توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448500
اثرات پایدار مسمومیت غذایی بر دی ان ای
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴
محققان دانشگاه کرنل در ایالت نیویورک آمریکا دریافتند باکتری موسوم به سالمونلا که یکی از عوامل اصلی مسمومیت غذایی است، اثرات پایداری بر سلامت انسان باقی می‌گذارد و حتی موجب آسیب دائمی دی‌ان‌ای می‌شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، باکتری سالمونلا تنها در آمریکا هر ساله عامل بیش از یک میلیون مورد بیماری ناشی از مواد غذایی است. اما این باکتری به ندرت باعث مرگ بیماران می‌شود.

در این تحقیقات گونه‌ای از باکتری سالمونلا به نام تیفی مورد آزمایش قرار گرفت که قادر است نوعی سم به نام S-CDT تولید کند که به دی ان ای میزبان خود آسیب می‌زند. محققان سایر انواع سالمونلا را نیز آزمایش کردند و دریافتند آن‌ها نیز قابلیت تولید سم S-CDT را دارند.

محققان با آزمایش تاثیر این سم روی سلول‌های کشت شده انسان در آزمایشگاه، آسیب‌های آشکار به دی ان ای را شناسایی کردند. با وجود این که محققان به درستی نمی‌دانند پیامدهای چنین آسیبی به دی ان ای در بدن انسان چیست، اطمینان دارند که حداقل تاثیر این آسیب‌ها طولانی شدن دوره بهبود بیمار در مسمومیت‌های غذایی بعدی است.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه mBio منتشر شده است.
 
کلمات کلیدی : مسمومیت غذایی، دی ان ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.