توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468607
مقتدا صدر: بعد از داعش فقط ارتش و پلیس باید سلاح به دست داشته باشند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳
رهبر جریان صدر عراق در دیدار با وزیران دفاع و کشور خواهان منحصر شدن سلاح در دست ارتش و پلیس پس از بیرون راندن داعش شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت سومریه نیوز، مقتدا صدر، رهبر جریان صدر عراق در نشست روز چهارشنبه با عرفان الحیالی و قاسم الأعرجی، وزیران دفاع و کشور عراق بر اهمیت حمایت از ارتش و پلیس و تقویت این دو و همچنین به دست گرفتن زمام امور توسط آنها در مرحله بعد از نابودی داعش تاکید کرد.

صدر در نشست خبری که بعد از دیدار روز گذشته‌اش با وزیران عراقی برگزار شد، این نشست را مفید و نتیجه بخش توصیف کرد که در آن مسائل مختلفی مطرح شد، مهمترین آن تاکید بر تقویت ارتش و پلیس برای به دست گرفتن زمام امور بعد از بیرون راندن داعش و لزوم حمایت کامل از نیروهای امنیتی مختلف برای آزادسازی موصل و دیگر مناطق الانبار است. وی همچنین بر اهمیت حمایت از تلاش‌های اطلاعاتی و توسعه ساختار نظامی و امنیتی برای حفظ امنیت کشور از تهدیدات خارجی و داخلی تاکید کرد.

صدر از ماه‌ها پیش خواهان عدم مشارکت گروه‌های مسلح مختلف از جمله حشد شعبی و حشد عشایری در  حفظ امنیت مناطقی‌ است که داعش از آن بیرون رانده شده است.

در این نشست خبری وزیر دفاع عراق بر حمایت کامل صدر از نیروهای مسلح مختلف تاکید کرد و گفت، صدر این دو وزیر را به عدم تفرقه افکنی میان تمام گروه‌ها و حفظ جان غیر نظامیان و توجه به ساکنان محلی و حاکمیت قانون در میان مردم توصیه کرده است. وی افزود: اولویت این وزارتخانه بعد از پایان داعش آماده سازی ارتش از طریق آموزش، تجهیز و تسلیح است.

وزیر کشور نیز بر تصمیم این وزارتخانه برای همکاری با تمامی نیروهای امنیتی به منظور برقراری امنیت در تمامی استان‌ها تاکید کرد.

وی همچنین بر حمایت صدر از سرویس‌های امنیتی و درخواستش برای باقی ماندن سلاح در دست دولت تاکید کرد. الاعرجی تهدیدات امنیتی اخیر علیه صدر را محکوم و آن را تهدیدی برای تمام مردم عراق دانست.وی گفت: حیدر العبادی، نخست وزیر عراق به سرویس‌های امنیتی مختلف دستور داده که تهدیدات را مورد توجه قرار دهد.
 
کلمات کلیدی : مقتدا صدر + عراق + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.