نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508800
پرونده قتل راننده ای که به گروگان افغانی ها درامده بود بسته شد/ پرداخت دیه از بین المال
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۹
شرق نوشت: در سال ٩٤ مأموران از قتل راننده کامیونی که از آذربایجان‌شرقی به ولایت نیمروز در افغانستان بار شکلات برده بود باخبر شدند.

خانواده این مرد در تحقیقات به کارآگاهان گفتند مقتول برای تحویل بار شکلات به افغانستان سفر کرده بود. او راننده کامیون بود و معمولا به کشورهای مختلفی سفر می‌کرد تا اینکه مدتی پیش به افغانستان رفت. مدتی از او خبر نداشتیم تا اینکه چند مرد ناشناس با ما تماس گرفتند و گفتند اگر مبلغ ٦٥‌ هزار دلار به ما ندهید، فرهاد را خواهیم کشت. پس از اتمام تماس تلفنی آدم‌رباها سعی کردیم این مبلغ را فراهم کنیم، اما متأسفانه موفق به این کار نشدیم تا اینکه پس از مدتی متوجه شدیم آنها فرهاد را به قتل رسانده‌اند.

در ادامه تحقیقات، کارآگاهان این اطلاعات را در اختیار پلیس اینترپل قرار دادند تا بتوانند عامل یا عاملان قتل این مرد ایرانی را پیدا کنند، اما با گذشت سه سال پلیس نتوانست ردی از عامل یا عاملان این جنایت پیدا کند. به همین دلیل خانواده این مرد از دادگاه تقاضای پرداخت دیه از بیت‌المال را کردند.

به‌این‌ترتیب پرونده در اختیار شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرزاده قرار گرفت. در ابتدای جلسه، خانواده این مرد در جایگاه ویژه قرار گرفتند و با شرح ماجرا از دادگاه تقاضای دیه از بیت‌المال کردند.

با پایان گفته‌ آنها، قضات ختم جلسه را اعلام کردند و وارد شور شدند و در نهایت با درخواست آنها موافقت کردند.
 
کلمات کلیدی : گروگانگیری + قتل
 
United States
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۹:۲۱:۰۲
پلیس نتوانست ! مثل همیشه! اگر قاتلی /متجاوزی دستگیر می شود توسط خانواده مقتول است چون پلیس نمی تواند! (4547944) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.