نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350706
خبرهای آخوندی از تحولات ویژه‌ در تامین مالی مسکن
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱
وزیر راه و شهرسازی گفت: به زودی با تبدیل بانک مسکن از حالت تخصصی و تجاری به بانک توسعه‌ای، تحولات ویژه‌ای در حوزه تامین مالی مسکن رخ می‌دهد.

گزارش ایسنا، عباس آخوندی با حضور در جمع مدیران ارشد بانک مسکن با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه اصلاحیه اساسنامه بانک مراحل پایانی را پشت سر می‌گذارد، از ارائه این اصلاحیه به دولت برای تبدیل این بانک به بانک توسعه‌ای در آینده نزدیک خبر داد.

وزیر راه‌ و ‌شهرسازی از تلاش برای کسب مجوز تامین مالی ساخت شهرک‌های مسکونی (ساخت‌و‌ساز در مقیاس‌های بزرگ) در شورای پول و اعتبار خبر داد که با صدور این مجوز اجازه راه‌اندازی صندوق پس‌انداز و تسهیلات مسکن پروژه‌ای و منطقه‌ای به بانک مسکن داده می‌شود.

وی گفت: این صندوق‌ها که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی هم سابقه فعالیت در تامین مالی پروژه‌های بزرگ ساختمانی را داشتند با اتکا به سپرده‌های متقاضیان مسکن در همان منطقه یا محله و همچنین جذب سرمایه‌های نقدی سرمایه‌گذاران ساختمانی مقیم همان منطقه، منابع مالی مورد نیاز برای ساخت شهرک یا ساخت وسازهای انبوه مسکونی را تامین می‌کنند.

آخوندی با اشاره به فعالیت بانک مسکن در حوزه مسکن از گذشته تاکنون تصریح کرد: در شرایط رکودی بازار مسکن، بانک توسعه‌ای مسکن می‌تواند این سیکل رکودی را با یک مداخله سامان‌مند اقتصادی به مسیر رونق هدایت کند.

وی ادامه داد: بنابراین پیشنهادی که من داشتم و اخیرا دولت هم توجه بیشتری به آن کرده، این است که بانک مسکن ماموریت توسعه‌ای خود را که طی سال‌های اخیر از دست داده بود و به بانک تخصصی تجاری تبدیل شده بود، به‌طور مجدد به دست آورد. در واقع بانک توسعه‌ای مسکن ابزاری باشد برای اینکه تمام منابع دولت در بخش مسکن را اهرم کند و این بخش را از حالت رکودی خارج کند. به همین دلیل به زودی اصلاحیه اساسنامه بانک مسکن و تبدیل آن به بانک توسعه‌ای را به دولت تقدیم می‌کنیم.

آخوندی افزود: به دنبال این هستیم که بانک مسکن به‌عنوان بانک توسعه‌ای تمام ابزارهای پولی و مالی برای تجهیز منابع را فعال کند؛ به این مفهوم که مجددا صندوق پروژه برای تامین مالی پروژه‌های بزرگ داشته باشیم. به‌عنوان نمونه صندوق‌های پس‌انداز و تامین مالی برای توسعه شهری و شهرهای جدید به طور مشخص در حوزه جنوبی ایران در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان که بتوانیم پروژه‌های بزرگ مقیاس را آغاز کنیم. در این مسیر به‌طور قطع باید به سمت توسعه و راه‌اندازی صندوق‌های زمین و ساختمان و استفاده از ابزارهای بازار سرمایه و بورس برای تامین مالی بخش مسکن حرکت کنیم.

وزیر راه‌و‌شهرسازی همچنین با تاکید بر اینکه شعب بانک مسکن باید از حالت گیشه‌ای خارج شود و به سمتی برود که بتواند به خانوارها به خصوص خانوارهای متقاضی خرید مسکن مشاوره مالی بدهد، گفت: در بحث اقتصاد خرد بسیار مهم است که یک شعبه بانک بتواند به یک خانوار کمک کند و مشاوره مالی بدهد.

وی افزود: بانک مسکن نیاز به این دارد که در هر شعبه‌ای یک مشاور مالی داشته باشد که وقتی یک خانوار و فردی به بانک مراجعه می‌کند و درباره این که چگونه خانه‌دار شوم سئوال می‌کند، به او مشاوره مالی بدهد و بتواند تمام فرآیند خانه‌دار شدن را برای هر خانوار مراجعه‌کننده به تفکیک به وی ارائه کند.

وزیر راه‌و‌شهرسازی همچنین تاکید کرد: به‌زودی مصوبه صندوق‌های پس‌انداز مسکن پروژه‌ای و تسهیلات منطقه‌ای را از شورای پول و اعتبار دریافت می‌کنیم که فصل تازه، بنیه جدید و تحول قابل توجهی در ساخت وساز و بازار مسکن محسوب می‌شود.
 
کلمات کلیدی : مسکن+آخوندی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۹:۳۷:۱۲
متاسفانه کارمندان بانک مسکن میروی مشکل کارت قسط را حل کنی انگار که وام از جیب پدرشان دادهاند . انچنان با تفاخر نگاهت میکنند که انسان شرمش میشود. (3685152) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۹:۵۶:۱۵
با وجود آقای آخوندی و تفکراتشان هیچ اتفاقی در حوزه مسکن روی نخواهد داد، چه آنکه در مدت حضور ایشان تا کنون غالب پروژه ها دچار رکود شده اند و پس از برجام هم سرمایه گذار خارجی وارد این حوزه نشده که بخواهد نسبت به قبل تغییری ایجاد شود. در ثانی هدف ایشان بیشتر افراد متمول جامعه است که جز نیازمندان واقعی مسکن نیستند که بتوانند با تقاضای فراوان چرخ این صنعت را بحرکت وا دارند.
این صنعت رهبری میخواهد که فکر باز و همه جانبه داشته باشد و مشکلات را ریشه ای حل کند، نه افرادی که معتقدند بیابان جای زندگی نیست! (3685177) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۲۲:۳۷:۰۲
عباس آخوندی:مسکن مهر مزخرف است.
عباس آخوندی : مسکن اجتماعی جایگزین مسکن مهر می شود
عباس آخوندی : بانک توسعه مسکن راه اندازی می شود
عباس آخوندی = حرف حرف و حرف (3685370) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.