نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 272505
احتمال قطع سهمیه بنزین خودروهای شخصی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶
مدیر روابط عمومی وزارت نفت گفت: در مورد سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی هنوز تصمیم قطعی صورت نگرفته است اما به‌ احتمال زیاد این سهمیه واریز نمی‌شود و خودرو‌های شخصی از این به بعد با نرخ آزاد سوخت گیری می‌کنند.

به گزارش فارس اکبر نعمت‌اللهی در حاشیه طرح افتتاح سالن کنفرانس ناحیه آبادان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: سهمیه سوخت خودرو‌های عمومی به حساب آن‌ها واریز شده اما سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی تا این لحظه اعمال نشده است.

وی افزود: در مورد سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی هنوز تصمیم قطعی صورت نگرفته اما به‌ احتمال زیاد این سهمیه واریز نمی‌شود و خودرو‌های شخصی از این به بعد با نرخ آزاد سوخت گیری می‌کنند.

نعمت‌اللهی با بیان اینکه این موضوع در روز‌های آینده مشخص می‌شود، تک‌نرخی کردن سهمیه سوخت برای خودروهای شخصی را امری مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با این کار جلوی فروش غیرقانونی، قاچاق و نگه داشتن بیش از حد سوخت در کارت جلوگیری می‌شود.

مدیر روابط عمومی وزارت نفت با بیان اینکه خودرو‌های عمومی نیز بر اساس مسیری که طی می‌کنند و چیزی که از بارنامه و جی‌پی‌اس آن‌ها دریافت می‌شود سهمیه سوخت دریافت می‌کنند، عنوان کرد: با این کار سوخت مازاد بر مصرف داده نمی‌شود و هر فرد به‌اندازه‌ای که مصرف دارد سوخت دریافت می‌کند.

وی با اشاره به مجموعه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، بیان کرد: مجموعه پخش در صنعت نفت نقش سرباز جلو را بازی می‌کند و در واقع قسمت ارتباطی مجموعه نفت با مردم را تشکیل می‌دهد.

نعمت‌اللهی اظهار داشت : همین ویژگی سبب حساس بودن کار مجموعه پخش شده است و از آنجایی که این ارتباط همیشگی است مانند برق که تا کلید آن خاموش شود همه متوجه می‌شوند، خدمات پخش نیز به خودی خود به‌صورت مداوم در پمپ بنزین‌ها و دیگر مناطق زیر نظر عموم است و به‌صورت آنی رصد می‌شود.

مشاور وزیر نفت با بیان اینکه در فصول مختلف ممکن است مشکلاتی برای پخش سوخت‌هایی مانند گاز به وجود بیاید، عنوان کرد: این موضوع نیز بر حساسیت کار می‌افزاید و نیازمند مدیریت کامل و صحیح است.

وی اظهار داشت: در یک ماه آینده پالایشگاه آبادان بنزین یورو۴ خود را عرضه می‌کند و شاهد ارائه بنزینی با کیفیت مطلوب از این پالایشگاه برای ارائه در پمپ بنزین‌ها خواهیم بود.
کلمات کلیدی : قطع سهمیه بنزین
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۱:۲۶:۰۰
روحانی متچکریم........................ (2907414) (alef-3)
 
ملت
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۱:۴۴:۵۰
از جناب آقای روحانی و تیم اقتصادی مجرب و متخصص ایشان نهایت تشکرراداریم .خداقوت (2907464) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۴:۰۹:۴۵
شما بگو منابع مالي نباشه بايد دولت چه كنه باز هم پول چاپ كنه كه تورم بزاد يا اينكه منابع جديد ايجاد كنه (2907956) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۴:۱۵:۳۱
دستشان درد نکنه ایشاالله (2907972) (alef-3)
 
محمد جواد
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۸:۱۰
آب هم بنظر من باید کلا قطع بشه و نان هم کسی نخوره
مردم با در تعامل و همدلی با دولت حتما میتوانند آب و نان هم نخورند (2907675) (alef-11)
 
محسن
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۸:۴۲
سلام بر رضا و ملت که این نظراتشان را با تفکر و تعمق فرستاده اند!!!! (2907677) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۲:۴۸:۴۸
خسته نباشید... (2907678) (alef-11)
 
سهراب
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۲:۵۴:۳۲
از کسی که بنزین را سهمیه بندی کرد مچکریم (2907704) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۲:۵۵:۱۱
افزایش پلکانی قیمت بنزین مناسب تر و به عدالت نزدیکتر است. برای مثال تا مصرف ٣٠ لیتر قیمت 700 تومان باشد، ٢٠ لیتر بعدی قیمت 100تومان، ٢٠ لیتر بعدی قیمت ١2٠٠تومان، ٢٠ لیتر بعدی قیمت ١٥٠٠ تومان و ٠٠٠٠در ماه باشد. در ماه بعد فقط برای افرادی که ٣٠ لیتر اول را مصرف نکرده اند، بنزین آنها ذخیره شود. به عبارت دیگر فقط ذخیره کردن بنزین برای افراد گروه اول باشد و در ماه های بعد این ادامه داشته باشد. این روش اولا" به عدالت نزدیکتر است، ثانیا" با توجه به زیرساخت های موجود امکان عملیاتی شدن آن وجود دارد و ثالثا" قیمت ها زودتر واقعی تر می شود و اثر تورمی آن پایین تر است. رابعا" تشویق به صرف جویی بالا می رود. خامسا" ذخیره سوخت در کارت ها پایین می آید. البته می توان برای حمل و نقل عمومی حداقل مصرف را از ٣٠ به مثلا" ٦٠ بالا برد تا با توجه به مصرف بالای آنها در جابجایی مسافر اثرات تورمی بخش حمل و نقل پایین بیاید. برای گازوئیل نیز این روش اعمال شود (2907706) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۳:۰۴:۳۰
شیب ملایم = سقوط با کله داحل دره (2907741) (alef-11)
 
علی و سعید
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۴:۰۹:۰۷
قیمت مواد نفتی بخصوص بنزین و گازوییل باید به قیمتی واقعی برسد
یعنی اینکه هر موقع از شبانه روز نیاز به تردد با وسیله نقلیه شخصی بود
تمام جاده ها و خیابانها و مسیرها خلوت و یا حداقل حرکت روان و بدون توقف باشد
در غیر اینصورت یعنی قیمت سوخت ارزان است که برای یک سفر درون شهری کوتاه باید دست کم یک تا سه ساعت وقت و انرژی در راه بندان تلف شود.

همچنین قیمت بنزین و گازوییل تناسب ندارد.
بهتر است اول اختلاف قیمت این دو سوخت برطرف شود.
قیمت سایر مواد نفتی هم نیاز به بازنگری دارد. (2907950) (alef-11)
 
سیفیاری
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۵:۲۳:۴۷
برادر محترم! آیا فقط قیمت مواد سوختی به قیمت واقعی خود برسد؟! حقوق و مزایا چطور؟؟؟!!! (2908137) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۴:۱۳:۳۷
قطع سهمیه بنزین کار بسیار خوبی بود که ا نجام شد . دولت احتیاط را کنار بگذارد

و فکر نکند با این کارها مردم ناراحت می شوند . اینطور نیست انچه مردم را ناراحت

می کند بی عدالتی و تبعیض است . قیمت بنزین هم باید افزایش یابد . کنترل

ترافیک و تصادف با التماس یا توصیه یا جریمه درست نمی شود . بنزین را گران

کنید تا منابع بیهوده هدر نرود . هر چیزی که مفت و رایگان باشد بی ارزش خواهد

شد و مورد اسراف قرار خواهد گرفت . (2907965) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۳ ۱۴:۱۸:۳۹
حداقل براي خودروهاي بالاي 2000 سي سي فوب خليج فارس را حساب كنيد. (2907976) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.