نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 359888
موگرینی: ایران از روند اجرای برجام شکایت دارد
بخش خبری الف، 18 خرداد 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۸
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت که ایران از اجرای توافق هسته‌ای با گروه ۱+۵ شکایت دارد.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه با بیان اینکه ایران از اجرای برجام شکایت دارد خواستار همکاری بانک‌های بین‌المللی با ایران شد.

موگرینی، به علاوه ارسال نامه مخفیانه به تهران را تکذیب کرده است.

با آنکه بعد از اجرایی شدن توافق هسته‌ای بین ایران و گروه ۱+۵ شرکت‌های اروپایی برای بازگشت به بازار جذاب ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، اکراه بانک‌های اروپایی از انجام تراکنش‌های بانکی مربوط به قراردادهای این شرکت‌ها به مانعی عمده برای سرمایه‌گذاری آنها در ایران تبدیل شده است.

جریمه‌های سنگینی که آمریکا در سال‌های گذشته به بهانه نقض تحریم‌های ایران علیه بانک‌های بین‌المللی وضع کرده، موجب شده است که این بانک‌ها از انجام هر تراکنش مربوط به ایران هراس داشته باشند؛ این امر به نوبه خود موجب محدود شدن گزینه‌های مالی برای شرکت‌های اروپایی خواستار تجارت با ایران می‌شود.
 
کلمات کلیدی : تحریم+اجرای برجام+لغو تحریم+موگرینی
 
Italy
۱۳۹۵-۰۳-۱۷ ۲۳:۴۲:۰۲
کجای برجام نوشته که کشورهای غربی باید برای ایران بازاریابی کنند؟ همکاری نکردن بانک ها دلایل دیگه ای داره ربطی به برجام نداره (3744715) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۲۲:۳۰:۲۱
نکته مهم برجام اینه که جای شاکی و متشاکی عوض شده
اون زمان اونها از ایران شکایت داشتن
حالا ایران ازشون شکایت میکنه (3746439) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۱۹ ۲۱:۰۹:۳۰
علت عدم تمایل غرب در نوشتن شعارهای بی دلیل بر روی موشک است نه چیز دیگر.

کسی هم دنیا را نمیتواند مجبور به معامله کند. شما باید از طرف معامله خوشت بیاد یا حداقل آن را متعد به قوانین بین المللی بدانی. (3748211) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۷:۵۰:۴۸
اگر ذوق زده هاي دیپلمات برای اجرای تعهدات عجله نمی کردند, الان میشد,اجرای ادامه تعهدات ایران را به انجام تعهدات غرب منوط کرد, امان از هیجان زدگی!!! (3744960) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۷:۵۷:۱۸
دومينوي "تقریبا هیچ" بین همه دولت مردان همه گیر شده , فقط هنوز روحانی و ظریف مقاومت میکنند, (3744970) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۷:۵۹:۰۶
اين برجام با اين اجراي يكطرفه را،كه همان تيم قبلي هم،ميتوانست امتياز بدهد و "تقریبا هیچ" را بیاورد, نیازی به هنر دیپلماسی!اقایان نبود, (3744972) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۵:۳۵:۲۰
توانایی های تیم قبلی (البته اگه بشه جناب جلیلی رو تیم نامید) بیشتر در مورد تاریخ صدر اسلام بود تا مسائل هسته ای. هنوزم که هنوزه چوب دسته گل های تیم هسته ای و سیاسی قبلی رو می خوریم. (3745884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۸:۰۵:۵۴
برجام آفتاب تابان است ! (3744979) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۰۹:۱۶:۴۶
آمانو از شکننده بودن توافق با ایران و احتمال سال‌ها راستی‌آزمایی تأسیسات هسته‌ای ایران در کنار بازرسی سرزده که در دستور کار آژانس برای عملیاتی شدن آن است سخن گفته است، در صورتی که هنوز انجام تعهدات 5+1 به صورت نسیه باقی مانده است. هدف دشمن نظام اسلامی است اگر دولت آقای روحانی 3 سال گذشته اقتصاد مقاومتی را به صورت جدی عملیاتی می‌کرد الان دشمنان نظام اسلامی گستاخی را این گونه از حد نمی‌گذراندند. (3744999) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۱۸ ۱۵:۵۰:۱۵
شیطنت ها و دبه کردن های بعد از برجام امریکا و غرب تعجب آور نیست.اینکه روزی انرژی هسته ای و امروز عدم شفافیت نظام بانکی،حقوق بشر و مانند آن را بهانه فشار اقتصادی قرار دهند امری عادی است و در حریان مذاکرات برای «من»غیر دیپلمات هم قابل پیش بینی بوده است اما نمی دانم چرا امروز فاتحان دیپلمات ما و فرماندهان آنان پاسخگوی نتیجه اعتماد به دشمن نیستند. (3745906) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.