توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487688
اگر خودرویمان را دزد برد چه باید بکنیم!؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۸
خودرویتان را مقابل منزل پارک کرده‌اید و بعد از چند ساعت که برای استفاده از آن مراجعه می‌کنید با جای خالی‌اش مواجه می‌شوید. در همین زمان متوجه می‌شوید که خودروی شما را دزد برده است.

به گزارش آنا، در این موارد باید خونسردی خود را حفظ و به توصیه‌های پلیس عمل کنید. نخستین اقدام تماس با پلیس 110 است، باید به پلیس محل و زمان دزدی را اطلاع دهید.

در ادامه پلیس ۱۱۰ نیروی گشت را به این محل می‌فرستد، عجله نکنید و تا رسیدن پلیس منتظر باشید.

در این مرحله پلیس۱۱۰ گزارشی تهیه می‌کند و یک برگ از آن را در اختیار مالباخته قرار می‌دهد.

بعد از آن باید به اولین کلانتری در محل سرقت مراجعه کنید و گزارش سرقت را بدهید. برای این کار لازم است که مدارک ماشین را همراه داشته باشید.

در این بخش، شما به بخش تجسس کلانتری ارجاع می‌شوید و در آنجاست که باید مدارک ماشین، مدارک شناسایی خود و اطلاعاتی که از سرقت دارید، به مامور تجسس بگویید.

بهتر است بدانید اگر ماشین شما را بردند و به هر دلیل این موضوع را به پلیس اطلاع ندادید؛ در صورت اینکه با ماشین شما جرمی انجام شود هم شما باید پاسخگو باشید و حسابی به دردسر می‌افتید،‌ هم باید راه بیافتید و بی‌گناهی خود را ثابت کنید و هم به شدت جریمه می‌شوید.

کشف این پرونده به عهده آگاهی است به همین دلیل در این مرحله پرونده به پلیس آگاهی ارجاع می‌شود تا برای یافتن خودرو از ماموران پلیس آگاهی کمک بگیرد.

بد نیست این را نیز به خاطر داشته باشید که تمام مدارک ماشین را توی خود خودرو نگه‌ندارید، زیرا مشکلات شما را بیشتر می‌کند.
 
کلمات کلیدی : خودرو، سرقت خودرو، پلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.