توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458581
مک‌کین: آمریکا باید مانع دخالت‌های روسیه شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۹
جان مک‌کین، یکی از پر سرو صداترین منتقدان رییس جمهور آمریکا، ولادیمیر پوتین را برای دخالت و اعمال نفوذ در بسیاری از انتخابات‌هایی که در کشورهای سراسر جهان انجام می شود، مورد حمله قرار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه اکسپرس، سناتور جمهوری ‌خواه جان مک‌کین که از منتقد پر سر و صدای دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا است، تلاش روسیه برای تاثیرگذاری در جهان را یادآور دوران جنگ سرد خواند.

مک‌کین، در مصاحبه با مجله "ویک آن ساندی" به اقدامات روسیه درقبال اوکراین و تاثیرگذاری فوق العاده زیاد در منطقه خاورمیانه در حالی که قبلاً موفق به نیل به چنین موفقیت‌هایی نشده بود، اشاره کرد.

وی گفت: روسیه موفق شد در انتخابات آمریکا نیز دخالت کند و ما می‌دانیم که آنها در انتخابات فرانسه و کشورهای دیگر نیز همین روند را پی خواهند گرفت و این در حالی است که تاکنون در قبال این رفتارها هیچ گونه جریمه‌ای نشده‌اند یا آنقدر این جریمه ناچیز بوده که به چشم نمی‌آید.

مک‌کین با تشریح "دخالتهای روسیه در انتخابات آمریکا" گفت روسیه پایه‌های دموکراسی را مورد هدف قرار داده است.

این منتقد پر سر و صدای دوناد ترامپ ادامه داد: ما باید علت و چگونگی اعمال این دخالتها را بفهمیم و از همه مهمتر اینکه بفهمیم چطور باید با این اعمال که روسیه در میان کشورهای آزاد در سراسر جهان در پیش گرفته است، مقابله کنیم و مانع این دخالتها شویم.

این کاندید ناموفق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با این حال با برجسته خواندن تیم امنیت ملی فعلی ترامپ، عملکرد او را در این زمینه تحسین کرد.

مک‌کین 80 ساله گفت، تیم ترامپ درباره ولادیمیر پوتین و رفتار روسیه اشراف کامل دارند و به هیچ عنوان فریب آنها را نخواهند خورد.

با این حال مک‌کین پیش از این از مقامات مسئول خواست روابط ترامپ با مقامات روسی را مورد بررسی قرار دهند.

وی گفت: هربار که ما سر برمی گردانیم رد پایی از این هزارپا را پیدا می کنیم و به همین خاطر باید تمام جوانب کار را به دقت بسنجیم.

وی در حالی این سخنان را در گفت‌وگوی خود با خبرنگاران ایراد کرد که ریچار بور، یک سناتور فرانسوی مدعی ردپای دخالتهای روسیه در انتخاب فرانسه شده است.
 
کلمات کلیدی : مک‌کین + آمریکا + روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.