نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413887
ماجرای اهدای خودرو شاسی بلند به نمایندگان مجلس از سوی برخی خودروسازی ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۷
خبر رسیده که برخی خودروسازان برای جلب رضایت نمایندگان مجلس، پیشنهاد واگذاری خودرو شاسی بلند به نمایندگان مجلس را داده اند.

به گزارش تابناک با این حال تا کنون و پس از گذشت حدود شش ماه از آغاز مجلس دهم، هیچ خودرویی تحویل نمایندگان نشده است. همچنین با بالا رفتن فشارها برای توقف تولید برخی خودروهای تولید داخل و نیز پایین بودن کیفیت این محصولات توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اکنون خبر رسیده که برخی خودروسازان برای جلب رضایت نمایندگان مجلس، پیشنهاد واگذاری خودرو شاسی بلند به نمایندگان مجلس را داده اند.

داریوش اسماعیلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص این موضوع اظهار داشت: بنا به روال همیشه، در ابتدای هر دوره، مجلس شورای اسلامی یک خودرو تولید داخل در اختیار نمایندگان مجلس قرار می دهد؛ اما گویا امسال رویه عوض شده و قرار نیست مجلس خودرویی برای نمایندگان خریداری کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه چه نوع خودرویی به نمایندگان تحویل داده می شود، گفت: در سال های گذشته، یک خودرو تولید داخل در حد پژو پارس یا 405 از طریق مجلس برای نمایندگان خریداری می شد اما امسال می خواهند به جای خرید خودرو، قیمت معادل آن را به نماینده ها پرداخت کنند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه مبلغ مورد نظر چه میزان خواهد بود، یادآور شد: تا کنون برای ثبت نام به هیأت رئیسه مراجعه نکرده ام؛ اما گویا مبلغ آن باید حدود قیمت خودرو پژو پارس باشد؛ البته قرار است این میزان پول به عنوان وام در اختیار نماینده ها قرار گیرد.

اسماعیلی در ادامه درباره دلیل این کار مجلس افزود: برخی از نمایندگان مجلس تمایل دارند، از خودروهای دیگری برای کارهای خود استفاده کنند. برخی نیز به دنبال خرید خودروهای با کیفیت تر هستند؛ بنابراین، تصمیم گیری شده که پول آن به نماینده ها داه شود تا هر کس به تناسب سلیقه خود خودرو خریداری کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به اینکه گفته می شود، خودروسازی ها برای جلب نظر نمایندگان، قصد واگذاری خودرو شاسی بلند به نمایندگان را دارند، گفت: به نظر من، این توهین به نمایندگان است. آنان برای جلب نظر یکی، از کسی هدیه یا امتیازی نمی گیرند و در همه حال به فکر مردم هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس در همه حال به فکر منافع کشور و مردم عمل می کنند و در هر جایی که احساس کنند، کسی قصد سوءاستفاده دارد، با قاطعیت در برابر آن ایستادگی می کنند.


با این حال، یکی دیگر از نمایندگان مجلس در گفت و گو با تابناک اظهار داشت: قرار بود طبق روال قبل برای نماینده ها خودرو خریداری شود؛ اما امسال مقرر شده، به جای خودرو مبلغ آن در اختیار نماینده ها قرار گیرد تا هر کس هر خودرویی خواست، همان را تهیه کند.


این نماینده مجلس ادامه داد: مبلغ مورد نظر برای خرید خودرو آن گونه که اطلاع دارم، حدود 60 میلیون تومان خواهد بود و هر نماینده ای که بخواهد از این تسهیلات استفاده کند، می تواند با مراجعه به هیأت رئیسه مجلس برای دریافت آن اقدام کند.

 

با این حال، بنا به گفته های نمایندگان و همچنین خریداری نشدن خودرو برای نمایندگان توسط مجلس شورای اسلامی، گویا گزینه اعطای وام به نمایندگان برای خرید خودرو محتمل تر باشد؛ البته این احتمال نیز دور از ذهن نخواهد بود که خودروسازی ها نیز تخفیف قابل توجهی برای نمایندگان برای خرید خودرو در نظر بگیرند؛ هر چند مبلغ در نظر گرفته شده برای نمایندگان حداقل دو برابر قیمت خودروهایی است که پیش از این در اختیار نمایندگان قرار می گرفت.
 
کلمات کلیدی : خودرو+ماشین+خودروی نمایندگان مجلس
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۴ ۲۳:۵۰:۰۶
سلام، لطفا نرخ سود این وام و مدت بازپرداخت اونم بگید (4016764) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۰۰:۱۸:۳۰
این نماینده مجلس (اسماعیلی)در پاسخ به اینکه گفته می شود، خودروسازی ها برای جلب نظر نمایندگان، قصد واگذاری خودرو شاسی بلند به نمایندگان را دارند، گفت: به نظر من، این توهین به نمایندگان است. آنان برای جلب نظر یکی، از کسی هدیه یا امتیازی نمی گیرند و در همه حال به فکر مردم هستند.
میبینید ملت ایران این نمایندگان را که "در همه حال به فکر مردم هستند". فقط یک مورد از به فکرمردم بودنشان همین مبلغ 60 میلیون تومانی است که از جیب من و شما بعنوان کمک به انها پرداخت میشود که برای خود خودرو تهیه کنند. آیا میخواهید از این بیشتر بفکر من و شما باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4016805) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۰۸:۲۳:۴۳
سلام
بهتراست به همه نمایندگان خودرو پراید داده شود چون آنان جزئی از این مردم هستند وببینند مردم چه زجری میکشند نماینده ای که سوار خودرو شاسی بلند شود یا پژو پارس چه داند حال دردمندان. (4017015) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۰۹:۰۲:۱۹
اگه واقعا به فکر مردمید مثل مردم عادی سوار مترو و یا اتوبوس شرکت واحد بشید نه اینکه باوام بدون بهره ازبیت المال برای خودتان ماشین بخرید آیا مردم نیز از این وامها دریافت میکنند که نمایندگان دریافت میکنند (4017076) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.