نظر منتشر شده
۷۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495607
با اکثریت دو سوم آرا؛
مجلس نمایندگان آمریکا طرح تحریم‌های گسترده عليه ایران و روسیه را تصویب کرد
بخش خبری الف، ۴ مرداد ۹۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۱
مجلس نمایندگان آمریکا عصر سه شنبه (به وقت واشینگتن) طرح تحریم های ایران، روسیه و کره شمالی را با 419 رای موافق و 3 رای مخالف تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاري ها، این تحریم ها که گسترده ترین تحریم های آمریکا پس ازتوافق هسته ای تهران و 1+5 در سال 1394 است، نسخه جدید طرحی است که پیشتر باعنوان «مقابله بااقدامات بی ثبات کننده ایران در سال 2017» نام گرفته بود. طرح پیشین که برنامه موشکی بالستیک ایران و فعالیت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را هدف قرار می داد، با 98 رای موافق ‏برابر 2 رای مخالف در سنا تصویب شد.‏

طرح تصویب شده سنا به دلیل افزودن تحریم های روسیه به آن باید مجددا در مجلس نمایندگان آمریکا به رای گذاشته می شد. اما این رای گیری به دلیل پیشنهاد اضافه شدن تحریم های کره شمالی به آن، در کنگره جنجال برانگیز شد.‏

با این حال روز شنبه هفته جاری برخی اعضای ارشد جناح‌های دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان اعلام کردند که درخصوص افزودن تحریم های کره شمالی به این طرح به توافق رسیده‌اند.

طرح جدید که« قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم ها‎» نامیده می شود، عصر سه شنبه به وقت واشینگتن در مجلس نمایندگان به تصویب رسید. این طرح به دلیل تغییرات ایجاد شده باید در سنا نیز به رای گذاشته شود؛ به همین دلیل فورا به سنا ارسال می شود تا در صورت تصویب برای امضای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روی میز او قرار گیرد.

طرح تحریم های ایران، روسیه و کره شمالی در صورت تصویب شدن در سنا باید به امضای رئیس جمهوری آمریکا برسد تا به قانون تبدیل شود.‏


* تحریم‌های ایران:

این طرح در ابتدا تحت عنوان «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات ساز ایران» در مجلس سنا مطرح شد که شامل وضع تحریم‌هایی در ارتباط با برنامه موشک بالستیک، اتهام واهی ارتباط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با «اقدامات تروریستی» و نقض حقوق بشر شهروندان ایرانی بود؛ اما در جریان رسیدگی به آن، بخش دیگری شامل تحریم‌های روسیه نیز به آن افزوده شد.

* تحریم‌های روسیه:

در این بخش، روسیه به بهانه های مداخله در انتخابات ریاست جمهوری هشتم نوامبر سال ۲۰۱۶ آمریکا، مداخله در اختلافات داخلی اوکراین و جلوگیری از حل و فصل این بحران و همچنین الحاق مجدد شبه‌جزیره کریمه به خاک خود در سال ۲۰۱۴ میلادی هدف تحریم‌های جدید قرار می‌گیرد.

این در حالیست  که پیشتر آمریکا در هماهنگی با اتحادیه اروپا، تحریم‌های مشترکی را به بهانه سیاست روسیه در قبال اوکراین به اجرا گذاشته بود و طرح جدید سنا به طور یکجانبه این تحریم‌ها را تشدید می‌کند.

* تحریم‌های کره‌شمالی:

علاوه بر این، طرح مورد بررسی در مجلس نمایندگان شامل تشدید تحریم کره شمالی به بهانه ادامه برنامه موشکی و هسته ای پیونگ یانگ است.

مجلس نمایندگان آمریکا در ماه می سال جاری میلادی طرحی را برای تشدید تحریم کره شمالی تصویب کرد و تاخیر در مذاکره و رای گیری در این مورد در سنای آمریکا باعث ناخرسندی اعضای مجلس نمایندگان شده بود.

ظاهرا این مجلس با استفاده از تاکید سنا به تصویب طرح تحریم ایران و روسیه، تحریم کره شمالی را نیز به عنوان اصلاحات و الحاقات خود به طرح اولیه افزوده است؛ اقدامیکه رسانه های خبری زیادی از آن به عنوان تحت فشار قراردادن ترامپ برای امضای این طرح یاد می کنند.

پل رایان در حساب توئیتری خود نوشت : مجلس نمایندگان یکی از گسترده ترین بسته های تحریمی در طول تاریخ را عیله ایران ، کره شمالی و روسیه تصویب کرد.

در همین حال کاخ سفید اعلام کرد درحال بررسی طرح مجلس نمایندگان است . سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد :«‌اگرچه رئیس جمهور از تحریم های سخت علیه کره شمالی ، ایران و روسیه حمایت می کند اما کاخ سفید هم اکنون درحال بررسی طرحی است که در مجلس نمایندگان تصویب شد و در انتظار بسته قانونگذاری نهایی برای قرار گرفتن روی میز رئیس جمهور است.»

 ترامپ ایران را تهدید کرد/ برجام توافقی بد است
همزمان با اين اتفاق، رئیس جمهوری آمریکا در اظهاراتی درباره عواقب پایبند نبودن جمهوری اسلامی ایران به «برجام» هشدار داد.

«دونالد ترامپ»‌  بامداد چهارشنبه مدعی شد: اگر جمهوری اسلامی ایران به تعهداتش در قبال برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند نباشد، «مشکلات بسیار بزرگی» برای ایران پیش خواهد آمد.

ترامپ در ایالت «اوهایو»، دوباره برجام را توافقی «بد» برشمرد و افزود: به لطف این توافق بد، ایران جسورتر شده است، اما این مساله دیگر ادامه نخواهد یافت.

گفتني است رئیس جمهوری آمریکا در حالی به جمهوری اسلامی ایران درباره پایبند نبودن به مفاد برجام هشدار می‌دهد که پیشتر علاوه بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، شورای امنیت سازمان ملل، خود وی و دیگر مقامات دولت آمریکا تصریح کردند ایران به توافق هسته‌ای پایبند است.

مسوولان جمهوری اسلامی ایران همواره به هشدارهای آمریکا درباره برجام پاسخ دادند و تاکید کردند: هر اقدام دولت «دونالد ترامپ» در قبال برجام را با اقدامی سخت‌تر جواب خواهند داد.
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران،تحریم روسیه، تحریم های مادر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۳۳:۰۴
بازم بگید بین دموکرات و جمهوری خواهان فرق هستش
سایه جنگ نه تنها کم نشد بلکه بعد برجام تهدیدات آمریکا و اقدامات تروریستی زیاد شد (4488680) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۳:۱۵
با تمام وجود از روحانی و برجام دفاع میکنیم ققط به این فکر کنیم اگر برجام نبود الان چه وضعی داشتیم (4489006) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۰:۵۱
بهتربودیم
خودمان همه چیز راتولید می کردیم
آخرش هم باروحانی بی روحانی باید روی پای خودت بایستی (4489150) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۴:۲۸
احتمالا پیاز کیلویی 4000 تومن می خریدیم!
اما الآن که این طوری نیست!
یا مثلا از چین داشتیم همین جور جنس وارد می کردیم
اما الآن که این طوری نیست
هست؟ (4489568) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۲:۱۳
برجام مرد از چی دفاع میکنید؟ (4490603) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۶:۴۵
عجب
خب این خودش نشون میده که واقعا فرق هست
جمهوری خواهان به طور سنتی متعصب تر و جنگ طلب تراند (4489018) (alef-13)
 
العبد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۳:۲۱
همیشه خدا دارید اشتباه می کنید :
اون سه نفر که رای مخالف دادند جمهوری خواه بودند نه دموکرات! (4489224) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۲:۳۳
لابد دیپلماسی ما هم محکوم می کنه یا بشدت محکوم می کنه حسابی پدرشان را درمیاره . (4489154) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۴:۵۸
اگر برجام نبود، ترامپ سرکار نمی اومد!!!و تهديدها تشديد نميشد! (4489161) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۰:۱۶:۱۲
جمهوري اسلامي بايد سفت و سخت به توافق اتمي برجام پايبند بماند و بايد به تحريم هاي آمريكا بي محلي كند و از اونطرف بايد تا ميتواند با كشورهاي بزرگ اروپايي مثل آلمان و انگلستان و فرانسه و ايتاليا و همچنين با قدرت هاي بزرگ آسيايي مثل چين و كره جنوبي و ژاپن و هند و روسيه و همچنين با قدرت هاي فرامنطقه اي مانند برزيل و آرژانتين قرار دادهاي كلان و بزرگ اقتصادي و صنعتي و نفتي و گازي و توليد خودرو منعقد كند. اينطوري آمريكايي ها و كمپاني هاي بزرگ آمريكايي ميبينند كه سرشان كلاه رفته واز بازار بزرگ ايران محروم شده اند و و ميبينند كه رقباي بزرگ اونها در اروپا و اسيا در حال سود گرفتن و منفعت گرفتن از بازار بزرگ ايران هستند و همين باعث ميشود كه كمپاني ها و شركت ها و صاحبان صنايع بزرگ و مديران شركت هاي بزرگ نفتي و گازي در امريكا به سياستمداران و به كنگرس من ها و به ترامپ فشار بياورند تا تحريم هاي ايران را لغو يا كمتر و محدود كنند. يعني تنها كاري كه ايران بايد بكند همان بي محلي به تحريم هاي امريكا و و پايبندي سفت و سخت به برجام و بستن قرار دادهاي بزرگ و كلان اقتصادي و صنعتي و نفتي و خودرويي با قدرت هاي بزرگ اروپايي و آسيايي ميباشد و همين سرانجام امريكا را منزوي كرده و امريكا هم مجبور به لغو يا كمتر كردن تحريم هاي ايران ميشود تا كمپاني هاي بزرگ آمريكايي از بازار ايران عقب نيفتند. اميدوارم اين كامنت من به گوش كسانيكه بايد برسد برسد. (4490677) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۳۶:۴۷
الان خوش باوران و ذوق زدگان کجا هستن ؟؟!!! (4488681) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۳۲:۴۸
عوضش تو و همفکرانت میتونید بخاطر اعمال تحریمهای جدید جشن بگیرید کلا با فشار و ناراختی مردم شادمیشوید ریشه این مشکلات معجزه هزاره سوم و حامیانش هستند (4488960) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۹:۱۷
خواهشا چشماتو باز کن و ببین که کیا برای این توافق در پوست خودشون نمی گنجیدن! به توصیه های رهبری گوش نکردن و بعد از 2 سال رسیدن به حرف های رهبری که فرمود ما به امریکا خوش بین نیستیم.
آمریکا نقض برجام کرده، تو چرا به هم وطنت حمله میکنی! اونی که مشکل هزاره سومه ، آمریکاست!
برادر الان ظریف و روحانی هم از نقض برجام میگن. (4489175) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۶:۱۴
دوست عزیز ما به قول شما دلواپسا کمتر از شما عاشق ایران نیستیم و هیچوقت هم واسه تحریم شدن ایزان ذوق زده نمیشیم ولی آیا کسی که مذاکره میکنه نباید یه تضمین بگیره که تحریما دوباره به بهانه های دیگر برنگردند؟ (4489235) (alef-11)
 
میثم
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۱:۵۸
موضوع خوشحالی از فشار و ناراحتی مردم نیست، موضوع هوشمندانه نبودن و باگ های عجیب برجامه والا هیچ عقل سلیمی از تحریم و فشار اقتصادی بر مردم جشن نمیگیره بزرگوار (4489312) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۳:۱۵
مشکل تفکر ساده انگارانه شماست که با یه لبخند دشمن همه چیز رو بر باد میدید
به برکت این دولت الان نه هسته ای داریم و نه اقتصاد (4489805) (alef-11)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۵۶:۴۳
نه دوست عزیز هیچ کس برای مظلوم واقع شدن کشورش جشن نمیگیره اما باوجود تمام انتقادات اگه برجام باعث بشه شما وهم فکرات ذات شیطان بزرگو بشناسید یک غمیمت بزرگه! (4490123) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۶:۲۷
این همه سفرهای پرهزینه آقای ظریف و هیئت همراه ایشان به خارج هیچ سودی برای کشور نداشته و نتایج کارشان نشان از شکست سیاست اعتماد به دشمن دارد. (4488695) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۶:۵۹
دستشون درد نکنه... (4488697) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۲:۱۲
اونایی که به دلسوزان مملکت انگ دلواپسی می زدند الان اگر ذره ای رگ ایرانی داشته باشند باید از دلواپسی بمیرند.
و اگر انصاف داشته باشند باید از انها معذرت بخواهند و بگویند که حق با دلواپسان بود.
هرچند که دلواپسان نیازی به معذرت بنفشی ها ندارند و تنها غصه شان غصه مملکت است که ای کاش ما را می کشتند اما کلید مملکت را به دست کدخدا امریکا نمی دادند. (4489032) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۷:۰۴
عجب برجامی!!!! (4488698) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۷:۱۹
حالامی فهمم
که حضرت اقا
می فرمود
این قضیه برجام
حادثه ای
عبرت آموز
است
یعنی
چه (4488699) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۷:۳۷
برجام از درون تهی شد. (4488701) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۵۹:۰۷
بی سابقه ترین تحریم ها تحت عنوان « مادر تحریم ها» بعد از برجامی تصویب شد که قرار بود تحریم ها را لغو کند!! (4488704) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۱۶:۲۴
احسنت! امیدوارم بیدار بشیم (4489236) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۰۱:۱۵
جنگ با آمریکای جنایتکار، رژیم پلید صهیونیستی و آل‌سعود عیاش آن هم در رکاب سید و رهبر عزیزمان برای ما از عسل شیرین‌تر است. بنابراین اشرار جهان در واشنگتن، تل‌آویو و ریاض برای ترساندن ایران به طبل جنگ نکوبند چراکه پاسخ‌های ملت قهرمانی که در دفاع مقدس امتحان خود را پس داده همیشه کوبنده و پشیمان‌کننده است. (4488709) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۱:۳۳
نشستی خونه رجز میخونی پا شو برو سوریه, (4489591) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۵:۲۱
سایت الف
امروز امریکا تنها است و مانند سالهای قبل نمی تواند تحریم های را با اروپا و چین و حتی شوروی هماهنگ و قطنامه علیه ایران صادر کند و مجبور است به تنهایی علیه ایران تحریم کند
خو شختانه با سیاست خارجی فعال امروز شوروی که با امریکا علیه ایران قطنامه صادر می کرد امروز در کنار ایران در سوریه و از پایگاه ایران علیه داعش است و امریکا به علت عدم همراهی اروپا و چین وشوروی نمی تواند در سازمان ملل کاری کند (4488731) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۰:۵۳
کدخدا منزوی شده !!!!!!! (4488887) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۵:۴۴
شوروی؟؟؟ خواب تشریف داشتید تا حالا؟!! (4489013) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۵:۰۲
شوخی نکن
اروپا بدون اجازه کدخداآب نمی خورد (4489036) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۵:۱۵
واقعاااااااااااااااااااااااا
تنهایی به این نتیجه رسیدی یا بعد از مذاکرات 5+1؟؟؟

ناشناس خان انگار نشنیدی که اروپایی ها از ترس امریکا جرات معامله با ایران رو ندارن و تمام تبادلات بانکی تعطیله. و شرکتهای بزرگ از ترس تحریم امریکا جرات نزدیک شدن به ایران رو ندارن البته غیر از شرکت های خودروی فرانسوی که برای ایجاد اشتغال برای جوانان فرانسه و خالی کردن انبارشان از ایران ارز خارج خواهند کرد
و باز غیر از شرکت توتال فرانسه که اونم برای به دست اوردن اطلاعات محرمانه ذخایر نفتی و گازی ایرانه. (4489037) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۷:۰۲
تنگه هرمز را ببندید و یا بابت هر کشتی و نفتکش پول بگیرید مثل اتوبان ها (4488736) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۹:۴۳
طرف خودمون رو ببندیم
طرف امارات و عمان بازه و هیچ اتفاقی نمی افته
همه تنگه هرمز که مال ما نیست (4489025) (alef-13)
 
مرتضی31313
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۶:۳۳:۴۱
عزیز دل!
تنگه هرمز بین 3 جزیره ایرانی تنب کوچک ، تنب بزرگ و ابوموسی واقع شده است و کاملا در داخل مرزهای آبی ایران قرار دارد و بدلیل عمق ریاد تنها جایی است که کشتی های بزرگ می توانند از آن عبور کنند .در حال حاضر هم تمام کشتی ها و ناوها و .. که میخوان وارد خلبج فارس بشن با هماهنگی گشت مستقر ایران عبور می کنند
تا حالا ایران جهت رعایت حسن همجواری و رویکرد صلح جویانه با کشور های منطقه مانع ار عبور کسی نشده ولی هر لحظه اراده کنه تنکه هرمز را می بندد. (4489930) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۳۵:۰۸
کشورهای عربی جدیدا70درصدصادرات نفتی خودراازدریای سرخ ودریای عمان انجام می دهند.بستن تنگه هرمزهم دیگه مؤثرنیست. (4489442) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۸:۱۶
برجام رو رها نميكنيم ترامپ هم هيچ غلطي نميتونه بكنه (4488738) (alef-3)
 
شاهیده
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۹:۳۸
از برجام چی‌ مونده دقیقا؟ (4488903) (alef-11)
 
گلزار
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۲:۴۸
آیا توافق کردن به صورتی که تحریم ها باقی بماند و طرف مقابل به ریش ایران بخندد، کار سختی بود؟! (4488908) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۶:۰۹
مگر کسانی مثل تو که پرچم کشورشان را رها کرده باشند و برجام را هم رها نکنند. (4489039) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۲۲:۰۹
از روحاني ميشود هر امتيازي گرفت.... (4488752) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۲۶:۳۲
باسلام
شروع قطب بندی جهان .....آمریکا با قرار دادن این و سه کشور در کنار هم عملآ دنیا را با
قطب بندی جدیدی روبرو کرده است ..‌..بدون شک ایران با همکاری با اعضای قطب جدید
که چین هم میتواند عضو اصلی آن باشد وبسیاری کشورهای دیگر اعضای دیگر آن جهان
دوقطبی جدیدی را پایه گذاری کنند....سیاست گذاران وسیاست پیشگان ایران به هوش
باشید وقت کار است. (4488762) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۳:۲۰
چین و آمریکا بزرگترین شرکای تجاری و اقتصادی جهان هستند اونوقت بیایید کنار روسیه و ایران و کره شمالی با آمریکا بجنگند . حتی در این صورت هم چیزی جز قحطی و بدبختی برای این کشور نمی مونه (4489131) (alef-11)
 
شهروند....
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۳۷:۱۹
با سلام ترامپ: ایران در صورت عدم پايبندي به توافق هسته اي با مشکلات بسیار بزرگی روبه رو خواهد شد ای کاش کسانی که دم از برد برد می زدند به منتقدان که می گفتند اینها نامرد هستند این کدا خدا روزی قطع کن است نه روزی رسان که خدا روزی رسان است اینها مرحوم مصدق را خوار کردند شهید فاطمی را در انظار مردم شهید کردند و دیکتاتور پهلوی را در مسند قرار دادند توجه می کردند همه جیز را دادیم و هیچ چیز نگرفنیم و حال ترامپ احمق ما را هم تهدید می یکنند فردی که در خود آمریکا برایش تره هم خورد نم یکنند معنی عزت و احترام راحالا باید بداند چرا به منتقدان که این روز را پیش بینی کردند بی سواد کاسب بی شنا سنامه تاکس دار و سرهنگ و حتی باید به جهنم برویم دادند امروز به مردم عزیز چه پاسخی دارند ؟چگونه میخواهند این رفتار های تحقیز آمیز فردی که در خود کشورش قبول ندارد و ترامپ احمق مترادف حماقت شده است را جواب می دهند ؟ (4488774) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۵۳:۳۶
به اندازه کافی آدم خوش خیال تو مملکت هست که هر تحریمی رو توجیه کنه (4488793) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۶:۲۲
باسلام
آیا میتوان تصور کرد حالا که آمریکا این سه کشور را در یک پکیج بسته بندی کرده
این سه کشور هم در یک بسته مشترک جواب بدهند....چه شود (4488812) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۶:۲۵
امید است بعضی هم وطنان عزیزمان که کمی استعداد زودباوری دارند بیدار شوند. (4488813) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۶:۳۹
بزرگترین دستاورد برجام، تنبه آمریکا نشناسان داخلی و بین اللملی (4488815) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۹:۵۶
برجام آفتاب تابانی بود که بر چهره بزک شده آمریکا تابید

تا بعضی خوش باوران بدانند آمریکا آن طور که آنها خیال می کردند نیست (4488822) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۱۴:۳۲
پیشنهاد:
اسم کوچه های بمب بست را بگذارید «برجام» . (4488828) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۹:۴۳
عالییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی گفتی مرسیییییییییییییییییییییییییی (4489056) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۶:۳۵
اینایی که ذوق کردن توجه داشته باشید که برجام تحریمهای هسته ای رو رفع کرد نه تحریمهای موشکی... اینها تحریمهای موشکی است. رهبری هم گفتند فقط در قضیه هسته ای با آمریکا مذاکره میکنیم. پس هرچیزی رو به هرچیزی ربط ندهید دوستان دلواپس.... (4488900) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۳:۵۹
اما خود رهبری هم فرمودن هر نوع تحریمی به بهانه های خودساخته مثب حقوق بشر و تروریسم و ... نقض برجام هست با اینکه برجام نتیجه مذاکرات هسته ای بود.
ثانیا این که نشد تحریمها رو به اسم هسته ای بردارن و همون رو یا بدتر از اون رو به بهونه موشکی برقرار کنن!!! (4489133) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۳:۱۶
پس کی بود می گفت همه تحریم هالغو میشه (4489155) (alef-3)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۴:۱۲
ده بار گفتند به اسم مسائل دیگه این تحریم ها برنگرده. عراقچی میگفت خیالتون راحت! (4489159) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۵:۰۳
ما رو با کره شمالی یکی کردن! (4489162) (alef-11)
 
ایران دوست
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۶:۲۶
همشهری گرامی ، همون رهبری فرمودند توافق باید به گونه ای باشد که بعد ازتوافق کشورهای زورگو حق نداشته باشند و نتوانند به هر بهانه ای ( موشکی و حقوق بشر و ...) تحریم جدید تصویب کنند و یا تحریم های لغو شده را برگردانند. آیا به این دستور رهبری و دیگر فرمایشاتشان عمل شد؟؟؟ (4489199) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۹:۴۴
پس چی شد این آفتاب تابان (4488904) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۸:۳۰
چقدر جالب دیگه از دوستانی که می نوشتند روحانی تنها نیست خبری نیست. روحانی مملکت رو به باد فنا داد. بیکاری وحشتناک شده خداشاهد رفتم وزارت کار برای بیمه بیکاری میگه: بر دلت خوشه انقدر آدم بیکار واخراجی زیاد شده که دیگه دولت توان پرداخت بیمه بیکاری نداره. گرونی هم که واویلاااااا گوشت ومُرغ وپیاز وکوفت و دَرد بی درمون که داره از قله اِورست هم بالاتر میره. (4488920) (alef-13)
 
محمد مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۲۶:۲۸
خداحافظ برجام...! (4488941) (alef-13)
 
ممد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۲۷:۱۴
روحانی مچکریم ! (4488945) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۵۸:۴۳
بزرگترين بسته تحريمي تاريخ مبارك ملت ايران و اقاي روحاني باشد..::علي بركت الله (4489024) (alef-13)
 
فرح آباد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۲:۳۳
لایک زنهای هفثصد هشت صد تایی کجان؟ (4489033) (alef-13)
 
کاسب تحریم
Hong Kong
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۹:۴۸
معلوم خیلی خوشحالی از بازگشت تحریم ها ! (4489304) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۰۶:۳۱
برای 24 میلیون نفر از جمعیت ایران انگار مهم نبوده که آمریکا قصد تجاوز و تحریم ایران را دارد و تنها چند کنسرت و چند آزادی پیش پا افتاده مهمتر از مسائل بسیار مهم اقتصادی و سیاسی و فرهنگی بوده. وای به حال کشور در چهار سال آینده (4489041) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۳۸:۴۸
دوستانی که فقط دنبال توجیه هستند کمی به فکر منافع و عزت مملکت باشند
تحریم موشکی به بهانه کلاهک هسته ای بوده که ما قبلا واسش برجام رو قبول کردیم.
کدام تحریم جداگانه؟
شما تعهد دادی کلاهک موشکی هسته ای نداشته باشی بعد اونوقت به خاطر اینکه تو همین موشکی غیر هسته ای داری قدرتمند میشی باید تحریم بشی.
برادرم اینها داستان تکراری جریان سلطه است.
اول هسته ای
بعد موشکی
بعد حقوق بشر
بعد هزار دلیل دیگه فقط برای به زانو کشاندن کشوری که میخواهد مستقل باشد و غزت داشته باشه.
چرا کار اونا رو توجیه میکنید؟
برجامی که سایه جنگ رو میخواست برداره الان باهاش ما داریم تحریم میشیم و اگه بخوایم اعتراضی هم بکنیم تهدید به حمله نظامی میشیم
یعنی نه راه پیش نه راه پس. (4489116) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۴:۳۱
به نام خدا
باسلام
ران پاول( RON PAUL) سناتور جمهوری خواه آمریکائی دیروز در مقاله ای که در سایت آمریکائی Antiwar.com انتشار یافته ،تحت عنوان:«ترامپ بایدقانون جدید تحریم احمقانه کنگره را وتو کند» درمقدمه نوشته خود بین کرده که:« تحریم هابه صورت نوعی ازاقدامات خودکاری در آمده که دولت آمریکا آنرازمانی که نمی داندچه کاری باید بکند،اتخاذ می کند.» این قضاوت یک آمریکائی دست اندر کار وصاحب مقامی است که به نظر می رسد «ژن »اش متفاوت با ژن خیلی از آمریکائی ها است. (4489134) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۱:۰۶
چه اشی شده این اش مذاکره (4489180) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۲۹:۰۴
خوب خدا روشکر دوستان که معتقدن تحریم نعمته و فرصت خوب ببینم از این فرصت چه استفاده ای میکنید
فقط استقبال کنید از تحریم بدشو نگید (4489276) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۹:۱۹
اگر جریان مقابل رای می اورد الان میگفتند که عامل اصلی تحریم ها سیاست آنها بوده ،هموطنان عزیز شیطان بزرگ با اصل نظام مشکل دارد اگر تسلیم محض هم بشویم باز هم بهانه می گیرد. شیطان قسم خورده که همه انسانها را گمراه کند. دشمنانان ملت ایران ونظام جمهوری اسلامی نیز فرزندان خلف شیطان هستند (4489299) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۲۸:۰۷
بعضی ها خبر را نمی خونند و کامنت میذارند، خبر اینه :
ین طرح در ابتدا تحت عنوان «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات ساز ایران» در مجلس سنا مطرح شد که شامل وضع تحریم‌هایی در ارتباط با برنامه موشک بالستیک، اتهام واهی ارتباط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با «اقدامات تروریستی» و نقض حقوق بشر شهروندان ایرانی بود"
این چه ربطی به پرونده هسته ای و برجام داره؟ (4489428) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.