توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475609
امام جمعه اهواز:شاهد سوءمدیریت در انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز بودیم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۷
امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: در زمینه انتخابات شورای اسلامی شهر شاهد یک ناکارآمدی و سوء مدیریت در اهواز بودیم و اینکه در کدام بخش‌ها بوده باید رسیدگی شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالحسن حسن‌زاده در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: متاسفانه در انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز واقعا از فرهنگ و اخلاق انتخاباتی فاصله گرفتیم.

وی با اشاره به این‌که در زمان تبلیغات که بنده نیز در خطبه‌های نماز جمعه به آن اشاره کردم نحوه تبلیغات، آلوده کردن شهر و اینکه تعداد بسیاری از کاندیدا هیچ دیواری را زیبا و سالم نگه نداشتند، گفت: این مسئله مایه بی‌توجهی، افت و آسیبی برای اهواز بود چرا که منظره‌های بسیار بد را در سیمای شهر مشاهده کردیم؛ این کاندیدا به تابلوهای راهنمایی و رانندگی، دیوارها و حتی به حریم خصوصی مالکین رحم نکردند.

امام جمعه موقت اهواز بیان کرد: در کلانشهر تهران نتایج نهایی انتخابات اعلام شد، اما متاسفانه در اهواز تاکنون اعلام نشده است؛ بنده درباره تخلفی که در صندوق‌ها انجام شده در حال حاضر نمی‌توانم به‌طور قطع اظهار نظر کنم اما اینکه مسأله بازشمارشی برخی صندوق‌ها مطرح است ظاهرا دلیلش این باشد.

‌حسن‌زاده گفت: در زمینه شمارش آراء و اعلام نتایج از استانداردهای لازم در بحث انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز فاصله گرفتیم؛ اینکه قانون انتخابات مشکل دارد آیا تنها برای اهواز است؟

وی با طرح این پرسش که چگونه قانون انتخابات در دیگر شهرها انجام شده اما در اهواز اینگونه نیست؟ ادامه داد: در اجرا یا نظارت مشکل وجود داشته ‌و هرچه که باشد باید با دقت و رعایت حق‌الناسی که مقام معظم رهبری فرمودند انجام شود و از این وضعیت خارج شویم.

امام جمعه موقت اهواز تأکید کرد: در زمینه انتخابات شورای اسلامی شهر شاهد یک ناکارآمدی و سوء مدیریت در اهواز بودیم و اینکه در کدام بخش‌ها بوده باید رسیدگی شود.

حسن‌زاده بیان کرد: تأخیر در اعلام نتایج نشان از ناکارآمدی نظام انتخاباتی در شورای شهر است و مسئولان کسانی را که کوتاهی کردند به مردم معرفی کنند.

وی با اشاره به وجود تعداد نزدیک به 700 کاندیدا برای شورای اسلامی شهر اهواز صحیح نیست، ادمه داد: هرآنچه که مرتبط به فرهنگ عمومی جامعه، انجام مسئولیت‌های مسئولان مرتبط است دقیق باید بررسی شود و در این دوره با سرعت همراه دقت و رعایت امانت نتایج اعلام شوند.

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: هرکسی که در بحث انتخابات شورای اسلامی شهر اهواز کوتاهی کرده باید معرفی شود و و ناهنجاری‌های موجود نیز باید برطرف شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات شوراها، انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.