توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 240889
«سرباز و مرز»؛ هادی خورشاهیان؛ نشر قطره
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۳
سرباز و مرز
نویسنده: هادی خورشاهیان
نشر قطره، چاپ اول ۱۳۹۳
شمارگان ۴۰۰ نسخه
۱۱۳ صفحه، ۶۰۰۰ تومان

****

نشر قطره در طول‌های سالهای اخیر وزن زیادی به انتشار نمایشنامه اختصاص داده‌است. البته در این زمینه صرفا به ادبیات نمایشی جهان محدود نشده، بلکه گوشه چشمی‌هم به نمایشنامه‌نویسان معاصر ایرانی داشته است.

«سرباز و مرز» نوشته هادی خورشاهیان یکی از همین نمایشنامه‌هاست. نویسنده کتاب حاضر پیش از این در عرصه ادبیات داستانی آثاری را منتشر کرده است که نشان از رویکرد او به شیوه‌های مدرن داستان‌نویسی دارند؛ رویکردی که او در نوشتن نمایشنامه نیز دنبال کرده است.

سرباز و مرد مجموعه یازده نمایشنامه بسیار کوتاه است. نمایش‌نامه‌هایی مدرن که قرار است با حضور شخصیت‌هایی آشنا که در پیرامون ما حضور دارند به فاصله میان مرگ و زندگی بپردازند. دنیای این نمایشنامه‌ها درعین مدرن بودن دنیایی ملموس و پذیرفتنی هستند و بازگو کننده کنش‌ها و واکنش‌هایی که خود ما در موقعیت‌هایی این چنین می‌توانیم از خود بروز دهیم؛ موقعیت‌هایی که فاصله میان مرگ و زندگی نه بعید که بسیار نزدیک هستند.
 
کلمات کلیدی : سرباز و مرز +هادی خورشاهیان + نشر قطره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«سرباز و مرز»؛ هادی خورشاهیان؛ نشر قطره