توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475005
«تونی تن کنگ یام» انتخاب مجدد روحانی را تبریک گفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۹
 'تونی تن کنگ یام' رئیس جمهوری سنگاپور روز سه شنبه در پیامی به دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، انتخاب مجدد وی را تبریک گفت و آن را نشان دهنده سطح بالایی از اعتماد مردم ایران دانست.

به گزارش ایرنا، وزارت امور خارجه سنگاپور در تارنمای خود اعلام کرد 'تونی تن کنگ یام' هفتمین رئیس جمهوری سنگاپور به نمایندگی از طرف مردم سنگاپور انتخاب مجدد دکتر روحانی را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت.

در پیام رئیس جمهوری سنگاپور خطاب به حجت الاسلام و المسلمین روحانی، تاکید شده است انتخابات مجدد وی از سوی مردم ایران 'نشان دهنده سطح بالایی از اعتماد مردم ایران و تلاش های خستگی ناپذیر برای ادغام مجدد ایران به جامعه بین المللی و اقتصاد جهانی' است.

'تونی تن کنگ یام' خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ایران و سنگاپور از روابط دوستانه و بلندمدت برخوردار بوده اند و من مطمئن هستم با حمایت شما، دوستی میان ایران و سنگاپور ادامه خواهد یافت و توسعه می یابد.

مناسبات ایران و سنگاپور در دولت یازدهم روند صعودی را طی کرده است و به گفته 'جواد انصاری' بلندپایه ترین دیپلمات ایران در سنگاپور، تعداد هیأت های اعزامی از دو طرف تنها در دو سال اخیر بیش از تمام سال های گذشته و هیأت اعزامی متشکل از سرمایه گذاران و مدیران صنایع و تجارت سنگاپور به تهران، بزرگترین هیأت اعزامی این کشور به خارج بوده است.

طی یک سال گذشته و بلافاصله پس از دستیابی به برجام، نرخ رشد مبادلات تجاری دوکشور فراتر از 60 درصد بوده است و پیش بینی می شود در سال جاری با تدابیر و برنامه ریزی های انجام شده، میزان مبادلات تجاری گسترش یافته و در آینده نزدیک به سطحی که اقتضای ظرفیت ها و فرصت های فراوان دو کشور است، افزایش یابد.

در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ایران که روز جمعه در داخل و 102 کشور برگزار شد، دکتر روحانی با کسب بیش از 23 میلیون رای منتخب مردم شد.
 
کلمات کلیدی : روحانی، سنگاپور
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.