توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 332986
سفر هیئت خزانه‌داری آمریکا به آلمان برای گشودن گره روابط بانکی با ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۶
سفیر ایران در آلمان با بیان اینکه ما در آلمان جدیتی برای حل مشکلات بانکی و بیمه برای ارتباط با ایران می‌بینیم گفت: هفته آینده هیئتی از طرف خزانه داری آمریکا در سطحی بالا به این کشور می‌آید تا برداشت‌ یکسانی در مورد لغو تحریم ایران به دست آورند.

به گزارش تسنیم، علی ماجدی سفیر ایران در آلمان، در دیدار فعالان اقتصادی ایران و آلمان در اتاق بازرگانی برلین، اظهار کرد: مشکلات بانکی پیش روی ارتباط اقتصادی ایران و آلمان در حال بر طرف شدن است و بانک ملی ایران و بانک EIH اکنون کار های دریافت و پرداخت را می توانند انجام دهند.

وی با اشاره به رابطه طولانی ارتباط اقتصادی ایران و آلمان افزود: بعد از تحریم ها بین ایران و آلمان فاصله افتاد که ما امیدواریم دوباره این روابط توسعه یابد.

سفیر ایران در آلمان با بیان اینکه شرکت های کوچک و بزرگ باید در دل اتاق های بازرگانی فعالت کنند، ادامه داد: شرکت های بزرگ آلمانی برای همه آشنا هستند، اما باید اذعان داشت که حدود ۸۵ درصد بار اقتصاد این کشور بر دوش شرکت های کوچک و متوسط است که این امر نشان دهنده نقش اتاق‌های بازرگانی در توسعه روابط اقتصاد دو کشور است.

وی تصریح کرد: آلمان می تواند تولید خود را در ایران برای صادرات به منطقه انجام دهد و در این ارتباط نیروی های جوان و تحصیل کرده و منابع داخلی ایران مهیا است.

وی گفت: بازار ایران اکنون بازار رقابتی شده است و آمادگی لازم برای سرمایه گذاری مشترک و درمرحله بعد جذب فاینانس دارد.

در ادامه این نشست معاون اتاق بازرگانی برلین، سفیر ایران در آلمان و رئیس اتاق بازرگانی تهران در جلسه پرسش و پاسخ به سوالات حضار حضوریافتند.

بنا بر این گزارش سفیر ایران در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه با توجه به اقرار مقامات آلمان مبنی بر تاخیر دولت این کشور برای رفع مشکلات بیمه و بانکی برای ارتباطات خود با ایران، گره کار کجاست که این مسائل هنوز حل نشده است گفت: ما جدیتی را از طرف آلمانی برای حل این مسائل مشاهده می کنیم؛ به همین منظور هفته آینده هیئتی از طرف خزانه داری آمریکا، در سطحی بالا به آلمان می آیند تا برداشت‌های متفاوت را به هم نزدیک کنند و برداشت های یکسانی به دست آروند.

وی اضافه کرد: بخش دوم این امر نیز به خود ما بر می گردد و در دولت گذشته روی موضوع پولشویی کوتاهی کرده اند اما دولت جدید مصراست که آن را اجرا کند.

در ادامه این نشست حجازی بازرگان ایرانی با اشاره به ضرر و زیانی که برای برخی از فعلان اقتصاد ایرانی، ناشی ازعدم پایندی به قراردادای منعقد شده از قبل تحریم( توسط شرکت های آلمانی) از معاون اتاق بازرگانی برلین سوال کرد چه تدابیری برای جبران این صدمات دیده شده است؟

کریستین وایزن هاترمعاون اتاق بازرگانی برلین در پاسخ گفت: در نظام جدید باید امنیتی برای سرمایه گذاری ها وجود داشته باشد تا دیگر مشکلاتی مانند مواردی که شما اشاره کردید پیش نیاید.

وی افزود که ما به دنبال این هستیم که این موضوع را برای بازرگانان و فعالان اقتصادی خود روشن کنیم که بازار ایران تنها بازار ۷۰ میلیونی نیست بلکه کشورهای همسایه ایران نیزهستند که از طریق ایران قابل دسترسی‌اند.

این مقام آلمانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ایران به دنبال جذب یک سوم سرمایه گذاری های خود از خارج کشور و نیازمند توسعه تولید داخلی است، همچنین این کشور جوانان تحصیل کرده فراوانی دارد که امکان توسعه همکاری ها را فراهم می‌کند.
 
کلمات کلیدی : پسابرجام، تحریم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.