توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 474655
ترزا می: زمانی برای تاخیر در برگزیت نداریم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۲
نخست وزیر انگلستان امروز از مردم این کشور خواست از او برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) پشتیبانی کنند و با این کار یکی از مهمترین وعده های خود در کمپین انتخاباتی را عملی خواهد کرد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، ترزا می از مردم این کشور خواست از او برای خروج از اتحادیه اروپا (برگزیت) پشتیبانی کنند و با این کار یکی از مهم ترین وعده های خود در کمپین انتخاباتی را عملی خواهد کرد؛ چرا که نظر سنجی ها نشان می دهد فاصله حزب او با حزب رقیب در حال آب رفتن است در حالی که قبلا با فاصله زیادی پیشتاز بود.

یک سری از نظر سنجی ها که قبل از انتخابات ۸ جون انگلستان انجام شده نشان می دهد پیشتازی محافظه کاران از حزب کارگری، بین ۹ تا ۱۳ درصد کاهش یافته که خیلی از ۲۰ واحد فاصله ای که در هنگام درخواست انتخابات زودهنگام توسط ترزا می وجود داشت کمتر است.

پس از این که در هفته گذشته ترزا می اهداف خود را منتشر کرد که شامل کاهش حمایت مالی از رای دهندگان سالخورده بود، می به پیام اصلی خود بازگشت و بیان کرد کوربین قادر نیست خروج موفق از برگزیت را تضمین کند و یا خود را ملزم به این کار نمی داند.

می می گوید: «برای توافقی که ما به دنبال آن هستیم، من یا کوربین مذاکره خواهیم کرد. زمانی برای هدر دادن نداریم و وقت آن نیست که دولتی جدید بخواهد راه خود را پیدا کند.»

تحلیلگران می گویند این سخنرانی تاکید می کند که مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا ۱۱ روز پس از انتخابات برگزار خواهد شد.

مقامات اتحادیه اروپا آماده می شوند که گفتگوهای مربوط به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا (برگزیت) را ۱۹ جون آغاز کنند اما تایید این تاریخ را به پس از رای گیری انگلستان موکول کرده اند.

هر چند هم می و هم کوربین در کمپین های سال گذشته خود وعده دادند در اتحادیه اروپا باقی نمانند اما نظر سنجی ها نشان می دهد رای دهندگان بیشتر به می اعتماد کرده اند تا بتواند در مذاکرات بروکسل با اتحادیه اروپا توافق خوبی برای خروج از این اتحادیه به دست آورد و برخی از رای دهندگان هم در مورد موضع حزب کارگری درباره این مسأله دچار سردر گمی هستند.

هفته گذشته کوربین وعده داد استراتژی برگزیت می را پاره می کند و اولویت او کنترل بیشتر مهاجرت ها است و وعده داد بازار اروپایی را ترک کند. او بر حمایت از اشتغال و بالا بردن استانداردهای زندگی تاکید کرد.

کوربین از یک سو توسط برخی از رای دهندگان قشر کارگر به علت مخالفت ضعیف با استراتژی خروج از اروپای ترزا می مورد انتقاد قرار گرفت، و از سوی دیگر عده ای او را برای این که برگزیت را با اشتیاق بیشتری در آغوش نمی کشد او را مورد انتقاد قرار دادند.می می گوید: ما فردی را برای نمایندگی انگلیس لازم داریم که ۱۰۰ درصد خود را وقف این هدف کرده باشد نه کسی که هنوز خودش مطمئن نیست. نماینده ما باید فردی باشد که برای انجام خواسته دموکراتیک مردم بریتانیا مصمم باشد
 
کلمات کلیدی : انگلیس+ترزا می+برگزیت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.