نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469651
روایت یک شاهد عینی از حضور روحانی در جمع کارگران داغدار معدن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
وزیر کار شب گذشته و رئیس جمهور امروز در جمع کارگران داغدار معدن یورت حضور یافته و از نزدیک با درددل‎های آنان آشنا شدند.

به گزارش خبرآنلاين، شب گذشته وزير کار در محل حادثه حضور يافت و تا عمق 1400 متري بدون همراهانش رفت و تا ساعت 4 صبح با معدنچيان صحبت کرد و در جريان مشکلات آنان قرار گرفت.

صبح امروز نيز رئيس جمهور به استان گرگان رفت. به گزارش يک شاهد عيني او با خانواده‎هاي داغدار بازماندگان حادثه معدن ديدار کرد. نمايندگان معدنچيان داغدار مشکلاتشان را به رئيس جمهور گفتند و نسبت به حقوق کم و مشکلات مزمن و کهنه‎اشان با او درد دل کردند. همسران معدنچيان متوفي و پدران آنها اعتراضاتشان را داغدارانه مطرح کردند.

به گفته وي، اين افراد داغدار از عملکرد برخي مسئولين محلي نيز به شدت اعتراض کردند و خواستار برخورد جدي با کارفرمايان و سهامداران معدن يورت شدند. در خواست ديگر آنان اين بود که معدنچيان متوفي شهيد ناميده شوند و با مسببين و پيمانکاران برخورد شود. نماينده يکي از خانواده ها هم گفت با وجود همه اين اعتراض‎ها اميدواريم که دولت تدبير و اميد ادامه يابد.

اين شاهد عيني ادامه داد: پس از اين ديدار، رئيس جمهور مصرانه خواستار بازديد از محل معدن شدند تا در جريان امدادرساني قرار گيرد. استقبال معدنچيان از حضور رئيس جمهور به گونه‎اي بود که او امکان پياده شدن از ماشين را نيافت. اما با چندين کارگر معدن گفت و گو کرد و حتي يکي از آنها وارد ماشين شد و با رئيس جمهور گفت و گو کرد.

به گفته وي، سخنان معدنچي ها توام با اعتراضات به حقشان بود. اعتراضاتي که فقط مربوط به اين سالها نبود و از درد کهنه و ماندگار سالها بود که مورد بي توجهي قرار گرفته بودند و آسيب هاي کار در معدن جسمشان را فرتوت کرده بود.

از او درباره فيلم منتشر شده از اين ديدار سوال شد و اين شاهد عيني با تکذيب حواشي مورد ادعاي برخي رسانه هاي منتقد دولت گفت: اعتراض مردم داغدار طبيعي بود. درد دل ها و نقد کارگران با رئيس جمهور در فضايي امن مطرح شد. وزير کار هم آنچنان گرم و صميمي در جمع کارگران معترض بود که اصلا تفاوتي بين وزير و کارگران نبود. البته برخي تحريکات هم ديده مي شد.

وي در واکنش به خبرسازي برخي منتقدان دولت گفت: دقت داشته باشيد که رئيس جمهور مي‎توانست اصلا به ديدار معدنچيان نرود اما خودشان با اصرار خواستند که به محل بروند و با علم به اينکه مي دانست مردم معترضند به آنجا رفت و آنها را آرام کرد.
 
کلمات کلیدی : روحانی+حوادث+انفجار معدن زغال سنگ+آزاد شهر گلستان+حادثه معدن زمستان یورت
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۵۱:۲۴
فیلم ها که چیز دیگری می گویند! (4322856) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۰:۳۱:۲۰
اگر مسوولین جمهوری اسلامی از درد مردم بمیرند خدا رحمتشان کند (4323452) (alef-11)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۵۳:۱۷
ما فیلمی در آن کارگران داغدار و خشمگین اعتراض می کردند را باور کنیم یا حرف های این شاهد عینی را که به خوبی از مسایل سیاسی سر در می آورد و از قول یکی از کارگرها آرزوی ادامه دولت را دارد!؟ (4322861) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۵۳:۱۹
عجب !!! تو گفتی و ما باور کردیم! (4322862) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۴۶:۲۰
روحانی باعث افتخارمی (4323060) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۷:۵۵:۳۰
نفس امر خوب است همین که اقشار ضعیف می توانند مشکلاتشان را مستقیما به گوش عالی ترین مقام اجرایی برسانند خوب است. (4322868) (alef-11)
 
یادآور
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۹:۵۲:۱۰
زمانی که احمدی نژاد دیدارهای رودروری مردمی برگزار میکرد آیا منتقدینش ( بخوانید همینهایی که الان روحانی پسند هستند ) تمسخر نمیکردند؟ (4324851) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۰۶:۳۸
خیلی خوبه به مشکلات معیشتی انها هم توجه شود (4322904) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۱۷:۲۴
روایت بازدید بود یا تبلیغات ریاست جمهوری؟ (4322955) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۱۷:۳۳
اره با اصرار خودشان بوده است (4322956) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۸:۳۲:۳۵
آخی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4323020) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۱:۴۸:۳۴
درود بر رئیس جمهور مردمی مان . او که میتوانست مانند بقیه فقط نظاره گر باشد اما شجاعت داشت ومردمی بود وبه دیدار داغ دیدگان رفت . (4324223) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۵:۱۱:۰۹
این نوشته یعنی چه آقای توکلی. چیزی که هممون دیدیم این بود که معدن کارها به شدت به روحانی حمله می کنند که با دردهایی که دارن طبیعیه. معدن کاره میگه 14 ماه حقوقم رو نگرفتم ما اگه یه ماه حقوق نگیریم از زندگی ساقط میشیم. (4324328) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.