نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413788
استاندار تهران: برنامه‌ای برای تعطیلی چندهفته‌ای مدارس نداریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۶
ایسنا نوشت: استاندار تهران با اشاره به تولید خودروهای با استاندارد یورو4 ، عرضه بنزین یورو4 و تبدیل سوخت صنایع به گاز تاکید کرد: باید اقداماتی که در راستای کاهش آلودگی هوای استان تهران است با سرعت بیشتری پیگیری شود.سید حسین هاشمی در حاشیه جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران و در جمع خبرنگاران گفت: بی تردید این کمیته تنها برای مواقعی که مشکل حاد در کیفیت هوا ایجاد می‌شود تشکیل جلسه می‌دهد. در حقیقت هنگامی که هوا به سمت ناسالم بودن می‌رود این کمیته تشکیل جلسه می‌دهد و تصمیماتی را در راستای کاهش آلودگی هوا و مقابله با استمرار وضعیت جوی اتخاذ می‌کند.

وی افزود: در حال حاضر در دنیا کشورهای پیشرفته نیز بعضا با مشکل آلودگی هوا مواجه می‌شوند به طوری که مجبور می‌شوند یک روز کامل تردد خودرو در شهر را ممنوع کنند. تهران نیز به عنوان یک کلانشهر با مشکل آلودگی هوا مواجه است اما اقدامات بزرگی نیز از جمله تولید خودروهای با استاندارد یورو4،‌ عرضه بنزین با استاندارد یورو4 و تبدیل سوخت صنایع به گاز انجام شده البته باید این اقدامات با سرعت بیشتری پیگیری شود.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود بر لزوم برخورد جدی پلیس با متخلفینی که به صورت غیر مجاز وارد محدوده زوج و فرد می‌شوند تاکید کرد و افزود: فردا سه شنبه نیز همانند روزهای یکشنبه و دوشنبه طرح زوج و فرد تا ساعت 19 خواهد بود و پلیس با خودروهایی که به صورت غیرمجاز وارد محدوده می‌شوند برخورد قاطعی خواهد داشت.

وی از همه شهروندان تهرانی درخواست کرد که با عدم استفاده از خودروهای شخصی و پرهیز از تردد به صورت تک سرنشین در روزهای آلوده به کاهش آلودگی هوا کمک کنند.

وی تاکید کرد: در جلسه امروز دوشنبه تمامی مصوبات روز گذشته کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران تمدید شد به طوری که کلیه مدارس ابتدایی یعنی تا کلاس ششم آمادگی‌ها و مهد کودک‌ها در استان تهران به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس تعطیل خواهند بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر 100 هزار تاکسی و آژانس فرسوده به صورت 24 ساعته در تهران فعالیت می‌کنند که باید این خودروها از رده خارج شوند و قطعا خروج آنها در اولویت قرار گرفته اما از طرف دیگر امکانات نیز محدود است.

هاشمی در عین حال تاکید کرد: به هیچ عنوان برنامه‌ای برای تعطیلی چند هفته‌ای مدارس در استان تهران نداریم.
 
کلمات کلیدی : استاندار تهران، کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، تعطیلی مدارس
 
رسولي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۲۱:۳۱
متاسفانه عملكرد استانداري فوق العاده ضعيف بوده ومردم را از دولت نااميد كرده، اجراي طرح زوج وفرد از درب منازل اجباري است ونبايد با ديد سياسي به آن نگاه كرد، با اين طيف نارضايتي مساله الودگي هوا يك مشكل امنيت ملي است يقيناً كساني كه عزيزشان را براثر الودگي هوا از دست ميدهند را ديگر نميتوان آرام كرد. (4016333) (alef-13)
 
كريم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۲۴:۱۴
استاندار تهران با سياسي بازي دنبال لاپوشاني فاجعه الودگي هواست در حاليكه كمترين انتظار مردم اجرا طرح زوج وفرد سراسري ومنع تردد موتورسيكلت هاي كاربراتوري است ، من كه سه روز گذشته نگذاشتم فرزندانم به مدرسه بروند وبا اين منوال هم ترجيح ميدهم به مدرسه نروند تا اينكه سرطان بگيرند. (4016340) (alef-13)
 
مسچي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۱۸:۲۶:۱۷
اقاي روحاني بايد استانداري را در تهران بگذارد كه بتواند اين فاجعه انساني را كنترل كند . عملكرد كميته شرايط اضطرار بيشتر شبيه طنز است آنهم با تاخير چند روزه! (4016348) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۲۱:۵۳:۵۱
خجالت بکش با جان مردم بازی نکنید حق الناس است (4016630) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.