توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 354559
برنامه گالری‌ها در روزهای گرم تهران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۵
گالری‌ها، فرهنگسراها و مراکز هنری تهران با برپایی نمایشگاه‌های متنوع از هنرهای تجسمی به استقبال سومین ماه بهار می‌روند.

به گزارش ایسنا، میثم رضایی مجسمه‌هایی را با موضوع معلولان و مشکلات آن‌ها در نمایشگاهی با عنوان «سکوت پُر صدا» به‌نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه ۱۰ اثر با موضوع مشکلات معلولان، جانبازان و ناشنوایان به‌نمایش گذاشته شده است. این آثار حجمی در اندازه‌های بزرگ و از جنس برنز و آهن هستند و المان‌هایی از زندگی معلولان در این آثار به کار رفته است.

نمایشگاه «سکوت پُر صدا» تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۱ تا ۱۸ در نگارخانه «هنر ایران» به نشانی خیابان انقلاب، خیابان خارک، ضلع غربی تالار وحدت، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان به هنر مجسمه‌سازی است.

گالری شهریور

۱۰ تابلوی نقاشی پرویز تناولی به بهانه‌ی ۵۰ سال فعالیت این هنرمند در زمینه‌ی «پاپ - آرت» به‌نمایش گذاشته می‌شود. این نمایشگاه به‌مناسبت ۵۰ سال فعالیت پرویز تناولی در زمینه‌ی هنر پاپ - آرت برگزار می‌شود و ۱۰ اثر نقاشی در همین زمینه که همه‌ی آن‌ها در سال ۲۰۱۶ خلق شده‌اند، به‌نمایش گذاشته می‌شوند.

نمایشگاه آثار پرویز تناولی ۳۱ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۵ در گالری «شهریور» به نشانی الهیه، خیابان خزر شمالی، بن‌بست هرمز، شماره ۹ افتتاح می‌شود و تا ۲۸ خردادماه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

نگارخانه ابراهیمی‌نژاد

نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» در راستای کشف، معرفی و شکوفایی هنرمندان برتر، بخصوص جوانان و نوجوانان یک نمایشگاه نقاشی را با عنوان «انتظار ظهور» برگزار می‌کند. این نمایشگاه نقاشی به‌مناسبت ولادت امام زمان (ع) و به یاد شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود.

این نمایشگاه اول خردادماه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در نگارخانه «ابراهیمی‌نژاد» به نشانی بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد، خیابان آهنگ، روبه‌روی بوستان یاس، کوچه نرگس، گلستان ۲، شماره ۷۲ افتتاح می‌شود و تا ۱۲ خردادماه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ ادامه خواهد داشت.

گالری فصیحی هرندی

مجموعه طراحی‌های رضا پناهی شامل ۱۷۰ اثر در نمایشگاهی با عنوان «مکنونات» به نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه نزدیک به ۱۷۰ اثر طراحی از من به نمایش گذاشته شده که ۸۰ اثر روی دیوار نصب و بقیه آن‌ها در چند دفترچه طراحی ارائه شدند.

نمایشگاه «مکنونات» تا هفتم خردادماه در گالری «فصیحی هرندی» به نشانی دروس، خیابان وارسته، کوچه مشایخی، شماره ۱۱ میزبان علاقه‌مندان به هنر است.

گالری ایده پارسی

یک نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «الکتروبریکُلاژ» در گالری «ایده پارسی» برگزار می‌شود. در این نمایشگاه آثار ۱۴ نفر عکاس معاصر به نمایش گذاشته می‌شود. بهزاد اسدی، امیرحسین جباری، بابک جوادزاده، فاطمه حیدری، محمد فرزانه، علی مرادزاده، مصطفی مرادی، بابک مسرتی، سپهر مصری، پویا ملاپناه، ایمان مهتابی، رضا نیازی، مریم هداوند و حمید وفایی ملامحمد هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه از ۳۱ اردیبهشت تا ۱۰ خردادماه هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ در گالری «ایده پارسی» به نشانی خیابان شریعتی، خیابان دولت، نرسیده به سه‌راه نشاط، کوچه الله‌وردی آذر، شماره ۲۸ میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. گالری روزهای ششم و هفتم خردادماه تعطیل است.

خانه هنرمندان ایران

نمایشگاه برگزیدگان بخش پوستر و عکس نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر دانشگاهی ۲۵ اردیبهشت‌ماه در نگارخانه «تابستان» خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. به گفته‌ی دبیر این بخش، تاکنون ۸۰ اثر از سوی دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی به دبیرخانه جشنواره رسیده است که از میان آن‌ها ۲۰ اثر به جشنواره راه یافته و یک اثر به‌عنوان برگزیده معرفی خواهد شد.

نمایشگاه «پوستر و عکس» نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر از ۲۵ اردیبهشت‌ماه در نگارخانه «تابستان» خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه‌مندان است.

همچنین نمایشگاه نقاشی و اینستالیشن از خانه و کارگاه نیما پتگر – هنرمند نقاش - از ۲۴ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه در خانه هنرمندان ایران دایر است.

***

هادی اشرفی ۴۲ اثر طراحی خود را به انتخاب کامبیز درمبخش در خانه هنرمندان به‌نمایش گذاشته است. این آثار در فضایی تخیلی خلق شده‌اند و مخاطب باید آن‌ها را ببیند تا بتواند با این آثار ارتباط برقرار کند. اشرفی در طراحی‌هایش از عناصر مختلف برای بیان مفاهیم مورد نظرم بهره گرفته است.

نمایشگاه آثار این هنرمند از ۲۳ تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۴ تا ۲۱ در گالری «نامی» خانه هنرمندان به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه سهراب

نگارخانه «سهراب» در ادامه‌ی برپایی نمایشگاه‌های اساتید هنر ایران این‌بار به‌سراغ رامیز شهوق که یکی از چهره‌های مطرح هنر معاصر است، رفته و آثار این هنرمند فقید را به‌نمایش گذاشته است. در نمایشگاه آثار رامیز شهوق که به نقاش «رنگ‌های خاموش» مشهور است، ۴۰ اثر از این هنرمند گردآوری شده است.

نمایشگاه آثار این هنرمند از ۲۴ اردیبهشت تا چهارم خردادماه در گالری «سهراب» به نشانی خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، کوچه سوم، ضلع جنوب غربی فلکه سوم نیلوفر، پلاک ۵، واحد ۱ میزبان علاقه‌مندان است.

گالری شکوه

تازه‌ترین آثار نقاشی «شِیما خشخاشی» در نمایشگاهی با عنوان «خواب کهن» به‌نمایش گذاشته شده است. در این نمایشگاه ۱۲ اثر سورئال که با تکنیک اکریلیک روی بوم خلق شده‌اند، روی دیوار گالری رفته است.

این آثار که حاصل دو سال تلاش هنرمند است، حکایتی از کابوس‌ها، رویاها و تصویرهایی خیالی از قلعه‌های غرق‌شده و رازهایی از گذشته‌های دور و تاریک و بارقه‌های روشنایی امید را به تصویر کشیده است.

نمایشگاه آثار خشخاشی از ۲۴ اردیبهشت تا پنجم خردادماه شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ و جمعه‌ها ۱۶ تا ۲۱ در گالری «شکوه» به نشانی فرمانیه، بلواراندرزگو، خیابان امیر نوری، شماره ۱۹ میزبان علاقه‌مندان است.

نگارخانه لاله

پنجمین نمایشگاه شاهنامه‌نگاری به‌مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شده است. این نمایشگاه ضمن توجه به جایگاه شاهنامه در فرهنگ حماسی و ملی ایران و با هدف زنده نگه داشتن این اثر فارسی از منظر هنرهای تجسمی برنامه‌ریزی شده و سعی در بازخوانی تمثیل‌ها و قابلیت‌های بصری آن داشته است.

هنرمندان شرکت‌کننده در این نمایشگاه فرح اصولی، رضا افسری، رضا بانگیز، مهدی حسینی، جمشید حقیقت‌شناس، سعید خضایی، فرشید داودی، پژمان رحیمی‌زاده، پیمان رحیمی‌زاده، عرب‌علی شروه، طاهر شیخ‌الحکمایی، بهزاد شیشه‌گران، ترانه صادقیان، کیوان عسگری، یعقوب عمامه‌پیچ، حمید فام، نیلوفر قادری‌نژاد، مرضیه قره‌داغی، بهنام کامرانی، ایرج محمدی، جعفر نجیبی، علی ندایی و رضا هدایت هستند.

پنجمین نمایشگاه شاهنامه‌نگاری تا ۵ خرداد از ساعت ۹ تا ۱۹ ادامه خواهد داشت. نگارخانه لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، جنب هتل لاله قرار دارد.

هنرستان هنرهای زیبای پسران

هنرجویان هنرستان «هنرهای زیبای پسران» به‌مناسبت پایان یافتن سال تحصیلی، آثار خود را در زمینه‌های مختلف هنری به‌نمایش گذاشته‌اند. این نمایشگاه با عنوان «برداشت ۹» شامل بیش از ۳۰۰ اثر در حوزه‌های نقاشی، طراحی، گرافیک، چاپ، عکاسی، حجم و مجسمه‌سازی است.

این نمایشگاه تا ۳۰ اردیبهشت از ساعت ۹ تا ۱۷ به آدرس پیچ شمیران، کوچه نورمحمدی، هنرستان هنرهای زیبای پسران، میزبان علاقه‌مندان است.
 
کلمات کلیدی : گالري ، هنرهاي تجسمي ، نمایشگاه هنري
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.