نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502284
عثمانی: وزیر اطلاعات باید از بدنه این وزارتخانه انتخاب می شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
نماینده بوکان در مخالفت با وزیر پیشنهادی برای وزارت اطلاعات گفت: من معتقدم وزیر اطلاعات باید از بدنه این وزارتخانه انتخاب می شد اگرچه اقدامات آقای علوی در دوران تصدی وزارت مناسب بوده است.

به گزارش مهر، محمد قسیم عثمانی نماینده بوکان در مخالفت با وزیر پیشنهادی برای وزارت اطلاعات گفت: در ابتدا باید از وزارت اطلاعات به دلیل پیگیری گروهک های تروریستی و تبادل دقیق اطلاعات با سرویس های اطلاعاتی دیگر کشورها و البته مبارزه با مفاسد اقتصادی و ریشه کنی فساد و همچنین امنیت کشور و هماهنگی با سایر سرویس های اطلاعاتی کشور تشکر کنم.

این نماینده مجلس در ادامه سخنانش به دلایل مخالفاتش با وزیر پیشنهادی وزارت اطلاعات پرداخت و گفت: وزارتخانه اطلاعات سرشار از نیروهای توانمندی است که شأن آنها تصدی وزارت است. من معتقدم وزیر اطلاعات باید از بدنه این وزارتخانه انتخاب می شد اگرچه اقدامات آقای علوی در دوران تصدی وزارت بسیار مناسب بوده اما می توانستند با معرفی افرادی از معاونان خود به عنوان وزیر این اقدامات مناسب را تکمیل کنند.
 
کلمات کلیدی : رای اعتماد+مجلس+صلاحیت وزرای پیشنهادی، مجلس شورای اسلامی، روحانی،کابینه دوازدهم+وزیر اطلاعات+محمد قسیم عثمانی
 
حقگو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۹:۱۵:۱۲
آقای عثمانی مشکل قانون اساسی میباشد که تصریح دارد وزیر اطلاعات باید روحانی مجتهد باشد در معاونتهای وزارت اطلاعات فرد روحانی مجتهد نداریم شما اول در فکر اصلاح قانون اساسی باشید اما ایرادات وارده به آقای علوی صحیح است وزارت اطلاعات متاسفانه با تغییر دولتها نظراتش اعم از تایید یا رد صلاحیت اشخاص تغییر میکند مثلا افراد زیادی در دولتهای نهم و دهم رد صلاحیت شدند اما در این دولت تایید شدند این یک تناقض است . آیا با تغییر دولت اشخاص مومن یا مفسد می شوند؟ (4521373) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.