توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427486
آسوشیتدپرس: ایران بر اساس مفاد برجام حرکت کرده است
تاریخ انتشار : شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
خبرگزاری آسوشیتدپرس در مطلبی نوشت که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به طور دقیق بر اجرای توافق هسته‌ای ایران نظارت داشته و ایران تاکنون نیز در راستای مفاد برجام حرکت کرده است.

به گزارش میزان، خبرگزاری آسوشید پرس ضمن اشاره به نظارت آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی بر اجرای توافق هسته‌ای ایران و کشورهای گروه 1+5 نوشت: بنا بر این توافق ایران تنها می‌تواند اورانیوم با غنای پایین در اختیار داشته باشد که برای ساخت سلاح هسته‌ای مناسب نیست.

به نوشته آسوشیتدپرس بر اساس مفاد توافق هسته‌ای ایران با 5 عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل و آلمان، ایران مجاز است تا سقف 300 کیلوگرم اورانیوم با غنای کم در اختیار داشته باشد.

این خبرگزاری می افزاید: این مقدار اورانیوم غنی شده کمتر از مقداری است که برای ساخت سلاح هسته‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صورت غنی‌سازی مجدد نیز برای استفاده در رآکتور هسته‌ای به کار می‌رود.

آسوشیتدپرس در بخش دیگری از این مطلب نوشت یوکیا آمانو هفته گذشته در جریان سفر به تهران گفت که ایران در راستای برجام حرکت کرده و به تعهدات خود در راستای توافق هسته‌ای عمل کرده است.
 
کلمات کلیدی : آژانس بین‌المللی انرژی اتمی + توافق هسته ای + برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.