توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490585
پرداخت بیش از 44هزار فقره تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی استان گیلان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۲
 

 
مدیرشعب بانک کشاورزی در استان گیلان از پرداخت تعداد 44302 فقره تسهیلات به مبلغ 6310 میلیارد ریال در بخش های مختلف کشاورزی در این استان خبرداد.

به گزارش نبض بازار علیرضا طاهری بروجنی با اعلام این مطلب افزود: بانک کشاورزی با 84 سال سابقه فعالیت در توسعه بخش کشاورزی و خدمت به کشاورزان عزیز منشاء اثر بوده و توانسته است گام های اساسی در این زمینه بردارد.

وی خاطر نشان کرد: کارنامه روشن این بانک در اجرای طرح های توسعه ای در زمینه های مختلف اعم از زراعت ، باغداری ، دام و طیور و آبزیان ، صنایع تبدیلی کشاورزی، آبیاری تحت فشار، مکانیزاسیون و … همواره زبانزد خاص و عام بوده است.

طاهری  اضافه کرد: دراجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی نیز بانک کشاورزی در سال 1395 با پیشتازی در سیستم بانکی عملکردی فراتر از انتظار داشته به نحوی که اکثر استانداران سراسر کشور طی نامه های جداگانه  ای به معاون اول محترم رئیس جمهور از عملکرد این بانک قدردانی کرده اند.

وی یاد آور شد: استاندار محترم گیلان نیز در نامه ای به جناب آقای دکتر شهیدزاده مدیرعامل محترم بانک کشاورزی چنین اظهار داشته اند:«توسعه و پیشرفت ایران اسلامی و استان عزیزمان گیلان همواره مرهون تلاش و کوشش بی دریغ مسئولین و دست اندرکاران خدوم و متعهد این مرز و بوم می باشد. بی شک اقدامات شایسته آن بانک در اجرای اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی، تاثیر قابل توجهی در توسعه اقتصادی که از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید می باشد ، داشته است. کسب رتبه اول کشوری در تعداد تسهیلات پرداخت شده رونق تولید که منتج به افزایش تولید و اشتغال و حمایت های مالی همه جانبه از کشاورزان استان گردیده نقش بسزایی در ایجاد طرحهای مختلف تولیدی داشته و در خور تقدیر و تشکر است.»

مدیر شعب بانک کشاورزی در استان گیلان در واکنش به اظهارات ، نماینده محترم مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی که پرداخت نشدن تسهیلات سلف به کشاورزان را اعلام کرده اند گفت: همانطور که  پیش از این نیز به صورت مکتوب به استحضار ایشان رسیده است ،بانک کشاورزی استان گیلان در سال 1395 تعداد 44302 فقره تسهیلات به مبلغ 6310 میلیارد ریال در بخشهای مختلف کشاورزی پرداخت کرده است.

وی یادآور شد: پرداخت تسهیلات سلف به کشاورزان عزیز نیز مغفول نمانده است و در سال 95 مبلغ 2886 میلیارد ریال تسهیلات سلف در بانک کشاورزی پرداخت شده است که عملکرد استان گیلان در پرداخت تسهیلات سلف در پایان خرداد ماه از نظر تعداد 95 درصد و از نظر مبلغ 129درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.

مدیر شعب بانک کشاورزی با بیان اینکه  پرداخت تسهیلات سلف به ازای هر هکتار 75 میلیون ریال به نسبت بیست درصد سهم کشاورز و هشتاد درصد سهم بانک صورت می پذیرد اظهار داشت: از 200 خانوار روستاهای جوریاب وجوپشت (موطن جناب آقای حسنی) 93 نفر از تسهیلات بانک کشاورزی برخوردار شده اند که 43 مورد آن به مبلغ 3میلیارد ریال تسهیلات سلف بوده است .

طاهری در پایان حضور جناب آقای حسنی در کمیسیون کشاورزی مجلس را فرصت ارزشمندی برای استان گیلان  دانست و تأکید کرد: کارکنان بانک کشاورزی آمادگی دارند با تعامل بیشتر  دست به دست هم داده و برای خدمت به کشاورزان عزیز بیش از پیش کوشا باشند.
 
کلمات کلیدی : تسهیلات کشاورزی+بانک کشاورزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.