توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416154
ایرانی‌ها در مرز بیماری‌های چشمی + توصیه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۹
عضو هیئت علمی چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بر ضرورت معاینه چشم پزشکی بیماران دیابتی تاکید کرد و گفت: دیابت از عوامل بروز نابینایی و کاهش بینایی است.

به گزارش تسنیم، حسین اشرف در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران، اظهار داشت: در این کنگره، آخرین دستاوردهای علمی در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی از جمله شبکیه، مورد بحث و بررسی چشم پزشکان داخلی و خارجی قرار می‌گیرد.

وی از کنگره سالیانه چشم پزشکی به عنوان فرصت ایده آل برای تبادل اطلاعات علمی و تجربی برای تشخیص و درمان بیماری‌های شبکیه نام برد و افزود: در برنامه پیش کنگره، 4 سمپوزیوم در زمینه راههای تشخیص و درمان بیماری‌های شبکیه که در منطقه بیشتر شایع است، برگزار می‌شود.

مسئول برنامه شبکیه در کنگره سالیانه چشم پزشکی ایران با اعلام اینکه از حضور 7 مهمان خارجی از اروپا و آمریکا در کنگره خبر داد و گفت: این افراد از اساتید و محققین برجسته در زمینه شبکیه هستند که قرار است در کنگره سخنرانی داشته باشند.

اشرف در ادامه به عوامل بروز بیماری‌های شبکیه اشاره کرد و افزود: دیابت، از عوامل بروز بیماری‌های شبکیه چشم است.

وی با اشاره به آمار 10 درصدی دیابت در کشور، گفت: دیابت، یکی از مهم ترین علل نابینایی و کاهش بینایی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه اختلالات شبکیه در سنین بالا رخ می‌دهد، افزود: با توجه به اینکه جامعه ایران رو به سالمندی می‌رود، موارد اختلالات در شبکیه چشم رو به افزایش می‌رود.

اشرف همچنین از تروما و ضربه به سر به عنوان دیگر عوامل بروز اختلالات در شبکیه چشم نام برد و گفت: تغییر شیوه زندگی، کاملا می‌تواند بر سرنوشت چشمی بیمار دیابتی تاثیر گذار باشد.

این متخصص شبکیه چشم با تاکید بر اینکه بیماران دیابتی باید چکاب‌های دوره ای را رعایت کنند، افزود: بیماران مبتلا به دیابت، علاوه بر اینکه نزد متخصص داخلی و غدد می‌روند، می‌بایست معاینات دوره ای چشم پزشکی را نیز انجام دهند. بطوریکه بعد از سن بلوغ، حداقل سالی یکبار معاینه چشم پزشکی شوند و اگر دچار اختلال دید بودند، این فاصله زمانی به 9، 6 و 3 ماه کاهش می‌یابد.
 
کلمات کلیدی : بیماری‌های چشمی، دیابت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.