توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392403
گفتگوی وزیران گروه ۱+۵ درباره توافق ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۷
خبرگزاری ریانوستی روسیه به نقل از یک منبع سازمان ملل گزارش داد: انتظار می رود وزیران امور خارجه گروه ۱+۵ در تاریخ ۲۲ سپتامبر (اول مهر) و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک درباره توافق هسته ای ایران و روند اجرای برجام گفت و گو کنند.

به گزارش ایرنا این منبع به ریانووستی گفت: نشست E۳+۳ که همچنین به گروه ۱+۵ معروف است، در تاریخ یاد شده در سطح وزیران برگزار خواهد شد.

این خبرگزاری افزود: گزارش برخی از رسانه ها در ماه گذشته حکایت از آن داشت که نشست بعدی گروه ۱+۵، ماه سپتامبر و در حاشیه نشست مجمع عمومی و با هدف رفع برخی اختلاف نظرها درباره اجرای توافق هسته ای /برجام/ برگزار خواهد شد.

ایران و گروه ۱+۵ متشکل از آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۵ (۲۳ تیر ۹۴) به توافق موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) دست یافتند که تضمین ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای ایران به ازای لغو تحریم ها را هدف قرار می داد.
ّژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در اواسط ماه ژانویه تایید کرد که ایران به مفاد این توافق پایبند بوده است.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان اوت گذشته (مرداد) گفت که ایران قصد دارد در نشست بعدی کمیسیون اجرای توافق درباره موارد نقض توافق از سوی آمریکا گفت و گو کند.
«یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه در گزارش فصلی خود پایبندی کامل ایران به تعهداتش در چارچوب برنامه اقدام مشترک را تایید کرد.
 
کلمات کلیدی : برجام+۵+۱+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.