توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396454
دادستان کل کشور: فضای مجازی جوانان را به جنایت می‌کشاند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
دادستان کل کشور گفت: در دادستانی کل کشور معاونتی برای رصد فضای مجازی ایجاد کرده ایم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد منتظری دادستان کل کشور در دیدار با حسین بن علی بن زاهر الهلالی دادستان کل کشور عمان که امروز (سه شنبه) انجام شد، اظهار داشت: در سال های اخیر دیدار های فراوانی بین سران دو کشور ایران و عمان انجام شده است و انتظار داریم این دیدار های برای کشور های همسایه الگو باشد.

وی افزود: قطعا اگر روابط اقتصادی و سیاسی تقویت بین دو کشور افزایش یابد نیاز است روابط قضایی هم گسترش پیدا کند و اگر لازم باشد قرار دادهایی امضا شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران سه قوه قضائیه، مقننه و مجریه کاملا مستقل از یکدیگر هستند که قوه مجریه و مقننه از طریق انتخابات مردمی انتخاب می شوند و ریاست قوه قضائیه را مقام معظم رهبری به مدت ۵ سال انتخاب می کند.

وی افزود: تمام دستگاه قضایی اعم از دادگاه ها و سایر تشکیلات وابسته زیر نظر مستقیم رئیس قوه قضائیه مدیریت می شود.

دادستان کل کشور گفت: عالی ترین محکمه در دستگاه قضایی، دیوان عالی کشور است که شامل دو بخش می شود که بخش اول شامل دادسرای دیوان عالی است که در راس آن دادستان کل کشور قرار دارد. به همین دلیل دادستان کل وظایف فراوانی دارد و بیش ۷۰وظیفه برای دادستان کل تعریف شده است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: ما حدود۴۵۰ دادستان در سراسر کشور داریم که یکی از وظایف دادستان کل نظارت و رسیدگی بر کارهای دادستان ها شهر ها و نظارت بر حقوق عامه است. همچنین دادستان کل در شوراهایی مانند شوراهای سیاسی عضو است و علاوه براین دادستان می تواند اگر موضوعی را خلاف موازین شرعی مشاهده کرد به رئیس قوه قضائیه مطرح و اقامه دعوا کند. دادستان کل کشور می تواند دعوا و پرونده های بین مللی را رسیدگی و از طریق محاکم بین الملی پیگیری کند.

وی تاکید کرد: ما در کشور درگیر مسائل و جرائمی هستیم که باعث شده دیگر کشور های همسایه را درگیر کند و برای رفع آنها نیازمند تامل و همکاری با کشور های همسایه هستیم .

دادستان کل کشور بیان داشت: یکی از تهدیدات مسئله مواد مخدر است و همسایگی ما با کشور افغانستان که بیش از ۹۵درصد مواد مخدر را تولید می کند یکی از مشکلات است که باعث شده کشور ما به مسیر ترانزیتی مواد مخدر تبدیل شود و ما شهدای زیادی در راه مبارزه با مواد مخدر داده ایم و متاسفانه کشور های مدعی در مبازره با مواد مخدر هیچ همکاری ندارند .

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: نه تنها کشور های مدعی در راه مبازره با مواد مخدر با ما همکاری ندارند بلکه در راه مبازره ما با توزیع کنندگان مواد مخدر که بالاترین مجازات اعدام است مرتبا بیانیه صادر می کنند که این کار ضد حقوق بشر است.

وی افزود: ازدیگر اسیب هایی که نه تنها جمهوری اسلامی بلکه کل جهان اسلام را هدف قرار داده فضای مجازی است که جوانان را به انواع جنایات و جرائم کشانده و شرف انسانی را زیر سوال برده است. ما در دادستانی کل کشور معاونتی برای رصد فضای مجازی ایجاد کرده ایم.

دادستان کل کشور تصریح کرد: ما اعتقاد راسخ داریم که دنیای اسلام مواجه با تهدیداتی از طرف استکبار جهانی امریکا و نایب آن اسرائیل که در حال تفرقه افکنی بین کشور های اسلامی هستند. شرایط این چنین در دنیای اسلام ما را به سوی سوق می دهد و تکالیف اسلامی ما را موظف می کند که دست اخوت بین کشور های اسلامی به دور از اخلافات بدهیم و بین کشور های اسلامی وحدت ایجاد کنیم.
۱۳۹۶/۰۵/۳۰ ۱۷:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۲۳:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۳۰ ۰۹:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۸ ۱۵:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۲۲:۳۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۱۲:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۱ ۱۳:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۰۷:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۲۹ ۲۱:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۱:۱۳
 
 
کلمات کلیدی : دادستان کل کشور ، دستگاه قضایی ،فضای مجازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.