توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 467581
تحلیل بلومبرگ از مناظره ریاست جمهوری: پاسخ‌های روحانی هوشیارانه نبود
بخش انتخاباتی الف، 11 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۹
وبگاه شبکه خبری آمریکایی به تحلیل دور نخست مناظره‌های انتخاباتی در ایران پرداخت و نوشت: حسن روحانی در قیاس با چهار سال قبل مدیریت زمانی مناسبی نداشت.

به گزارش فارس، وبگاه شبکه خبری «بلومبرگ» در تحلیلی پیرامون اولین دور مناظره رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری در ایران که جمعه گذشته برگزار شد، نوشت: «حسن روحانی» رییس جمهور ایران و نامزد این دور از رقابت‌های انتخاباتی همانند چهار سال قبل پاسخ‌های هوشیارانه نداد و مدیریت زمانی او نیز خوب نبود.

 بلومبرگ در این گزارش که روز دوشنبه منتشر شده است، نوشت: این دور از انتخابات همه پرسی درباره رویکردهای حسن روحانی است که در عوض پذیرش محدودیت بر برنامه‌های هسته‌ای کشورش، ایران را با اقتصاد جهانی پیوند داد.

بر این اساس، روحانی در حالی وارد انتخاب مجدد شده که با انتقاد‌هایی از جانب اصولگرایان بابت رویکردهای اقتصادی‌اش مواجه شده است .

 این در حالی است که «اقتصاد» مبنای اولین دور از برگزاری مناظره تلویزیونی بین روحانی و پنج رقیب دیگر بود.

بلومبرگ از «محمدباقر قالیباف» به عنوان بهترین حریف روحانی در این مناظره نام برد و نوشت: قالیباف توانست  بهبود وضعیت اقتصادی که روحانی مدعی شد را زیر سئوال ببرد و او را متهم به شکست در اشتغال زایی وعده داده شده نماید.

«آریانا طباطبایی» تحلیلگر دانشگاه «جورج تاون» در واشنگتن آمریکا از قالیباف به عنوان رقیب جدی روحانی نام برد.

بلومبرگ در ادامه با تحلیل از عملکرد حسن روحانی در مناظره تلویزیونی روز جمعه  نوشت: روحانی به عنوان دولتمردی با تجربه دفاع از عملکرد اقتصادی و موفقیت‌هایش ادامه داد.

 در قیاس با مناظره‌های چهار سال قبل وی نتوانست زمان را به خوبی مدیریت کند و پاسخ‌هایش هوشیارانه نبود.

در خاتمه این مطلب با اشاره به تعجب برانگیزترین چهره در بین شش نفر حاضر در مناظره انجام شده به «اسحاق جهانگیری» معاون رییس جمهور ایران اشاره شد .

 آریانا طباطبایی در این زمینه مدعی شد که جهانگیری به طوری آشکار سعی در جلب حمایت بیشتر برای روحانی داشت.
۱۳۹۶/۰۲/۱۲ ۰۷:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱ ۱۹:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۹:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۸:۲۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۹ ۱۷:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ اصولگرایان+ اصلاح طلبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.