توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389885
دایی: سردار آزمون بازیکن گلزن و بزرگی است/ هنوز بازی‌های سخت‌مان باقی مانده است
بخش ورزشی الف، 17شهریور 95
سرمربی اسبق تیم ملی ایران تاکید کرد، تیم ملی ایران با حمایت مردم، مسئولان و رسانه‌ها می‌تواند برای اولین بار در تاریخ، دو دوره متوالی به جام جهانی صعود کرده و مایه سربلندی مردم ایران شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۲
به گزارش ایسنا، علی دایی درباره پیروزی تیم ملی مقابل قطر و تساوی با چین گفت: ما به طور کلی با کسب چهار امتیاز در دو بازی نتیجه خوبی به‌دست آورده و توانسته‌ایم امتیازات خوبی را جمع کنیم. تیم ما بالای جدول و شانس اصلی صعود است اما از لحاظ فوتبالی بدون تعارف انتظارات برآورده نشده است و نمایش‌هایی که تیم ملی داشته از بعد هماهنگی و فنی کمی دور از انتظار بوده است. این موضوع هم دلایلی دارد؛ ما باید واقع بین باشیم و بدانیم آقای کی‌روش بازیکنانش را مدت زیادی به طور کامل در اختیار نداشته و بازی‌های تدارکاتی خوبی هم انجام نداده است. شک نکنید تیم ملی روز به روز بهتر می‌شود و با هماهنگی هر چه بیشتر که بین بازیکنان به وجود می‌آید از نظر فوتبالی هم نمایش بهتری خواهیم داشت ولی در این دو بازی همان‌طور که گفتم از لحاظ نتیجه خوب عمل کردیم اما از لحاظ فوتبالی نه .

او درباره تساوی ایران و چین هم گفت: ما در شن یانگ و در بازی خارج از خانه مقابل چین بازی بهتری نسبت به بازی با قطر به نمایش گذاشتیم. چین با آن تیم سال‌های گذشته فرق کرده و آنها مهره‌های خوبی داشتند و مقابل تماشاگران پر تعداد حریف نتیجه بدی نگرفتیم. این یک امتیاز می‌تواند به تیم ملی کمک کند. چین در مقابل کره به سختی در خانه حریف شکست خورده بود و در این بازی آمده بودند که جبران کنند ولی بازیکنان ما توانستند به یک امتیاز بازی برسند و خود را در بالای جدول نگه دارند. در مجموع کسب چهار امتیاز از دو بازی راضی کننده است و ما می‌توانیم با حمایت همه جانبه شاهد آن باشیم که تیم ملی اولین بار در تاریخ دو دوره متوالی راهی جام جهانی شود.

دایی افزود: این اتفاق بسیار مهمی است و نباید از آن به سادگی عبور کنیم. باید تیم را پشتیبانی کنیم. خودم مربی تیم ملی بودم و می‌دانم که در جامعه چه انتظاراتی از بازیکنان و کادر فنی وجود دارد. بیاییم و همه دست به دست هم دهیم و از تیم حمایت و امکانات خوبی هم برایشان فراهم کنیم. به نظر من ما بازی‌های تدارکاتی خوبی نداشتیم و تازه شاهد این هستیم که بازیکنان کنار هم بازی می‌کنند و اگر بازی تدارکاتی خوبی داشتیم شما شک نکنید هم فوتبال زیباتری را شاهد بودیم و هم نتایج بهتری را کسب می‌کردیم. ما در بازی با قطر خوشبختانه توانستیم سه امتیاز این بازی را به‌دست بیاوریم اما چیزی نمانده بود این سه امتیاز خانگی را از دست بدهیم .

سرمربی اسبق تیم ملی درباره بازی با قطر و جنجال‌های به‌وجود آمده گفت: در بازی با قطر چیزی نمانده بود که از برد محروم شویم اما آن اشتباه گلر قطر و ریباند خوب کریم انصاری‌فرد به تیم ما کمک کرد و باعث شد که به گل برسیم. قوچان نژاد هم هوشمندانه به توپ ضربه زد و از فرصت به‌وجود آمده نهایت استفاده را کرد و بعد هم جهانبخش کار را تکمیل کرد. ما در ۲۰ دقیقه پایانی فشار آوردیم و همین فشار و پرس و حمله کردن باعث شد تیم حریف دچار اشتباه شود و ما به گل برسیم. درباره جنجال‌های به‌وجود آمده هم باید بگوییم که ما انتظار داریم این مسائل توسط آقای کی‌روش از نیمکت مدیریت شود. به هر حال آقای کی‌روش مربی بزرگی هستند و مدیریت خوبی هم دارند ولی آن اتفاقاتی که در کنار زمین و در پایان بازی به وجود آمد چندان جالب نبود و می‌توانست تبعات سنگینی برای ما داشته باشد اما هر چه بود تمام شد و امیدواریم در بازی‌های آینده شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

دایی در ادامه درباره بازیکنان خارجی قطر گفت: قبل از بازی شاهد این بودیم که مدام گفته می‌شد تیم ملی قطر چند ملیتی است و ایران مقابل ستاره‌های جهان بازی می‌کند. قبل از بازی به این همه پرداختن به تیم قطر و بیش از حد بزرگ جلوه دادن این تیم زیاد خوش بین نبودم و می‌دانستم که داریم زیاده‌روی می‌کنیم. قطر یکسری بازیکنان خارجی را از این سو و آن‌سوی جهان جمع کرده ولی کدامشان ستاره جهان هستند که مدام می‌گفتیم آنها ستاره‌های جهان را جمع کرده‌اند؟ کدامشان در تیم‌های بزرگ بازی کرده‌اند؟ قبول کنیم بیش از حد تیم قطر را بزرگ کردیم و تیم خودمان را دست کم گرفتیم. تیم ما بازیکنان بسیار خوبی دارد، بیشتر بازیکنان ما در خارج از کشور و تعدادی در اروپا بازی می‌کنند پس ما چرا باید این‌قدر تیم قطر را بزرگ جلوه دهیم؟ دیدیم که آنها در دو بازی اخیر امتیازی کسب نکردند و تمام برنامه‌های آنها به‌هم ریخته است. امیدوارم رسانه‌ها و صدا و سیما هم در این مسیر کمک کنند تا تیم‌های حریف را بیش از اندازه بزرگ جلوه ندهیم. ما درباره قطر چنین کاری کردیم و آنها را بزرگ جلوه دادیم و خود را دست کم گرفتیم؛ این خوب نیست، ما باید قدر بازیکنان خود را بدانیم و به آنها روحیه و اعتماد به نفس بدهیم. بازیکنان ما بهترین هستند و بدون شک در بازی‌های آینده به هماهنگی بیشتری می‌رسند و شاهد بازی‌های زیبا و نتایج بهتری خواهیم بود.

آقای گل جهان درباره اینکه تیم ملی ایران در زمینه گلزنی کمی دچار مشکل بوده و کم گل می‌زند گفت: این خیلی خوب است که در وهله اول تیم ما ساختار دفاعی خوبی دارد و در دو بازی گذشته گلی دریافت نکرده است، این امتیاز و نکته مهمی محسوب می‌شود که با درایت کادر فنی و تمام بازیکنان در سیستم دفاعی رخ داده است. درباره گلزنی هم باید بگویم که ما بازیکنان بزرگ و خوبی داریم؛ سردار آزمون بازیکن گلزن و بزرگی است و در تیم بزرگی هم بازی می‌کند؛ او می‌تواند گلزن اول تیم ملی ایران باشد و نیاز دارد یک گل در بازی‌های مقدماتی جام جهانی بزند تا پایش به گلزنی باز شود و فشار از روی او برداشته شود.

او افزود: آزمون در بازی‌های قبلی از نظر گلزنی خوب عمل کرده و فقط در این دو بازی گل نزده است. شک نکنید آزمون امید اول ما در خط حمله خواهد بود و شاهد گلزنی هایش در دیگر بازی ها نیز خواهیم بود. ما نباید فشار را روی او و بقیه بازیکنان زیاد کنیم. همچنین ما بازیکنان خوبی همچون مهدی طارمی در خط حمله داریم که می‌توانیم در بازی‌های آینده از آنها استفاده کنیم. همچنین قوچان‌نژاد و کریم انصاری‌فرد هم بازیکنان کار آمدی هستند که می‌توانند به تیم کمک کنند و همان‌طور که دیدید در بازی با قطر چگونه از اشتباه حریف استفاده کردند و زهر خود را به تیم حریف ریختند. خوشبختانه تیم ملی در هر پستی چند بازیکن خوب دارد و کار آقای کی‌روش برای انتخاب ترکیب اصلی سخت شده است. ما بازیکنان خوبی داریم و باید آنها را باور کنیم و از آنها حمایت کنیم تا اعتماد به نفس آنها را افزایش دهیم؛ جای هیچ نگرانی نیست و همان‌طور که گفتم تیم ملی ما برای اینکه بازی تدارکاتی کمی داشته است از نظر هماهنگی دچار مشکل بوده و در این مقطع ملی‌پوشان دو سه هفته‌ای در اختیار آقای کی‌روش بودند و لیگ مجدد تعطیل می‌شود و ملی‌پوشان در اختیار آقای کی‌روش قرار می‌گیرند و شما خواهید دید در بازی‌های آینده تیم ملی ما بازی‌های به مراتب روان‌تری را انجام می‌دهد.

سرمربی اسبق تیم ملی همچنین گفت: صعود به جام جهانی اتفاق مهمی در فوتبال ما محسوب می‌شود، این اتفاق منجر به شادی مردم و شور و نشاط در جامعه و تاثیرگذاری مثبت در همه بخش ها خواهد شد. چه چیزی می‌تواند مردم را تا این حد در جامعه خوشحال کند؟ دیدید که کل مردم و جامعه درباره بازی با چین حرف می‌زدند. ما باید همه جانبه به تیم کمک کنیم و دست به دست هم دهیم تا تیم نتیجه بگیرد و به مرحله بعد صعود کند.

علی دایی در ادامه درباره ارزیابی‌اش از بازی‌های انجام شده و رقبای ایران گفت: به نظر من ازبکستان، کره‌جنوبی و ایران سه تیم مدعی این گروه هستند و با هم می‌جنگند تا شانس صعود را به‌دست بیاورند. هنوز بازی‌های سخت‌مان باقی مانده و امیدوارم مقابل دو تیم قدرتمند ازبکستان و کره جنوبی نتیجه خوبی کسب کنیم. بازی با ازبکستان قطعا یکی از دشوارترین بازی‌های ما خواهد بود. همچنین نباید تیم سوریه را فراموش کنیم. به‌طور کلی باید بگویم حیف است که تیم خودمان را دست کم بگیریم. ما ایران هستیم و قدرت اصلی آسیا محسوب می‌شویم. نام ایران حریفان را به ترس و استرس می‌اندازد و من امیدوارم دیگر شاهد آن نباشیم که خودمان را دست کم گرفته و حریفان را بیش از حد واقعی‌شان بزرگ جلوه دهیم. این اشتباه بزرگی است و نباید تکرار کنیم. حیف است که قدرت خودمان را باور نداشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت در گفت‌وگو با این باشگاه درباره وضعیت تیمش هم گفت: ما از آنجا که دیرتر از سایر تیم‌ها تمرینات خود را شروع کردیم و فقط دو هفته مانده تا شروع لیگ استارت زدیم، فرصتی برای تمرینات بدنسازی فشرده نداشتیم و برنامه‌ریزی کرده بودیم در تعطیلات لیگ و پس از هفته چهارم اردویی در سرعین داشته باشیم. این اردو خیلی به ما کمک کرد و بازیکنان از نظر بدنی شرایط بهتری قرار گرفتند. تمرینات سخت و فشرده‌ای را در سرعین پشت سر گذاشتیم و بعد از آن در تهران این تمرینات را به صورت منظم و پرفشار ادامه دادیم و طی روزهای گذشته از فشار تمرینات کاستیم و آماده بازی با صنعت نفت شده‌ایم. تیم ما به این تمرینات بدنسازی نیاز مبرمی داشت چرا که ما باید برای یک فصل آماده باشیم .

دایی درباره بازی تدارکاتی با تیم ذوب‌آهن و شرایط بازیکنانش نیز گفت: در سرعین دو بازی تدارکاتی سبک انجام دادیم و در تهران هم مقابل تیم خوب ذوب‌آهن یک بازی تدارکاتی خوب داشتیم. تیم ما تمرینات سختی را پشت سر گذاشته بود و بازیکنان از نظر بدنی بسیار تحت فشار بودند و بدن‌های‌شان سنگین بود. از طرفی هم موقعیت‌های زیاد و خوبی را از دست دادیم و به چهار بازیکن تستی میدان دادیم تا آنها را محک جدی بزنیم. خوشبختانه این بازی به ما کمک زیادی کرد و توانستیم نقاط ضعف و قوت خود را در مقطع فعلی شناسایی کنیم. ما پس از بدنسازی فشرده بازیکنان را محک جدی زدیم و نقاط ضعف خود را شناسایی و ترمیم کردیم. هم اکنون تیم در شرایط بدنی خوبی است و به اصطلاح فوتبالی‌ها بدن بازیکنان آزاد شد و حالا تیم آماده‌ای از نظر فنی، روحی و بدنی داریم و سعی می‌کنیم در بازی با تیم صنعت نفت بازی خوبی را به نمایش بگذاریم. من به توان بازیکنان نفت ایمان دارم و مطمئن هستم امسال نتایج خوبی کسب خواهیم کرد.
 
کلمات کلیدی : علی دایی+تیم ملی فوتبال ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.