نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475302
اصلاح طلبان پاسخگو !!
ناصر ایمانی/3 خرداد96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۵
با پایان یافتن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، مشخص شد که ریاست جمهوری دوباره به اصلاح‌طلبان رسید و شورای شهر تهران و بسیاری از شهرهای دیگر نیز به اصلاح‌طلبان تعلق گرفت.

اکثریت نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی نیز به اذعان اصلاح‌طلبان به این گروه تعلق دارد لذا تقریباً تمامی قوه مجریه و مقننه و شوراهای شهر و روستا به‌طور یکدست به اصلاح‌طلبان تعلق دارد. درگذشته، اصلاح‌طلبان در مذمت «یکدست» بودن قدرت، نظرات تئوریک و سیاسی بسیاری را مطرح می‌کردند اما درحال‌حاضر عملاً این اتفاق رخ داده است. ولی نکته بسیار مهم این است که دیگر اصلاح‌طلبان توجیهی برای «عدم‌پاسخگویی» ندارند. تمام قدرت در اختیار آنهاست و تمام پاسخگویی هم به‌عهده آن‌هاست.

پروژه «مظلوم نمایی» و «نگذاشتند» عملاً از نگاه مردم بی‌معناست. آقای روحانی در یکی از سخنرانی‌های تبلیغاتی خود فرموده بودند که من به برخی از وعده‌های سال 92خودم عمل کردم و برخی دیگر را هم «نگذاشتند»! بدین ترتیب، هیچ جایی برای کوتاهی و اشتباه و ضعف دولت باقی نمی‌ماند و هیچ دلیلی برای پاسخگو بودن دولت وجود نخواهد داشت.

این وضعیت باید خاتمه یابد و اصلاح‌طلبان در چهار سال آینده، پاسخگوی عملکرد خود در دولت و شورای شهر و مجلس باشند.

نکته مهم دیگر اینکه اصلاح‌طلبان همواره به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که گویی اپوزیسیون نظام هستند؛ آنها اساساً هیچ‌گاه تمایل ندارند که ژست اپوزیسیونی خود را (و نه حتی اقلیت بودن را) به کناری نهند و همواره با این روش از پاسخگویی می‌گریزند و تقصیرات را به گردن دیگر نهادها می‌گذارند.

اگر چه طی 37 سال گذشته ودرمقاطع متعددی در قدرت بوده‌اند اما به گونه‌ای رفتار می‌کنند که نظام را قبول ندارند و نظام مجبور به تحمل آنها شده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فقط هشت سال دولت آقای احمدی‌نژاد قوه مجریه در اختیار آنها نبود (و البته در اختیار اصولگرایان هم نبود) ولی در تمامی ادوار، قوه مجریه در اختیار آنها بود ولی همچنان ژست اپوزیسیونی خود را رها نمی‌کنند که البته مقاصد کاملاً مشخص سیاسی در پس آن نهفته است.
 
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان+پاسخگویی+انتخابات96
 
behnam
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۹:۵۶:۱۸
بهتر است تحريف نكنيد.... اصلاح طلبان بعد از سال1376 به قدرت رسيدند.... آن زمان هاشمي رفسنجاني كجا به معني اصلاح طلبي داشت؟ بهتر است اوضاع مملكت را جور ديگر توجيه نكنيد (4387444) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۰:۵۵:۵۲
سلام
احسنت.
هنر آقای روحانی و اطرافیانشان این بود که ضعف هایی که خودشان مسبب آن بودند را به گردن رقیب خود انداختند و با رقیب هراسی از آن سو استفاده کردند. واقعاً متاسفم که ما، من جمله خودم واقعاً منطقی تصمیم گیری نمیکنیم... و چشممان به دهن دیگران است.
ضعف عمده اصولگرایان هم در این انتخابات بی برنامگی برای جلب آرا بود. باید توهم اینکه ما خوبیم، ایرانی ها هم خوبند پس به ما رای میدهند اشتباه است. ایرانی ها خوب هستند ولی باید خودت را خوب عرضه کنی، هنری که رئیس جمهور منتخب داشت و بازی باخته را برد!!! (4387606) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۱:۱۸:۲۹
چرا مغلطه میکنید مگر همه قدرت ریاست جمهوری ومجلس هست؟
نکته بعدی اینکه اصلاح طلبان اپوزیسیون نیستند بلکه همواره ودرهمه حال خواهان اصلاح حکومت هستندچون تغییر درذات هستی است. (4387655) (alef-11)
 
Lao People
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۳:۴۰:۲۷
حالا فعلا صبر کنید تا شورای نگهبان انتخابات رو تایید کنه (4387971) (alef-11)
 
m
Romania
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۱۵:۱۰:۲۱
سالی که نکوست از بهارش پیداست....
بازهم خواهیم دید این به اصطلاح اصلاح طلبان چیکار میکنند برای این کشور و مردم و مخصوصا مردم مسضعف و طبقه پایین جامعه واقشار ضعیف جامعه....اگه از خوی قدرت طلبی و اشرافی گری خودشون فارغ بشن...!!!! (4388135) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.