها مبنای قانونی ندارد که تخلف است و باید از افراد بازپس گرفته شود. همچنین مشخص می‌شود که برخی پرداخت‌ها مبنای قانونی دارد اما نامتعارف است.

شجاعی تاکید کرد: برای جلوگیری از پرداخت‌های نامتعارف باید با اصلاح قوانین در مجلس شورای اسلامی، سقف پرداخت‌ها مشخص و منفذهای سوءاستفاده از قانون بسته شود.

وی همچنین گفت: بر اساس اطلاعاتی که از بررسی پرونده پرداخت‌ها در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کسب کرده‌ایم، پرداخت‌ها با عنوان کارانه و دیگر مزایا به پزشکان خاص پرداخت شده که گرچه قانونی است اما متعارف نیست و باید با اصلاح قانون، سقفی برای آن تعیین شود.

شجاعی افزود: البته این کارانه و مزایا متناسب با میزان کار برخی پزشکان مانند برخی جراحان قلب و عروق پرداخت شده است وگرنه برخی پزشکان دریافتی بسیار کمتری دارند.

دادستان دیوان محاسبات در ادامه گفت: ما بررسی پرداخت‌ها را از سال ۹۳ آغاز کرده‌ایم و برخلاف برخی تصورات این‌گونه نیست که در پی رسانه‌ای شدن این موضوع، درصدد رسیدگی برآمده باشیم. برخی پرونده‌هایی که تاکنون بررسی کرده‌ایم و مبنای قانونی نداشته به تعقیب پرداخت‌کننده و دریافت‌کننده آن منجر شده است.

وی افزود: دیوان محاسبات کشور با استناد به ماده ۲۱ قانون این دیوان به یکی از دادیاران مأموریت داده است تا پرداخت‌های ده‌ها میلیون تومانی در بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های دولتی، سازمان اموال تملیکی، سازمان امور مالیاتی، شرکت نفت و شرکت‌های تابعه بررسی شود.

شجاعی اضافه کرد: همچنین به پرداخت‌ها در بانک‌ها، شرکت‌ها و بیمه‌هایی که طبق مقررات، دولتی محسوب نمی‌شوند اما بخش قابل توجهی از سهامشان متعلق به دولت، نهادهای عمومی و سهام عدالت است رسیدگی می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز و در پاسخ به انتقاد یکی از نمایندگان از پرداخت‌های نجومی در برخی دستگاه‌ها اعلام کرد: گزارش دیوان محاسبات در این‌باره اوایل هفته آینده به مجلس ارائه می‌شود.{اینجا}

وی افزود: مزایای مستمر و غیرمستمر کارکنان حداکثر ۶۰۰۰ امتیاز تحت عنوان شغلی و ۴۵۰۰ امتیاز تحت عنوان حقوق شاغل ضرب‌در ضریب اعلامی هیئت وزیران در هر سال است و این حقوق ثابت تلقی می‌شود؛ البته علاوه بر حقوق ثابت، حسب مورد فوق‌العاده ده‌گانه براساس ماده ۶۸ نیز قابل محاسبه و پرداخت می‌باشد، که این امتیاز نیز حداکثر ۵۵۰۰ است.

دادستان دیوان محاسبات گفت: کل امتیاز قابل اعمال ۱۶ هزار امتیاز است که ۹۵ درصد آن در قالب فوق‌العاده غیرمستمر از قبیل فوق‌العاده کمتر توسعه یافته، اضافه‌کاری و... قابل پرداخت است.

*فیش‌های پرداختی غیرمتعارف براساس ماده۵۰ قانون برنامه پنجم بود
شجاعی با اشاره به اینکه برخی از دستگاه‌های اجرایی از شمول نظام پرداختی قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنا شده‌اند، بیان کرد: به‌موجب قوانین خاص، نظام پرداختی در مورد این دستگاه‌ها تخصیص خورده است؛ از جمله می‌توان به بند (ح) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه اشاره کرد که به کارگروهی مرکب از سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بالاترین مقام دستگاه متقاضی اجازه داده تا فوق‌العاده خاص خارج از موارد در فصل دهم ایجاد کند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های مستثنا شده از قانون مدیریت خدمات کشوری، در خصوص نظام‌های پرداختی مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارمندان دولت مصوب ۱۳۷۰ و مقررات خاص خود می‌باشند.

دادستان دیوان محاسبات در مورد فیش‌های حقوقی با رقم‌های نجومی، اظهار کرد: این فیش‌های پرداختی عمدتاً در شرکت‌های دولتی، بیمه‌ها و بانک‌ها متأثر از نحوه اعمال و لحاظ فوق‌العاده خاص براساس بند (ح) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه بوده است.

شجاعی توضیح داد: در قانون و بند (ح) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم آمده است که یک فوق العاده خاص می توان تعیین و به مدیران پرداخت کرد، منتها مدیران دولتی این موضوع را در پرداختی‌ها به‌عنوان حقوق مستمر در تمامی پرداختی‌های خود مبنا قرار داده و لحاظ کردند، در حالی که جزو حقوق غیرمستمر بود.

وی تصریح کرد: مجوز اعمال این فوق‌العاده، در سال ۹۳ صادر شد، البته قانون برنامه از سال ۹۰ اجرایی شده بود، و این موضوع می‌بایست توسط کارگروهی به تصویب می‌رسید و قبل از آن چنین مجوزی وجود نداشت و ریشه قانونی این پرداختی‌ها به بند(ح) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم برمی‌گردد که البته در اعمال و اجرا، آن را توسعه دادند، که دیوان محاسبات از سال ۹۳ به این موضوع ورود کرد.

برخی دستگاه‌ها از درخواست دیوان محاسبات تمکین نکردند
به‌گفته دادستان دیوان محاسبات، برخی دستگاه‌ها نسبت به اصلاح فیش‌های پرداختی و استرداد اضافه پرداختی ناشی از محاسبات اشتباه، اقدام کردند، اما برخی از دستگاه‌ها به‌دلیل عدم تمکین برای اصلاح امر و استرداد اضافه پرداختی‌ها، علیه آنان پرونده تشکیل و بعد از تکمیل تحقیقات با درخواست جبران و یا استرداد اضافه پرداختی و اعمال مجازات برای آنها دادخواست صادر شد، که در هیئت‌های مستشاری در حال رسیدگی است.

وی اضافه کرد: البته برخی از پرداختی‌ها نیز در بانک‌ها و شرکت‌هایی انجام شد که به‌دلیل ترکیب سهامداران و تعریف، دولتی محسوب نمی‌شوند، مانند بانک‌ها و شرکت‌هایی که عمده سهام آنان متعلق به نهادهای عمومی غیردولتی و سهام عدالت است.

*بررسی جامع و همه‌جانبه فیش‌های حقوقی کارکنان در دستور کار است
این مقام مسئول با بیان اینکه دیوان محاسبات در راستای دستور رئیس مجلس اقدام کرده و خواهد کرد، گفت: این دادستانی به واحد‌های فنی و حسابرسی دستور داده تا با بررسی موضوع به‌صورت جامع، پرداختی‌های پرسنلی در دستگاه‌های اجرایی را کنترل و گزارش کنند.

شجاعی ادامه داد: برای روشنگری افکار عمومی منتظر دریافت گزارش از واحدهای فنی و حسابرسی نمانده و نمی‌مانیم و با استناد به ماده ۲ قانون دیوان محاسبات کشور، به یکی از رؤسای شعب دادیاری نسبت به بررسی این موضوع و ورود جدی و همه‌جانبه مأموریت دادم تا در راستای ایجاد و انتظام مالی و استیفای حقوق بیت المال و استرداد پرداختی‌های غیرقانونی اقدام و گزارش‌هایی را به مراجع ذی‌ربط و افکار عمومی ارائه کند.

وی همچنین گفت: ضمناً فیش‌های حقوق مدیران و کارکنان از مصادیق اسناد طبقه‌بندی شده، محسوب نمی‌شود و وظیفه قانونی دستگاه‌های نظارتی و حقوق شهروندی و حق نظارت عامه مردم بر عملکرد مدیران و مسئولین ایجاب می‌کند که امکان دسترسی به فیش‌ها برای همه میسر باشد.

دادستان دیوان محاسبات تأکید کرد: البته با لحاظ تفاوت کارهای کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی و اهمیت برخی از فعالیت‌ها، مسئولیت‌ها و مأموریت‌ها، یکسان‌سازی حقوق امری ناممکن است و قانون‌گذار به‌موجب ماده ۱۱۷ قانون خدمات مدیریت کشوری، نظام پرداختی کارکنان برخی از دستگاه‌های اجرایی را از شمول قانون مستثنا کرده است.

شجاعی ادامه داد: البته قانون‌گذار برای برخی دستگاه‌های مشمول قانون از جمله بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های دولتی نیز مجوز خاصی برای پرداخت فوق‌العاده خاص براساس بند (ح) ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم توسعه اعطا کرده است.

جلوگیری از ایجاد تفاوت‌های غیرمتعارف وظیفه شورای حقوق است
به‌اعتقاد دادستان دیوان محاسبات، در تعیین حقوق و مزایای پرداختی کلیه دستگاه‌های اجرایی اعم از مشمولین قانون مدیریت خدمات کشوری و غیرمشمول قانون، بایستی هماهنگی ایجاد شود و باید از ایجاد تفاوت‌های غیرمتعارف در پرداختی به کارکنان جلوگیری شود.

وی در مورد هماهنگی برای پرداخت حقوق کارکنان، بیان کرد: قانون‌گذار این وظیفه را براساس ماده ۷۴ قانون مدیریت خدمات کشوری به‌عهده شورای حقوق و دستمزد (تشکیل شده از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، دو نفر از وزرا به‌انتخاب هیئت وزیران، رئیس دستگاه ذی‌ربط و دو نفر از کمیسیون‌های اجتماعی و برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به‌عنوان ناظر) قرار داده است.
 
کلمات کلیدی : فیش حقوقی+حقوق مدیران+حقوق+حقوق های نجومی+پزشکان+زیرمیزی+کارانه پزشکان
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۶:۱۲
مشكل اصلي در اينست كه تقريبا تمامي مديران كشور ، مديران هزينه كردن بر اساس بودجه نفت هستند
مديري سراغ داريد كه درامد زايي هم بلد باشند؟ (3759817) (alef-13)
 
Mobin
France
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۸:۵۹:۴۸
بزرگواران سلام

من مشاور طراحی نظام‌های حقوق، مزایا و امور رفاهی و دستمزد هستم.

در این ماه عزیز چند مورد با شما به اشتراک می ‌گزارم.

1. در شبکه بانکی کارمندان میانی و نه سرپرستان یا مدیران، به طور میانگین با سکه‌ها و... و هدایا حداقل 600 میلون ریال دریافت می‌کنند!
2. در نهادهایی مثل IDRO مدیران، سرپرستان، کارشناس مسئول و... بدون در نظر گرفتن رانت‌های مربوطه مثل عضو هیئت مدیره‌های غیر حضوری و پروژه‌ها و تدریس‌ها و مشاوره ‌ها اضافه کارها کارشناس مسئول به بالا حداقل 30 میلیون ریال به حقوقشان اضافه می‌کند، حالا رییس یا مدیر یا... به غیر از این مورد و ضریب‌شان موارد دیگر ماهیانه نیز اضافه می شود.
3. در مپنا، همراه اول و... هم همین است...

با توجه به الزامات قانونی از روش‌های مختلف مثل بن کارت، کارت هدیه، حق... پرداخت‌ها انجام می‌شود!

چه بخواهیم چه نخواهیم فقط شفاف‌سازی موارد مالی می‌توان به این مساله رسید. (3760600) (alef-13)
 
رحيم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۷:۰۸
خرج كه از كيسه ملت بود

حاتم طايي شدن اسان بود (3759821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۱۹:۵۲
مشخص شد که این پرداختها از سال 93 بوده حالا دوستان طرفدار روحانی بیان و هی توجیه کنن و هی ماله کشی کنن.
4 سال گذشت باز میخواین بندازین گردن قبل؟ (3759825) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۰:۴۱:۲۱
نه عزیز اینطور نیست اینکه در زمان روحانی بعضی از پزشکان متخصص جهت جذب د ر بیمارستانهای دولتی حقوق بالایی دریافت می کنن هیچ اشکالی ندارد چه جور یک فوتبالیست که دردی از یک فرد دردمند را دوا نمی کند باید حقوق میلیلردی از جیب بیت المال بگیرد . (3760835) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۲۲:۱۸
مهندس فرمودن از سال 93 برسی کردیم یعنی از دوسال گذشته در حال بررسی هستن نگفتن حقوق های کلان مربوب به سال 11393 به بعد است 2- جناب مدیران پاکدست دولت قبل احتیاجی به حقوق نداشتن امثال خاوری اصلا حقوق نمی گرفتن هرچقد لازم داشت برمی داشتن مثلا 3 میلیارد دلار!!!!!!!!!!!!!!!111 (3761254) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۱:۵۶:۲۴
برای داستان دیوان محاسبات متاسفم که مجوز موجود در بند الف ماده 49 قانون برنامه چهارم توسعه که دانشگاهها را از شمول تمامی قوانین و مقررات مستثنی نموده را به دولت فعلی ربط می دهد. یکی نیست بگه داداش قانون برنامه چهارم در زمان احمدی نژاد بوده یا روحاني (3767416) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۳۰:۱۶
عالیجنابان اشراف ؛ چطور میتوانید دم از مردم بزنید ؟؟ آقای مطهری کجایید ؟؟ آقای رئیس جمهور ؛ آنقدر سرگرم مسائل بی فایده و پرهزینه ی برجام شدید که از فساد و حرام خواری عوامل تحت امرتان غافل شدید !!!!! (3759850) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۳۰:۲۴
جراح قلبی که اگه بره خصوصی عمل کنه نزدیک میلیارد در میاره رو باید دستشم بوسید که با این پول حاضره مردم رو عمل کنه (3759852) (alef-13)
 
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۷:۱۰:۵۴
اتفاقا باید بررسی بشه خود جراح عمل کرده یا دانشجوهایش
اینها توجیهات مردود و رد شماست وقتی تربیت جراح کم باشه معلومه قیمتش میره بالا این یعنی انحصار
دوران دستبوسی هم گذشته طرف باید شرمنده باشه بخاطر انحصار ایجادی صنفش مردم بدبخت دستبوسیش بکنن
هرچند مرگ بهتره تا ذلت دستبوسی یک پزشک (3760468) (alef-13)
 
Farhad
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۷:۴۸:۲۹
سلام
دوست عزيز مطمن باش جراح قلبي ،اگر بتواند مريض را قانع كند كه بياد بيمارستان خصوصي
قطعا در مراكز دولتي ان بيمار را تحت جراحي قرار نميدهد.
دوما، اقايان جراح قلب و ديگر متخصصان بر اساس قوانين و بودجه و ماليات همين مردم و كشور به اين درجه رسيدند و وظيفه دارند بر اساس همين قانون نيز به وظايف خود عمل كنند (3760507) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۲۰:۳۱
جراح قلب اگر با سواد باشد مطمئنا دنبال پول نیست، پرفسور سمیعی نظرتان برای جراحی قلب به دنبال درمان بیمار است یا به دنبال پول!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

میلیادرهای خیر که مدرسه می سازند آیا دنبال پول هستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از این آقایان که میلیاردها تومان بیت المال را به تاراج برده اند آیا یکی شون خیر بوده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که اگر بود دنبال میلیارد پول نبود!!!!!!!!!!!! (3761246) (alef-13)
 
دکتر فرد
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۷:۲۵:۳۰
این پرفسور که متخصص مغز و اعصاب هستند که آخه، مگه شیر تو شیره!! (3761845) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۳۴:۲۵
یعنی این حقوق ها در دولت مهر ورز پرداخت نمیشده ؟؟؟ (3759860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۴۰:۴۲
نه عزیزم
حقوق رییس جمهور و وزرا هم در این دولت چند برابر شده است (3761149) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۳۷:۳۶
دیوان محاسبات ، سازمان بازرسی ، دیوان عدالت ، سازمان حمایت از مصرف کننده ، سازمان نظارت بر واردات ، سازمان ..... دیوان ...... قوه ...... نماینده ی ...... رئیس ..... معاون ....... و و دیگر هیچ ........ (3759870) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۴۲:۳۷
خواهشا اگر کسی میتونه درافتی کارگرا و مهندسا رو با این دوستان مدیر و پزشک مقایسه کنه رشته این دوستان که 400 میلیون میگیرن رو هم بیان کنید تا مشخص بشه که برنامه چیه و چه خبره (3759876) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۵۱:۴۵
یک جراح قلب که کلا 150 نفر از بین 70 ملیون ایرانی وجود داره حقشه اینقدر بگیره. هیچ حرفی هم توش نیست (3759894) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۹:۳۶:۴۲
بنده هم مهندس الکترونیک از شریف هستم با 20 سال سابقه و توی کل کشور 5 نفر تخصص بنده را ندارند. نظرتون در مورد درامد بنده هم همینه یا فقط پزشکان تافته جدا بافته هستند؟
اتفاقا پزشکی که تعهد میگیره که اگر شما مردی یا زنده موندی کلا مسوولیتی نداره بسیار فشار روانی کار روش پایینه.
من موندم چرا یک پزشک باید ماهی 1 میلیارد دربیاره وقتی که یک مهندس خیلی خیلی خوب مثلا ماهی 10 تومن درمیاره حداکثر. اونهم توی این رکود نه البته. رکودی که اصلا روی پزشکان محترم تاثیری نداره و چه بسا به علت خرابی شرایط زندگی مردم نونشون در روغن غوطه ورتر هم شده باشه. (3760680) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۵۹:۱۳
کل جمعیت فوق تخصص جراحی قلب کشور حدودا 30 تا 40 نفر هستند.
همگی سهامدارند و برای عملهای قلب درامد میلیونی در بیمارستان خصوصی دارند.
اینارو باید نگه داشت در بیمارستان دولتی. (3761195) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۱۹:۴۵
نمی دونم آمار را ازکجا اوری ولی 150 تا جراح قلب فقط تو شیراز هست 2 هیچ دلیلی نداره یک جراح قلب روزی 30 میلیون درآمد داشته باشه حتی اگه بهترین باشه 3- درآمد افراد نخبه باید یه ضریب معقول از درامد متوسط جامعه باشه نه صدر برابر درامد متوسط جامعه (3761245) (alef-13)
 
Hamed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۵۶:۱۲
لطفا" فیش های حقوق نا متعارف مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای وابسته به وزارت کار را برسی کنید .
ایشان ماهانه یک و نیم میلیون تومان در آمد دارند در حالی که مدرک مهندسی و 20 سال سابقه کار دارند و کارمند رسمی اند . (3759906) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۹:۵۸:۴۶
دولت فیش های حقوقی دولت قبل رو هم فاش کنه تا مشخص بشه زمان احمدی نژاد چه خبر بوده ! (3759908) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۲۷:۵۸
مطمناً اگر چیزی داشتن در انتشارش تامل نمی کردن (3761109) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۴۲:۱۰
چقدر تعصب؟؟!! (3761154) (alef-13)
 
خسرو گار س چی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۰:۰۲:۰۹
با سلام و احتارم

.....حایز اهمیت و تامل است : ... با کسب اجازه پیشنهادی را می خواستم مطرح نمایم نظر به اینکه اخبار مفاسد حقوقی موجب تشویش اذهان عمومی ، بدبینی به نظام و سوالاتی از قبیل اینکه چرا یک دفعه و ناگهانی این همه سند آشکار شده است و اینکه چرا دستگاههای نظارتی تاکنون چه کار می کردند و غیره ، خواهشمند است ضمن ادامه و مستمر پیگیری سریع و قاطع مسوولانو مراجع ذیربط و برخورد شدید در این زمینه با مفسدین حقوقی ، از انتشار سند های پی در پی و انتشار اینگونه اخبار صرف نظر شود ... با تشکر - گار س چی (3759917) (alef-13)
 
مطلع از اوضاع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۰:۱۳:۰۴
اکثر بودجه طرح تحول نظام سلامت رو که وزارت بهداشت داره از خزانه میگیره در قالب کارانه داره میده به پزشکا در بیمارستان های دانشگاهی
کارانه های چند ده میلیونی (3759931) (alef-3)
 
حسینی از کادر درمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۰:۱۵:۱۵
در بیمارستان های دولتی به دکترها دارن کارانه های 70 ؛ 80 میلیونی میدن
آقای وزیر جنابعالی مسئولی در قبال این پرداخت های کلان (3759935) (alef-3)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۰:۴۹:۲۶
در عرف دنیا،دریافتی پزشک چند برابر کارمند،معلم یا استاد دانشگاه یا مهندس است؟ (3759985) (alef-3)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۰:۴۹:۴۵
همیشه درقوانین راهی برای دررفتن از مسیر درست می گذارند و همین میشود که فساد سیستماتیک همه جا را فرا گرفته است.
اگر به گزارشات و توجیهات توجه کنید اکثرا میگویند حقوق ها بر مبنای قانون پرداخت شده است اما نا متعارف است!
مطمینا قانونگذاران سهم بزرگی در این فساد بیحساب داشته و دارند (3759986) (alef-13)
 
mahdi
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۱:۱۰:۵۹
میدونم باز منتشر نمی کنید اما لطفا معنی کلمه کارانه رو به مردم بگید
ی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ی حقوق ثابتی داره مثلا چراح فوق تخصص قلب بین ۵ تا ۸ میلیون بر اساس سابقه کاری و مرتبه اداری حقوق ثابت داره اما بحث کارانه جداست و قانونی هست
کارانه یعنی مبلغی که به ازای هر جراحی یا ویزیتی که در درمانگاه های دولتی یا اعمال پاراکلینیک مثل آندوسکوپی پرداخت میشه
حالا اگه جراحی واقعا در ماه صد جراحی قلب داشته و به ازای هر کدوم یک میلیون به حسابش وازیز شده ایرادی به این مبلغ صد میلیون کارانه وارد نیست
ما جراحی داریم که بیست روز در بیمارستان شبانه روزی حضور داشته و جراحی کرده
آیا باید رایگان همه رو جراحی کنه؟با همون حقوق هشت میلیون باید همه رو جراحی کنه؟منصف باشید.یا مثلا دستمزد جراحی قلب صد هزار تومن خوبه؟
گیربگس ماشین من رو دویست هزار تومن دستمزد تعمیر گرفتن
این پزشکان هم تعدادشون کمه
ثانیا از پزشکان عمومی و بعضی رشته های غیرجراحی هم بگید که به زور ماهی ده میلیون درآمد دارند.اونهم بعد از یازده سال درس خوندن و ۴ سال طرح احباری در مناطق محروم
اگر دین دارید و آزاده هستید منتشر کنید.بزارید مردم خودشون قضاوت کنند (3760008) (alef-13)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۱:۳۲:۰۰
در همین موضوع فیش های حقوقی شاهد دو نوع برخورد متفاوت از سوی سخنگوی دولت آقای نوبخت بودیم. در ابتدای مطرح شدن فیش های حقوقی بیمه مرکزی سخنگوی دولت در پاسخ به پرسشی درباره حقوق چند ده میلیونی برخی مدیران دولتی گفت: «وزیر امور اقتصادی بعد از رسیدگی به این موضوع، گزارشی منتشر کرد و تغییری هم صورت گرفت؛ فیش‌های حقوقی که منتشر شد، مطالبات معوقی بود که در یک ماه خاص پرداخت شد و اگر فیش حقوقی ماه‌های گذشته افراد را ببینید، درحد حقوق‌های متعارف است».

بنابراین مشاهده می نماییم که آقای سخنگو در وهله اول این گونه فیش ها را متعارف بیان می کند؛ اما وی با کشدار شدن موضوع و ورود رئیس جمهور به موضوع یکباره موضع خود را عوض می کند و قول برخورد با این گونه فیش ها را می دهد.

آقای نوبخت در جدیدترین اظهار نظر خود در این باره ضمن عذرخواهی از مردم از اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری و بستن روزنه‌های قانونی خبر داد که دیگر به موجب آن دریافت پاداش‌های چند ده میلیونی توسط مدیران بانکی و بیمه‌ای میسر نخواهد شد.
در واقع در حالی که همین چند وقت اخیر وی فیش های حقوقی مدیران بیمه مرکزی را متعارف قلمداد می کند که در فاصله چند روز قول برخورد با این افراد را می دهد، بنابراین مشخص نیست، بالاخره چگونه مدیرانی که حقوق متعارف می گرفته است مستحق برخورد هستند! (3760046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۲:۰۲:۴۲
قابل توجه وزیر بهداشت، رئیس سازمان نظام پزشکی و معاون وزیر که همه را دروغگو خواندند و گفتند واقعیت ندارد! (3760087) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۷:۰۴:۵۹
الانم چیزی نشده.خود وزارت بارها کفته کمتر از 100 پزشک بالای 100 میلیون درامد دارند.خب مطمئن باش حداقل 100 مهندس و 100 وکیل هم داریم که ماهیانه 10 برابر این هم درامد دارند.مشکل شما و نظام پرستاری هستسن که تهمت میزنید که متخصصین پزشکی ماهیانه 200 تا 300 تومن میگرن و اینقدر این دروغ تکرار شده که واقعا همه باور کردند. (3760459) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۲:۴۰:۵۹
دولت اغنیا , دولت نعمت عظمای حقوق های مدیران ارشد دولتی و مصیبت عظمای یارانه چهل هزار تومانی فقرا , روحانی رییس جمهور ثروتمندان است روحانی مچکریم , ضمنا دو جواب ثابت روحانی مچکریم ها : ۱-این حقوقها توسط دولت قبل پرداخت میشه!!!!! ۲-این ادارات , بانکها , بیمه ها , پزشکان , شرکت نفتها و کلا هر کسی حقوق میلیاردی میگیره خصوصی هستن!!!!!!! و به دولت مربوط نیست!!!(در حالی که تمام آنها خصولتی بوده و بودجه خود را از جیب مردم یا بیت المال میگیرند) (3760148) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۲:۴۲:۳۵
لطفا سری به نفت و حفاری و پالایش و پخش و پتروشیمی و گاز برنید (3760150) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۳:۰۳:۱۱
کی به نمایندگی از مردم ایران بند ح ماده ۵۰ رو تصویب و مرجع تضییع حقوق مردم قرار داد (3760176) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۳:۲۰:۱۹
کارگر کجاست........................معلم کجاست............................ (3760188) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۳۹:۴۳
کارگر منتظر شلاق و معلم هم جلوی مجلس (3761146) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۲۳:۵۸:۴۵
فقط به این جمله دقت کنید: " مجوز اعمال این فوق‌العاده، در سال ۹۳ صادر شد،" (3760235) (alef-13)
 
علی
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۱:۰۶
ممنون از اینکه سایت الف بالاخره موضوع حقوق های نجومی را در بستر حقوقی خود قرار داد. ولی باید شفاف سازی ها در همه عرصه ها بعمل آید. باید انتصاب ها شفاف باشد. این جداول سازمانی و گروه و پایه ارشد و خبره و عالی و د بیراول و دبیردوم و رایزن و ... همه حاکی از یک نظام تجربی سازمانی است. اگر کسی بدون طی مراحل کارشناسی از اول مدیر بوده یا ناگهان مدیر شده این فرد را باید از مزایای مدیریت طبق قانون محروم کرد تا نظام سازمانی حفظ شود نیمی از مشکلات این است که مدیران مراتب کارشناسی را طی نکرده و از آسمان نازل شده اند. باور کنید الان کارشناسان مجرب خون دل ها می کشند، هم از مدیران بی سواد و بی تجربه و هم از جوانانی که به استادی و شاگردی اعتقاد ندارند باور کنید شیرازه امور در وزارتخانه ها از هم پاشیده است. این حرفها از دلسوزی و درد است از سایت الف خواهش می کنم انتشار دهد (3760262) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۰:۲۹:۳۳
در وزارت خارجه هم یک عده ۳۵ سال است مدیر کلی و سفارت را با هم پاس کاری می کنند. اختلاف حقوق این از ما بهتران با بقیه کارشناسان خدوم را نیز مورد بررسی قرار دهید. (3760271) (alef-13)
 
سعید
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۰:۴۱:۰۸
اما این دولت تدبیر و امید خیلی ماهرانه با کلید تدبیر از سفره ضعفا برداشت و به دامن مدیران حرام خوار گذاشت. حالا واقعا تو دوره اول این بی تدبیری را می کنند با کدام امید رای دوره دوم را می خواهند بگیرند. می گذاشتند دور دوم در دولت دوازدهم تخت گاز می رفتند!! (3760288) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۲:۰۹:۲۴
به نظر من برای یک فوق تخصص جراحی قلب 170 تومن پولی نیست اگه تو بخش خصوصی سه تا عمل قلب باز کنه این پول به راحتی به دست میاره بدون پرداخت تاخیری بیمه در بخش دولتی.
چون عمل جراحی قلب باز توی خصوصی که اسم نمیبرم با اقدامات قبل و بعدش حدودا 100 تومن میوفته.و به مراتب بیشتر.
علت این امر اینه که فوق تخصص جراحی قلبها انگشت شمارند در کشور علی رغم اینکه حدودا 4 ساله ظرفیت این رشته خالیه.و هیچ جراحی این رشته رو واسه فوق انتخاب نمیکنه چون هم 4 ساله و طولانیه هم فوق العاده سخت و پر استرسه.
در مورد فوق تخصص جراحی اطفال هم همین امر صادقه. (3760340) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۵:۱۳:۲۲
بفرمایند بروند بخش خصوصی و منت نذارند. دولت هم اگر پزشکان حاضر نیستند دست از رحص و آز برداند پزشک خارجی استخدام کند. مطمئنا سر میایند!
با پول بیت امال 12 سال آموزش رایگان و جتی دانشگاه و بورسیه رایگان و این همه خرص و طمع برای خدمت به مردم! (3760405) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۲۶:۳۶
دوست عزیز مشکا اینجاست که سازمان نظلام پزشکی خودش تعرفه های پزشکی را تعیین می کنه چرا باید هزینه یک عمل قلب از بیست میلیون تا 100 ملیون باشه چرا یک جراح باید حداقل ده میلیون دستمزد برای یک جراحی سه ساعته بگیره اشکال عدم نظارت بر تعرفه های مختلف است (3761262) (alef-13)
 
یک پزشک متخصص جراح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۲:۲۵:۵۱
170میلیون؟؟!! در بخش دولتی؟ اون هم کارانه؟؟!
خب ببینیم چجوری میشه!
طبق طرح های پرداخت در بیمارستان های دولتی، مثل طرح قاصدک و...هرچی درامدزایی بالاتر بره پرداخت کمتر میشه!
مبلغ کارکرد پزشک براساس جزء حرفه ای (میلیون ریال)
0-10......90%
10-20....70%
20-30.....60%
30-40.....50%
بالای50....45%
یعنی برای دریافت این 170میلیون پزشک باید 345میلیون کارکرد داشته باشه!
بر اساس هر کا 8800تومن و دوکا حساب شدن تمام وقت ها....یعنی 19600کا در ماه و653کا در روز!!! یعنی اون جراح قلب اگه هر روز 6تا عمل تعویض دریچه میترال انجام بده(هر عمل معادل 110کا) میشه همین حقوق170میلیونی!! هر عمل حدودا چقدر طول میکشه: 4ساعت....یعنی این اقای دکتر کل 24 ساعت اطاق عمل یوده برای 30 روز ماه!!!خیلی جالبه!!!!
قطعا پرداختی ربطی به کارانه نداشته! همچین مبلغ کارانه ای با این توضیحاتی که دادم در بیمارستان ها غیر ممکنه! مبلغ بسیار فراتر از کارانه است....
لطفا رییس دیوان محاسبات دقیق تر بررسی کنن و دقیق تر گزارش بدن به مردم! وزیر همیشه در صحنه و جلوی دوربین وزارت بهداشت هم یه نوضیحی بدن خوشحال میشیم.
(تازه این مثالی که من زدم جزو اعمال نسبتا گرونه و خیلی شایع هم نیست! اگر بخوایم از جراحی های روتین قلب مثال بزنیم که برای رسیدن به این درامد باید 180روز 24ساعته اطاق عمل باشه!! تازه من مالیات رو هم که حدود 50 میلیون میشه حساب نکردم!!) (3760348) (alef-13)
 
پزشک جراح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۴:۵۰:۳۹
منم یه پزشک متخصص جراحم،هیات علمی،با ۸سال سابقه،تمام وقت....
با حرف های شما کاملا موافقم،این درآمد قطعا از راه کارانه نمیتونه بدست بیاد، من خودم در یکی از بیمارستان های تهران کار میکنم، با توجه به تعداد جراح ها ، دو روز بیشتر اطاق عمل بهم نمیرسه،معمولا هر روز از ساعت ۶/۳۰با دستیاران مریض های بخش رو ویزیت میکنیم تا ساعت ۸،از ساعت ۸صبح تا ۵ بعداز ظهر عمل هام ادامه داره، بعدش هم تا برم دوباره یه سری به بخش بزنم،میشه حدود ساعت ۶عصر، بقیه روز ها هم که اطاق عمل ندارم صبح و عصر درمانگاهم،
یعنی مجموعا(و حداقل) روزی ۱۲ساعت بيمارستانم (حدود ۳۰۰ در ماه)، حقوقم حدود ۵ميليون میشه که سر ماه دریافت ميکنم و کارانه م هم الان با اجرای طرح تحول حدود ۲۵ميليون میشه(مجموع جراحی و ویزیت ها) که البته کارانه رو از آذرماه ۹۴دريافت نکردیم....
دوست دارم بدونم این کدوم جراح قلبی بوده که ۱۷۰ميليون کارانه ش شده؟! تازه این مثالی که شما زديد مربوط به وقتيه که جراح هر روز اطاق داشته باشه برای عمل کردن، با توجه به محدودیت امکانات و تعداد کم بیمارستان های دولتی و اطاق عمل، و تعداد جراح ها الان حداکثر سه یا نهایتا ۴روز اطاق عمل به هر جراح ميرسه، حالا کارانه ۱۷۰ميليوني از کجا اومده خدا داند!
من هم میگم اگر این مبلغ پرداختی واقعی باشه قطعا بخاطر کارانه نبوده،مسؤولین پیگیری کنن ببینن علاوه بر کارانه، چه مبالغی و با چه بهانه هایی پرداخت شده که به عدد ۱۷۰ميليون رسیده...... (3760399) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۸:۰۳:۱۳
آقا خدا بده برکت!
ماهی 30 تا 35 میلیون خالص به گفته خودت داری می گیری به نظرت رقم کمی هست؟! (3768246) (alef-13)
 
انزلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۶:۴۲:۴۲
دوست عزیز لطفا راهنمایی بفرمائید زمانی که تعدادی رزیدنت تمام کارشان را به نام استادان انجام دهند آن وقت ایا امکان پذیر هست ، یک متخصص ........ در یک زمان چند نفر را آنژیوگرافی می کند چون کار را رزیدنت انجام میدهد و ایشان تنها لحظاتی نظارت می کنند و همه کاها بنام ایشان ثبت می شود (3760447) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۴۵:۲۲
بله آقای پزشک متخصص
در یکی از همین بیمارستان های دولتی آموزشی دانشگاهی بالای شهر تهران یکی از همین همکارای حضرت عالی ( پزشک متخصص قلب ) وجود دارد که برای بالا رفتن کارانه خودش ؛ هر کسی که بهش سلام میکنه ، میگه : بخواب تا آنژیوت کنم !!!!!
آقای دکتر متخصص !!!!
برای هر مشکل بیمار که طرف رو آنژیو نمیکنن (3761163) (alef-13)
 
م...ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۲:۳۳:۴۸
تا همین جا جای تقدیر از رسانه هایی مثل الف دارد در روشنگری و دفاع از حق الناس.
من در پاسخ برخی هموطنان که شاید شبهه برایشان پیش آمده د رمورد خصوصی بودن برخی بنگاههای اقتصادی، مثلا میگویند: فلان بانک خصوصی است، پس هر چه قدر دلشان خواست مدیران میتوانند برداشت کنند!
این سخن وقتی میتواند درست باشد کل سهام متعلق به فرد یا اعضای محدود مدیران باشد و با رضایت و اطلاع همه سهامدارن و ذی حقان برداشت ها صورت رگفته باشد، اما اگر آن بنگاه، دارای سهامداران زیادی باشد که چه بسا در هیت مدیره نیستند، و مدیران و هر کارمن دیگری، بدون اطلاع و اجازه بقیه سهامدارن و ذی حقان، اقدام به برداشت اضافی از منابع مالی بنگاه کند، ظلم به حق الناس کرده است. این از بدیهیات حقوقی است و فرقی نمیکند آن بنگاه خصوصی باشد یا عمومی یا دولتی باشد یا شبه دولتی، رعایت حق الناس امری بدیهی است.
اگر در این حتی مشکل قانونی و ابهامی باشد بایست حاکمیت و نهادهای مانند قوه مقننه قوانین اصلاخ و یا وضع کند تا حق الناس حفظ شود.
ممکن است سهامداران یا ذی حقان از تخلف اطلاع نداشته یا از ترس و دلایل دیگر (بر خلاف میلشان)، شکایت نکنند!، پس به دلیل عدم شکایت خصوصی، دلیل نمیشود حاکمیت و نهادهای نظارتی و قضایی دخالتی نکنند! بلکه برعکس این از وظایف بدیهی حاکمیت است بعنوان نماینده مردم، وارد قضیه شود و از حق الناس دفاع کند.
اینجا فرقی نمیکند حکومت ماهیتش مذهبی باشد یا سکولار، دفاع از حق الناس از وظایف بدیهی حکومت است. (3760351) (alef-13)
 
م...ا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۳:۰۳:۴۶
در کامنت قبلی پاسخی بود مورد خصوصی بودن بنگاه و اینکه وظیفه حاکمیت است از حف الناس دفاع کند حتی اگر تخلف در بنگاه خصوصی بوده و شکایت خصوصی هم نشده باشد.
اما شببه دیگری هست و احتمالا حامیان دولت مدعی هستند چون فلان بانک یا نهاد غیر دولتی است پس دولت مقصر نیست!
بر طبق قانون اسای رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون است و رئیس جمهوری و دولت او در حدود اختیارت و تکالیفش میباید از حق النالس دفاع کند و مانند بقیه نهادهای حاکمیتی در حدود وظایف و اختیاراتش، در صورت بروز کشف جرم و تحلف اقدام کند.
اگر وظایف دولت، نظارت دائمی و بررسی حفره های قانونی است. نهاد متعدد و وجود کارشناسان چه در دولت و چه بقیه نهادها، از وظایف اولیه و بدیهی شان همین کشف حفره ها و وضع آیین نامه یا ارسال لوایح قانونی جهت دفاع از حق الناس است.
در این میان، دیگر نهادها هم مسئول هستند.
البته در این قضیه، دموکراسی و رسانه بعنوان رکن چهارم دموکراسی، ارزشمندی خود بخوبی نشان داد. (3760362) (alef-13)
 
سیامک
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۰۹:۱۵:۱۱
در مورد پزشکان نرخ را دستوری نمیشود اعمال کرد تا زمانی که عرضه پزشک بر تقاضای آن پیشی نگیرد پزشکان خود تعیین کننده نرخ خواهند بود در اینجا باید مسئولین وزارت بهداشت را مورد بازخواست قرار داد که چرا اجازه داده اند تعداد پزشکان متخصص کمتر از نیاز کشور باشد مسئول اصلی ظلم به ملت ایران اینگونه افرادند ایا اینهمه پزشک عمومی نمی توانند متخصص شوند چرا از محل یارانه های مردم پزشکان متخصص قلب و ... را تربیت نمی کنید می توانید قبل از تحصیل از انان تعهد نامه رسمی بگیرید تا از ایران خارج نشوند واقعا ما...... وجود دارد که به خاطر منافع صنفی مانع افزایش تربیت پزشکان متخصص است (3760623) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۲:۴۷:۳۲
ديوان محاسبات چرا بر اساس قانون مديريت خدمات كشوري حقوق دريافت نميكند؟جمع كنيد مسخره بازي را.اين ميشود كه بعضيها رشوه ميگيرند و هزار مسيله ديگر.چرا زن و بچه من بايد كمتر از ديگران باشند.من بعد من هم قطعا و صد در صد رشوه خواهم گرفت.خيلي بي غيرت بودم كه تا حالا نمي گرفتم.خدا منو ببخشه كه تا حالا رشوه گير نبودم.حق گرفتني است.مولاعلي هم گفته حق گرفتنيست پس من حقمو ميگيرم. (3761167) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۰۴:۱۷
چرا سري به شركت نفت نمي زنيد ، چرا افشاگري در مورد حقوق و پاداشهاي گزاف شركت نفت نمي شه ، متاسفانه كاركناني كه بر روي دكل هاي نفت در مناطق عملياتي مشغول به كارند همه از نيروهاي شركت هاي پيمانكاري هستد كه با حداقل حقوق كار مي كنند ، در صورتي كه كاركمندان رسمي و ستادي شركت نفت كه هيچ زحمت خاصي نمي كشند و در مراكز استانها پشت ميز نشستن حقوق و پاداش نجومي دريافت ميكنند ، اين چه عدالتيه ؟؟؟ (3761209) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۳۲:۵۱
مجوز کار جراح و پزشک خارجی را صادر کنید. (3761280) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۱۴:۵۲:۲۱
وقتی برای 3دقیقه ویزیت10دلار (35000تومان)بگیرند،ازهمه جای دنیا هجوم میارن (3763519) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۹:۲۳:۳۷
بســـــــــــــــــه. هر چی افتضاح رو می شود می گویند احمدی بدتر بود! احمدی تمام شد. اگر می خواستیم احمدی ور روش احمدی باشد که به این اشرافزاده و بابا های بچه پولدارها رای نمی دادیم! (3762074) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۹:۲۵:۵۸
پزشکان خارجی با سر می آیند،باسیاست های محیط زیستی،آلودگی هوا،غذاهای ناسالم که میخوریم،استرس واضطراب ناشی ازبیکاری،رکود و گرانی،مجموعه ای از انواع واقسام بیماری ها به وفور داریم،کارزیاده!برای یک دقیقه ویزیت هم 10دلار (35000تومان)میگیرند،کجا بهتر از اینجا. (3762077) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۲۳:۳۴:۴۹
به به! آفرین بر دولت تدبیر و امید که برای تعدادی رانت خوار جیب گشاد درآمدزایی میکند و نه تحریمی برداشته شد و نه اقتصادی ترمیم گشت. (3764407) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۷ ۲۳:۳۶:۴۹
عدالت! یک کلمه کاملا بی معنی در کشور ما. (3764410) (alef-11)
 
مردم عادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۲:۵۵:۵۷
یک سوال از دیوان محاسبات دارم آیا از سال 93 تا حالانمیشد یک کاری برای حقوقهای نجومی کرد یا نمیذاشتن رسیدگی کنید؟خدا وکیلی بیایید راستش را به مردم بگید (3765459) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۸ ۱۷:۳۷:۴۲
نمی دانم که چرا دیوان محاسبات به پرداخت نکردن حقوق و فوق العاده ویژه برای کادر اداری آموزش و پرورش که پست انها کارشناسی نیست وارد نمی شود که سازمان مدیریت و برنامه ریزی بر سر کادر خدماتی و اداری و سرایدارن وزارت آموزش و پر ورش می آورد خواشمندم که به این موضوع رسیدگی شود (3766064) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۳:۳۲
بهترین راه تعطیل کردن مطب ها و بیمارستان ها و مراکز درمانی است تا دست این دکتر ها از همه جا قطع بشه (3767955) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۱۶:۵۸:۱۲
جناب معاون محترم وزیر بهداشت
خدا خیرشان بدهد
یک بار می گویند فاصله درآمد بین رشته‌های تخصصی 5 تا 6 برابر است.
یک بار می گوئید 2.5 برابر است بالاخره ما نفهمیدیم چند برابر است؟
برادر ارجمند
شما می فرمائید متوسط درآمد پزشکی عمومی در بهداشت 7 تا 8 میلیون تومان شده است. اگر این رقم را در همان 2 تا 3 برابر ضرب کنیم پزشک متخصص داخلی باید به حساب گفته شما باید بالای 20 میلیون در ماه بگیرد تازه اگر هیچ دریافتی دیگری مثل کارانه و پاداش و ضریب و یارانه و از این جور چیزها نداشته باشد.
طوری حرف می زنید که انگا این رقمی نیست و طبیعی است. به نظرتان این ارقام برای کسی که تازه هیچ پست و سمتی هم ندارد کمی (فقط اندکی) بالا نیست؟!
شخصا دندانپزشکانی را میشناسم که بالای ماهی 30 میلیون بدون داشتن هیچ پست مدیریتی فقط متوسط درامدشان است!
آیا این شما و آقای هاشمی نبودید که تا دیروز هر گونه پرداخت ارقام چند ده میلیونی را در وزارت بهداشت رد می کردید و تازه وزیر محترم از مدیران مستعفی بیمه مرکزی حمایت و دلجویی نیز می فرمودند؟!
آیا شما نبودید که خبرگزاری ها و فارس و کیهان و ... را به سیاسی کاری متهم می کردید؟
ما خودمان هم چندان طرفدار کیهان نیستیم ولی حرف حساب و سخن حق فارغ از این که چه کسی آن را می گوید ، جواب ندارد.

الان خود حضرتعالی دارید صراحتا بر پرداخت هایی خارج از حقوق متعارف پزشکان که به عنوان کارانه از آن یاد می شود صحه می گذارید!
خود جنابعالی می گوئید: "سقف پرداخت کارانه بر اساس نیاز در استان ها اعمال می‌شود که اکثر دانشگاه‌ها این سقف را 80 میلیون تومان تعیین کردند"
به نظرتان 80 میلیون تومان در ماه از بیت المال فقط به عنوان کارانه در شرایط امروز اقتصادی کشور مبلغ متعارفی است؟! تازه حقوق و ... هم بدان افزوده می شود و شاید به 90 و 100 میلیون هم برسد!
در خبرها می خواندیم که خالص دریافتی رییس جمهور آمریکا حدود 70 تا 80 میلیون در ماه و خالص دریافتی خانم کلینتون در دوره وزارتشان حدود 30 تا 35 میلیون بوده است ...
آقایان و خانم های نماینده مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه هم در این قضایا مسئول هستند. آیا از وضع این قوانین خبر نداشتند؟ آیا نمی دانستند که حداقل حقوق کارگران زحمت کش در ماه فقط 700 تا 800 هزار تومان است؟
فارغ از هر گونه بحث و جدل سیاسی امروز هر دولت و مجلس و دستگاه ناظری که مسئولیت دارد باید قاطعانه و انقلابی و بدون هراس از انگ های سیاسی و صرفا برای رضای خدا و احقاق حق و عدالت علوی و بدون هیچ نگاه جناحی وارد میدان شود و امر به معروف و نهی از منکر زبانی و عملی نماید. در غیر این صورت به نظرم در پیشگاه ملت و خداوند متعال در این اسراف از بیت المال مردم مسئول و مدیون خواهد بود... (3768133) (alef-13)
 
امان از بی عدالتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۹ ۲۳:۳۷:۴۶
از دولت محترم ومجلس اسلامی انبظار است که برای همه یک طرفه در نظر بگیرند تا نه سیخ بسوزد نه کباب پزشکان هم جوز مردم همین کشورند ولی چون جان ومرگ مردم بدست این قشر هست از انها تقضا کنید یک مقدار رعایت کنند چون اول از افرادی که نزد این پزشکان محترم مراجعه می کنند از شغل ودرامد انها اگاه شوند چون خیلی از پزشکان ما از جنس همین مردم می باشند
واحساس هم وطنی دارند واز قسم بقراط پایبندند خدا قمت به بازوان پر توان انها دهد انشا الاله (3768856) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۰۴ ۱۷:۴۶:۰۹
لطفا در مورد حقوق و خدمات رفاهی نجومی و منحصر بفرد کارکنان شرکت نفت ، گاز ، حفاری و سایر مجموعه های وزرات نفت ( 5 میلیون تومان تا 30 میلیون تومان + خدمات رفاهی ویژه ) که تاکنون به اطلاع مردم نرسیده و نیز فرار مالیاتی برخی از وکلا و فوتبالیستها و پزشکان با درآمد میلیاردی گزارش تهیه کنید. (3781073) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۲۲ ۱۰:۰۳:۲۷
لطفا" فیش های حقوق نا متعارف سازمان هواشناسی کشور را وابسته به وزارت راه وشهر سازی برسی کنید .
ایشان ماهانه سه میلیون پانصد هزارتومان حقوق دریافتی بجر و اعم از اضافکار ورافاهی وماموریت وغیره دارند در حالی که بقیه کارمندان با 25 سال سابقه کار دارند و کارمند رسمی وپیمانی اند در یک سطح کار می کنند ولی حقوق ماهیانه وغیر ه سر جعم می شود یک ملیون و چهار صد هزار تومان این است عدالت وانگیزه کارکنان دولت محترم (3818478) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.