نظر منتشر شده
۲۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388200
دوره بنا در کشتی فرنگی تمام شد؛
بنا: کشتی برای محمد بنا تمام شد/ موقع برد سینه سپر کردم و حالا عذرخواهی می کنم
بخش ورزشی الف، ۱۳ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۵
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک ریو دقایقی پیش یک بار دیگر استعفا داد و گفت دیگر به مربیگری تیم ملی باز نمی گردد.

نتایج تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک ریو با اینکه ۲ مدال برنز را همراه داشت اما به قدری انتظارات از آنها بالا بود که فقط انتقاد و فشار به کادر فنی را در پی داشت. محمد بنا و البته ستاره های تیم هیچ عکس العملی بروز ندادند تا اینکه محمد بنا امروز در گفت و گو با نسیم رسما از سمت خود استعفا داد و از دنیای کشتی خداحافظی کرد. او در گفت و گوی خود گفته است:

شرمنده مردم هستم
من شرمنده مردم هستم و خجالت زده کادر فنی و کشتی‌گیران که نتوانستم شرایطی را برای آنها به وجود بیاورم تا در المپیک موفق باشند و شرمنده مردم نشوند. از رسول خادم و شواری فنی هم معذرت می‌خواهم و تمامی نقدهای آنها درست است و اشتباهاتی که صورت گرفته از سوی من بوده ولی به هر شکل هرآنچه که بوده گذشته است و این گذشته‌ها قابل بازگشت نیست. اکنون باید به فکر المپیک ۲۰۲۰ بود و فدراسیون کشتی ۴ سال زمان دارد و در این ۴ سال باید همه دست به دست هم بدهند و تیمی قدرتمند را راهی المپیک کنند.

امیدوارم کادر بعدی مثل من دیکتاتور نباشد
فدراسیون باید کادری و قوی و مجهز را انتخاب کند و در این ۴ سال زمانی که وجود دارد بهترین نفرات را به المپیک ببرد تا مثل دوره من بی‌قانونی شکل نگیرد و یا به قول عزیزان دیکتاتوری که من داشتم را دیگر تجربه نکنند. به اعتقاد من حضور در تیم ملی کشتی فرنگی یک تجربه بود و باید از این تجارب و المپیک ریو و لندن درس بگیریم تا در المپیک ۲۰۲۰ با کادری قوی بتوانیم موفق شویم.

دوره سنی بنا گذشت
دوره بنا از لحاظ شرایط سنی گذشته و این را خودم می‌گویم و دست همه را می‌بوسم و حاضر نیستم دیگر در کشتی باشم. دیگر در هیچ سمتی حاضر نیستم مسئولیت قبول کنم. شرایط روحی‌ام بعد از المپیک به گونه‌ای است که نمی‌توانم اطراف کشتی باشم. من ۲ سال دیگر به مرز ۶۰ سالگی خواهم رسید و این یعنی بازنشستگی من و صلاح نیست در ۵۸ سالگی از من استفاده شود و باید به جوان‌ها میدان بدهیم تا در آینده نتایج خوبی به دست بیاید. اکنون تیم جوانان نیز نفرات خوبی در اختیار دارد و با این پشتوانه‌ها می‌توان خوب کار کرد. به اعتقاد من برای آینده نیز تنها نباید به مدال‌آوری نگاه کنیم و درست است که از من گذشته ولی برنامه یک فرد مهمتر از مدال‌ها است. اکنون باید سرمایه‌گذاری فدراسیون روی رده نوجوانان و جوانان باشد تا آنها را آماده کند.

موقع برد سینه سپر کردم و حالا عذرخواهی می کنم
پیر بودن کشتی‌گیران درست نیست و این محمد بنا بود که شرایط را خوب مهیا نکرد. اکنون خوب نیست که با احساسات کشتی‌گیران بازی شود و باید به آنها با محبت نگاه کنیم. همین نفرات در لندن لحظاتی شیرین را بر جای گذاشتند ولی با این حال من دست شورای فنی را می‌بوسم و از همه عذرخواهی می‌کنم و از آنها می‌خواهم که عذر مرا بپذیرند و باید بگویم که مخلص همه هستم و امیدوارم مربیان جوان‌تر بیایند و نتایج بهتری را به دست آورند. به هر شکل شرایط به گونه‌ای بوده که اکنون برخی‌ها باید چنین صحبت‌هایی را مطرح کنند ولی آینده جواب خیلی از چیزها را خواهد داد. زمانی که ما پیروز می‌شدیم من سینه‌ام را سپر می‌کردم و خوشحال بودم اما اکنون که شکست خورده‌ایم باید تاوان این شکست را بدهم و مقصر اصلی من هستم.

دلایل نتیجه نگرفتن در ریو برای همیشه در دلم خواهد ماند
همه کشتی‌گیران و کادر فنی با جان و دل زحمت کشیدند و به اعتقاد من دیگر چیزی باز نخواهد گشت. المپیک گذشت ولی اکنون فرصت ۴ ساله داریم که با مدیریت خادم و تصمیمات شورای فنی فرصتی ایجاد شود تا در المپیک ۲۰۲۰ تیم ملی موفق باشد و بتوانند شرمندگی بنا را از بین ببرند. من همیشه زیاده‌خواه بودم و زیاده‌خواهی من نسبت به بزرگی کشتی فرنگی است ولی در ریو آنچه می‌خواستم نشد و دلایل خاص خودش را دارد که همیشه در دل من خواهند ماند. به اعتقاد من اعضای شورای فنی با سال‌ها تجربه آنقدر دانا هستند که می‌توانند این تلخی‌ها را برطرف کنند. اگر مشکل پیری کشتی‌گیران و ناآمادگی آنها بود قطعا می‌توانند در ۴ سال آینده این مشکل را برطرف کنند و این زمان وجود دارد.

دهه طلایی کشتی فرنگی با من تمام شده است
قطعاً دلم تنگ می‌شود ولی این بار تلویزیون خانه‌ام را روشن می‌کنم و کشتی‌ها را از آنجا می‌بینم. اگر هم توانستم شاید به زودی به سالن کشتی‌ها نیز بروم ولی باید قبول کرد هر فردی دوره‌ای دارد و دهه طلایی کشتی فرنگی با من تمام شده است. هر چند مربی مانند سرمربی کوبا زمانی که من کشتی می‌گرفتم مربی بود و اکنون نیز سرمربی این تیم است و در این مدت با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد ولی امسال در المپیک طلاهای خوش‌رنگی را به دست آورد تا جبران ناکامی چندسال گذشته‌اش باشد.

کشتی برای محمد بنا تمام شد
به هر شکل شرایط زندگی و سنی من فرق دارد و در این شرایط میدان را باز می‌کنم تا آنهایی که تواناتر هستند، بیایند و موفق باشند. من بازنشسته هستم و این یعنی به هیچ سمتی بازنخواهم گشت. کشتی برای محمد بنا بعد از المپیک ریو تمام شد و این آخرین حرف‌های من در خصوص کشتی است. من اگر می‌خواستم بمانم در المپیک ۲۰۲۰، ۶۲ سال داشتم و قانون این است که یک مربی نمی‌تواند و شاید نمی‌توانستم با انرژی کار کنم و به همین دلیل دیگر به تیم ملی باز نخواهم گشت.

پدرم مریض است و می‌خواهم به او رسیدگی کنم
در این مدت از زندگی خودم بسیار عقب ماندم و از نظر شخصی با مشکلاتی مواجه شدم، البته دستبوس تمامی مردم و کسانی که به من کمک کردند، هستم و لطف و محبت‌های آنها را فراموش نمی‌کنم. اکنون پدرم مریض است و می‌خواهم به او رسیدگی کنم. خواهش من این است که همین مسیر را طی کنند و دیگر به محمد بنا فکر نکنند، چون من باز نخواهم گشت. ۴ سال زمان وجود دارد و همه نیز به خوبی کارشناسی انجام می‌دهند و می‌دانند چه بر سر تیم من آمده و با یک مشورت جمعی می‌توانند شرایط را تغییر دهند و آن را مهیا کنند تا المپیک ۲۰۲۰ تیم ایران نتایج بسیار خوب و در شأن کشتی فرنگی به دست آورد.
 
کلمات کلیدی : المپیک ریو+محمد بنا+تیم ملی کشتی فرنگی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۱۸:۴۴
محمد بنا یک اشتباه بزرگی کرد و آنهم این بود که بعد از استعفای چند سال پیش دوباره به کشتی بر گشت و حالا دوباره استعفاء داد (3917631) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۰۸:۳۱
از دو حال خارج نیست 1- بهش بی محلی کنیم و بگیم برو خوش اومدی که در این حالت میره میشه منتقد فدراسیون و میگه اون همه زحمت کشیدم حق منو خوردن و حسابی دکان نقد و تخریب باز میکنه.2- اگر بریم التماسش کنیم که برگرد دوباره میشه مثل ریو و همون دیکتاتوری رو راه میندازه بهترین کار ممکنه اینه که تا میتونیم ازش تقدیر و تشکر کنیم و خیلی دوستانه و مهربانانه ایشون رو کنار بذاریم که نتونه شطرنجی که شروع کرده رو ادامه بده کمترین خواست مردم اینه که بیاد مردونه نسبنت به نتایجش جوابگو باشه بازم تاکید می کنم این ادم رو تا میتونید ازش تقدئیر و تشکر کنید وگرنه کار دست تیم میده هر دو حالتی که گفتم به ضرر تیم ملی است و بنا با این کاراش بنای ناسازگاری داره و 1 درصد هم احتمال نمیدم با این رفتر کج خلقی و..که راه انداخته نتیجه بگیریم هر دو حاتش محکوم به شکسته (3917804) (alef-13)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۱۵:۱۴
محمد بنا دیکتاتور نیست. محمد بنا خواست که شرایط براش محیا باشه، مثل هر مربی حرفه ای دیگه. منتها این فدراسیون و قدرت های بالاتر هستن که دیکتاتوری کردن، بنا رو کنار گذاشتن، و دوباره 1 سال مونده آووردنش که بازم براشون طلا بیاره. بنایی 3 طلا برای ایران آوورد که 4 سال با این تیم کار کرد. اون بنا نباید با بنای یک ساله مقایسه میشد.
بنا یک اسطوره هست. این المپیک هم که انقد میکوبید تو سرش، باید بدونید که پر افتخار ترین نتیجه المپیکی کشتی فرنگی ایران بود بعد از دوره قبل.
پس بنا حق داره گردن کشتی. امیدوارم یا بنا، یا یه تیم قوی مربی گری برای 4 سال سکان رو به دست بگیرن. چیزی که تو ایران کم میبینیم. مدیریت شایسته و مستمر (3917965) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۲:۲۵:۴۱
مدیریت در ایران در همه رده ها یعنی بی پاسخگو بودن.فرقی نمی کنه دولتی باشه یا ورزشی یا هر چیز دیگه.مردم باید فقط اعصاب خوردی بی کفایتی باشند.بجای پاسخگویی بعد از دو سه سال با بگم بگم وارد میدان میشوند تا سوهان شوند بر اعصاب و روان مردم. (3918088) (alef-13)
 
امانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۶:۲۷:۰۱
نباید قضاوت بدبینانه داشت.باید از ایشان تقدیر کنیم و منتظر دریافت انتقادات دلسوزانه و سازنده او هم باشیم.ایشان مربی ارجمندی است و باید قدردانش باشیم .خسته نباشی دلاور و پهلوان . (3919615) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۲:۴۱:۱۴
ما نه تنها در ورزش بلكه در تمامي امور بدنبال زير ساخت ها و اصلاح سيستم باشيم نه بدنبال شخص محوري . جرا بايد در كشور به اين بزرگي يك بنا داشته باشيم كه در زمان موفقيت به عرش ببريم و زمان شكست بكوبيم . اگر سيستم درست باشد نه بنا ديكتاتور ميشود ونه حذف بلكه از توان وظرفيت ان بدرستي استفاده مي شود (3919072) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۴۳:۰۱
برای ایشون در زندگی ارزوی موفقیت می کنیم فدراسیون باید دنبال یک مربی خوب باشه مربی که هر دفعه خداحافطی میکنه یا تمایل نداره کار کنه و خسته شده یا دنبال دیکته کردن شرایط خودشه که هر دو حالتش برای مربی گری مناسب نیست از ایشون تشکر میکنیم و امیدواریم که همیشه سلامت باشه ولی با این خداحافظی کردنها ایشون نشون داده که شایسته این پست نیست (3917666) (alef-13)
 
صمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۷:۴۶:۴۰
نخبه کشی در ایران سابقه تاریخی طولانی دارد این هم یک مورد دیگه. واقعا باعث شرمندگی که ما نمی تونیم از نخبه هامون استفاده کنیم و اونا رو فراری میدیم (3917680) (alef-13)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۰۲:۱۷
تا جایی که بنده اطلاع دارم
ما در دو رشته کشتی و تکواندو سرمربی هامون بهترین سرمربی جهان شدند
اون از عاقبت رضا مهماندوست
اینم از حفظ محمد بنا (3917707) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۵۲:۰۳
ببینید مربی باید انتقاد پذیر باشه مردم حق دارن ازش بپرسن چرا تیم نتیجه نگرفت ایشون هم حق داره جواب بدهد و مثلا بگه فدراسیون مشکل داشت تا مردم برن سراغ فدراسیون و کار اصلاح بشه اما یه نکته میخام بگم اون چیزی که بنده از اخلاق ایشون خبر دارم اینه که ایشون اصلا و ابدا انتقاد پذیر نیست و موقعی که شکست میخوره هم قهر میکنه دلیل این قهر چیه؟1- ایا از فدراسیون ناراضی است؟ اگر مشکل از فدراسیونه پس چرا اون همه کشتی ازاد موفق عمل کرد؟ 2- ایا خودش فکر میکنه دیگه نمیتونه المپیک لندن رو تکرار کنه و میخاد توقع ایجاد نکنه؟ من از طرفداران ایشون یک سوال دارم ایا نباید دلیل این قهر کردنش رو ما بدانیم چیه؟ ایا این درسته طرف قهر کنه بره کنار بعد دو سال بیاد در جناح مخالف فدراسیون قرار بگیره و بگه من حرفهای نزده زیاد دارم و چنین شد و چنان شد؟ دو جالت داره یا قهر میکنه و میشه منتقد کشتی ما یا میرن با التماس برش می گردونن هر دو حالت به ضرر کشتی ما است مطمئن باشید یک درصد هم محاله با این رفتاری که بنا میکنه ما نتیجه بگیریم دو حالت داشت هر دو حالت رو براتون تحلیل کردم. مقصر شکست تیم کشتی فرنگی خود ایشون چون اختیارات تام داشت همه رو هم خلع سلاح کرده بود جواب هم نمیاد بده چون جوابی نداره و کسی نیست تفصیر رو بندازه گردنش همه چی دست خودش بوده تقدیر از ایشون و جشن گرفتن براش رو بخاطر خداحافظیش پیشنهاد میکنم نباید به مربی قهرقهرو باج داد. کار اینطوری درست پیش نمیره
پیشنهادات من
1- بسیار باشکوه از ایشون تقدیر و تشکر بشه و هر کاری که میتونن براش بکنن تا از زحماتش تشکر بشه
2-بهش بگن اگر حرفی داری همین الان بزن نری دو سال دیگه بیای بشی منتقد تیم و بگی حرف زیا دارم و چنین شد و چنان شد و فلانی نذاشت و..اگر انتقادی داری همین الان تا تنور داغه بگو تا مردم هم بررسی کنن
3- مانع شکل گیری فرهنگ قهر کردن و التماس برای برگشت بشیم کسی که خداحافظی میکنه مثل رحمتی باید بدونه که کامل کنار میره که دست به چنین حرکاتی نزنه
باز هم از ایشون تشکر میکنم و معتقد دم که باید از ایشون تشکر کرد ولی دو تا مساله نباید با هم قاطی بشه 1- موفقیتهای ایشون در لندن که باید حسابی مورد تقدیر قرار بگیره 2- شکست امسالش و قهر الانش (3917787) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۱۹:۳۳
مردم بی چشم و‌رویی مثل من و شما لیاقت این مربی بزرگ رو ندارن
توی ده ماه یه تیم شکست خورده رو جمع و جور کردن و رسوندن به المپیک هم شجاعت میخواد هم تجربه
محمد بنا تقصیر تو نبود، تقصیر کشتی گیران هم نبود، تقصیر مردم بی لیاقتی هست که منتظرن یکی زمین بخوره بعد بیان از پیشگویی هاشون کامنت بزارن و طرف رو بکوبن
محمد بنا به امید موفقیت در هر جایی که میری (3917821) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۰:۱۴:۳۷
دوست عزیز بنده بی چشم و رو نیستم و معتقدم از ایشون هم باید تقدیر بشه ولی این بازی دو سر باختی که ایشون راه انداخته هم به جایی نمیرسه من بصورت منطقی هر دو حالتش رو برای شما بحث کردم اگر بحث منطقی دارید ارائه بفرمایید با بحث احساسی ما به جایی نمیرسیم ایشون این بازی رو یکبار تکرار کرد همون موفع هم ما گفتیم ایشون نیاد بهتره ولی گوش نکردید و نتیجه چیزی شد که مشاهده کردید الان هم باز رفت تو همون حالت قهر باز باید دوستان برن نازش رو بکش بیارنش باز همون روش اتتقاد ناپذیری قبل رو راه میندازه و کوچکترین انتقادی رو تحمل نمیکنه به نظر من یک پست مدیریتی خوب بهش بدن و قضیه رو تموم کنن با قهر و..نمیشه مدال طلای المپیک اورد
انتقاد پذیری اولین گام موفقیته ایشون شورای فنی رو هم نمیخاست در کارش دخالت کنه و نظر بده و نتیجه رو هم ملاحظه فرمودید اقا من میگم المپیک لندن خیلی خوب بود ایشون افرین به ایشون ازش 1000 بار تقدیر کنن ولی این روش کنونی به جان خودم به حایی نمیرسه.
ایشون قهر کرد برش گردوندن و اجازه کوچکترین اظهرنظری به کسی نمیداد ایا الان نباید 15 دقیقه پاسحگوی عملکرد خودش باشه؟ این قهر کردن ره به جایی نمی بره
پیشنهاد من اینه که منتش رو بکشن پست مدیریتی بالا هم بهش بدن اصلا ریاست فدراسیون کشتی رو بهش بدن ولی این راهی که در کسوت مربی گری داره میره 1 درصد هم به نتیجه خوب ختم نمیشه
میپذیرم که ایشون عالی بوده هزار بار ازش ممنونیم ولی در ادامه کار این وضعیت ما رو به مدال طلا نخواهد رساند. از ما گفتن بود. جالا هی بیایید بگید برای ما زحمت کشیده و..زحمت سر جای خودش این وضعیت هم به جای خود دو پدیده مستقل هستند باید جداگانه تحلیل شوند:

پرسش ایا ایشون برای کشور زحمت کشیده؟ بله
ایا ازش تشکر میکنید؟ بله
ایا ایشون ادم ارزشمندیه؟ بله
ایا اخلاق و رفتار کنونی ایشون به نتیجه خوبی برای کشتی ختم میشه؟ خیر (3917891) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۰:۴۱:۴۷
مسئله نتیجه نگرفتن ایشون نیست! بلکه حرفهایی مثل "دلایل نتیجه نگرفتن در ریو برای همیشه در دلم خواهد ماند"! این حرف یعنی چی؟ این یعنی قهر کردن و ناز آوردن و غیر حرفه ای بودن.

اگر قراره به کشتی خدمت کنه تحلیلش رو از دلایل شکست ارائه کنه و این حرفها را بگذاره کنار. ما هم دوست داریم از دانش و تجربه ایشون استفاده بشه به شرطی که کمی متواضعانه تر و واقع بین تر رفتار کنه! کسی اون رو به خاطر نتایج سرزنش نمی که اما ظاهرا خودشون مسئله رو سخت کردند. (3917919) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۱۲:۴۵
مغالطه از کامنت شما میباره میفرمایند شکست ایشون تقصیر مردمه!!! اختیار تام و تمام بهشون داده شده بود ولی شکست خورد اینکه ایشان ادم ارزشمندی است یک حرفه و اینکه ایا با این رفتار و اخلاق و انتقاد ناپذیری موفق میشه یک حرف دیگه شما هر دو رو با هم مخلوط میکنی مشکل ما همینه که نمیتونیم در فضای غیر احساسی تصمیم بگیریم. همه مردم دوست داشتن ایشون موفق بشه الان همه همه ناراحتن ولی این راهش نیست ایشون باید بیاد دلیل مشکلات و شکستها رو بیان کنه تا اصلاح بشه و موفق بشیم همه جای دنیا همین کارو میکنن بزرگترین مربی جهان هم باشی جلسه میگیرن میگن بیا دلایل رو بیان کن کار درست بشه
نه اینکه بگی یا حرف من بابید باشه یا هیچ و حق انتقاد از من رو دارید و از گل نازکتر هم به من نگید خدا خیرتون بده یه کم منطقی به قضیه نگاه کنید (3917962) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۳۷:۵۲
ببین دوست عزیز مشکل ایرانیه اینه که ادم پرستن! من با نظر شما به شدت مخالفم و حرف دوست مون رو قبول دارم. ایشون رفته و نتیجه مناسبی نگرفته. این حق مردمه که بدونن چرا. این حق مردمه که دنبال دلیلش باشن. وقتی افراد پاسخگو نباشن نتیجه همیشگی نیست. یه المپیک خوبن یکی بد. البته نباید بی انصافی کرد. بنا مربی کاردرستی هست که درست مدیریت نشد و نباید ایشون رو تخریب کرد البته دلیل بر عدم پاسخگویی ایشون هم نمیشه. (3918007) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۹:۰۵:۵۷
شما زحمتت را کشیدی بازی برد و باخت دارد به هیچکدام آن نباید دلبست آرزوی موفقیت برایت دارم. (3917801) (alef-13)
 
سیدمجیدازاراک
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۰:۳۱:۳۵
سلام کشتی فرنگی زمان آقای بابک واحدپازاج وسیم خواه سهمیه المپیک نمی گرفت حالا به ازمحمدبنا که تحول درکشتی فرنگی کرده انتقادمی کنند (3917908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۳:۰۲:۴۶
نرو پهلوان بازی یرد و باخت داره. (3918132) (alef-13)
 
فرهنگی بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۳:۲۴:۰۴
باعذری خواهی وکناررفتن تان(برای بناکشتی تمام شد) به مردم ثابت کردیدکه برایشان احترام قائلید موفق باشیدوسربلند. (3918160) (alef-13)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۰۸:۰۲:۵۳
از بعضی از کامنت های اینجا واقعا تعجب می کنم باید از چند نفر از این آقایون کارشناس پرسید که تا همین چند سال پیش ما تو کشتی فرنگی حتی تو آسیا هم حرفی برای گفتن نداشتیم یادتون رفته ؟کدوم مربی و یا ورزشکار بزرگی رو تو دنیا می شناسید که لحظات تلخ و شکست نداشته باشه بیاید یکم منصفانه تر به مسئله نگاه کنیم چرا اینقدر مردم ما قدر نشناس شدن متاسفم واقعا (3918523) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۲:۵۵:۰۷
به بامعرفتی تو ادم ندیدم پهلوان (3919092) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۴:۲۸:۳۴
این کاره نیستی برادر 4 سال پیش هم همین قهر بازی ها رو راه انداختی نتیجه اش رو هم همه دیدن (3919294) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۱۴:۴۹:۳۰
«موقع برد سینه سپر کردم و حالا عذرخواهی می کنم»
با محمد بنا و حسن بابك بود كه ما از كشتي فرنگي توقع پيدا كرديم اين را بايد ياد داشته باشيم. پيش از اين دو مربي بزرگ، فقط تك چهره‌هايي مانند سيم‌خواه گاهي در كشتي فرنگي پيدا مي‌شد. خب اول اينكه خود بنا معترف است در كارش اشكال و يا اشكالاتي بوده‌است همين اعتراف خيلي خوب است (يادمان باشد ما در كشوري هستيم كه ورزشكار، هنرمند و به ويژه سياستمداران اگر اشتباه كنند باز طلبكارند) و بعد بايد يك دوره و برهه‌اي به محمد بنا فرصت داد تا تجديد قوا كند (به‌ويژه به لحاظ روحي) بعد مي‌توان از توان و تجريه او استفاده مناسب (كه لزوماً سرمربي‌گري نيست) داشت. (3919342) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۳:۴۲:۴۳
من از شکستها بسیار ناراحت شدم و هنوز هم بقض توی گلویم هست . اما نه ،

به نظر بنده این پایان کار محمد بنا نیست . تازه اول کارشه .واین شکست می توا

ند تخصصی ترین تجربه ای باشد که بنا را به عالی ترین مربی دنیا تبدیل کند .

اما اگر در کار عملی با تخیلات خدا حافظی کنیم و واقع گرا باشیم . (3921116) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۳:۴۹
این نتیجه غرور وخودمحوری بود همین وبس (3924503) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
بنا: کشتی برای محمد بنا تمام شد/ موقع برد سینه سپر کردم و حالا عذرخواهی می کنم