توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471504
نقش ویژه «ماست» برای زندگی سالم در دوران سالمندی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
مصرف ماست می‌تواند در استحکام استخوان‌ها و کاهش چشمگیر شکستگی آنها در دوران سالمندی موثر باشد و پوکی استخوان را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به گزارش فارس، دانشمندان در تازه‌ترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که مصرف ماست می‌تواند از استخوان‌ها در دوران سالمندی محافظت کند و پوکی استخون را از این قشر دور نگه دارد. 

بر اساس این مطالعات جدید، هر واحد افزایش در میزان ماست در زنان موجب کاهش استئوپنیا تا 31 درصد و پوکی استخوان تا 39 درصد می‌شود و در مردان نیز مصرف ماست منجر به کاهش 52 درصدی پوکی استخوان می‌شود.

 استئوپنیا به علائم اولیه از دست دادن استخوان‌ها می‌گویند که می‌تواند منجر به پوکی استخوان شود. تراکم استخوانی در افراد مبتلا به استئوپنیا کمتر از حد نرمال است. هر کس که به استئوپنیا مبتلاست قرار نیست به پوکی استخوان دچار شود اما استئوپنیا احتمال توسعه پوکی استخوان را افزایش می‌دهد.

پوکی استخوان عامل شکستن آسان استخوان و بسیاری از مشکلات جدی استخوانی است. پوکی استخوان در حالت پیشرفته می‌تواند باعث تغییر شکل (ناشی از شکستگی‌ها در ستون فقرات) و در نتیجه از دست دادن تحرک و استقلال عمل فرد شود، بخصوص وقتی که این شکستگی‌ها در لگن اتفاق افتاده باشد.

کلسیم نقش مهمی در رشد، توسعه و نگهداری از ساختار استخوان ایفا می‌کند؛ به همین دلیل به کودکان در حال رشد مرتباً توصیه می‌شود میزان مورد نیاز کلسیم روزانه خود را دریافت کنند. 

به گفته ایمون لایرد، سرپرست تیم تحقیق از کالج ترینیتی دوبلین، مصرف ماست می‌تواند در استحکام استخوان‌ها و کاهش چشمگیر شکستگی آنها در دوران سالمندی موثر باشد و پوکی استخوان را به میزان قابل توجهی دفع کند.
 
کلمات کلیدی : سلامت + مصرف ماست + سالمندی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.