توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312285
۴ عامل تشدید رکود اقتصاد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۱
عضو فراکسیون ضد رکود مجلس گفت:‌ ۴ عامل، تشدید کننده رکود اقتصادی بوده و سیاست انقباضی دولت با شعار خروج از رکود منطبق نیست.

جعفر قادری در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به تشکیل فراکسیون ضد رکود در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: واقعیت این است که همه به شرایط رکودی اقتصاد کشور اذعان داشته و ۴ عامل منجر به تداوم چنین شرایطی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عوامل تشدید کننده رکود تصریح کرد: سیاست‌های انقباضی دولت، انتظارات جامعه از اوضاع اقتصادی پسابرجام، خشکسالی و کاهش قیمت نفت در کنار مشکلات ساختاری کشور به رکود دامن زده است.

عضو فراکسیون ضد رکود مجلس با بیان اینکه بهترین سیاست‌ها نیز در قالب ساختارهای کنونی خروجی مناسبی ندارد،یادآور شد: سیاست‌ها و ساختارها باید قابل قبول و منطقی باشد و تنها این کار (اصلاح ساختار) از دولت برنمی‌آید زیرا توام با ریسک اجتماعی و سیاسی است.

این اقتصاددان تاکید کرد: نیاز است همه امکانات و ظرفیت‌های مجلس در این جهت متمرکز شده تا بتوان مشکل رکود اقتصاد را حل کرد.

نایب رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید مجلس با اشاره به اینکه فراکسیون ضد رکود خواهان ارائه راهکار و برطرف شدن خلاءهای قانونی است، بیان داشت: این فراکسیون به دنبال آسیب‌شناسی جدی رکود بوده تا بتواند به دولت جهت خروج از آن کمک کند.

قادری به ترکیب فراکسیون ضد رکود مجلس اشاره کرد و یادآور شد: دوستانی که در این فراکسیون هستند در حوزه اقتصادی بوده و سعی شده از افرادی که در این حوزه فعالیت نداشتند استفاده نشود تا نگرانی از ایجاد این فراکسیون با اهداف غیراقتصادی متصور نباشد.

وی اظهار داشت: این فراکسیون می‌تواند با استفاده از توان و پتانسیل اعضای هیأت رئیسه مجلس جهت برگزاری جلسات هماهنگی برای آسیب‌شناسی و ارائه راهکار با استفاده از ظرفیت‌های موجود اقدام کند.
 
کلمات کلیدی : رکود اقتصادی+خروج از رکود
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.