نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 356052
پرطرفدارترین نام‌ها بین ایرانی های داخل و خارج کشور
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۸
رئیس سازمان ثبت‌ احوال گفت: نام فاطمه در ایران و میان ایرانیان خارج از کشور بیشترین فراوانی را در بین نام خانم‌ها دارد و در بین اسامی آقایان نیز امیرعلی در صدر نام‌ها است.

به گزارش فارس، علیرضا آوایی ظهر امروز در حاشیه نشست با استاندار بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ایران پرطرفدارترین نام فاطمه و امیرعلی است هرچند میا ایرانیان خارج از کشور نیز در بین نام خانم‌ها، فاطمه در صدر است و در مجموع ایرانیان علاقه زیادی به انتخاب نام ائمه دارند.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد کارت ملی هوشمند در کشور نیز بیان کرد: تا نیمه نخست سال گذشته زیر ۳ میلیون کارت هوشمند ملی صادر شد و در همان زمان تصمیم گرفتیم تا این روند را تسریع کنیم.

آوایی اضافه کرد: تا پایان سال گذشته ۷ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور صادر شد و در حال حاضر این رقم به ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار کارت رسیده و بنا داریم تا پایان سال ۱۵ میلیون کارت ملی هوشمند صادر کنیم.

رئیس سازمان ثبت‌ احوال تصریح کرد: امیدوار هستیم با این روندی که انجام می‌دهیم کار صدور کارت ملی هوشمند را تا سه سال آینده به اتمام برسانیم.

وی در ارتباط با شناسنامه‌های مکانیزه هم بیان داشت: در حال حاضر ۱۵ میلیون شناسنامه مکانیزه صادرشده که این شناسنامه‌ها از ضریب امنیتی بالایی برخوردار هستند.

آوایی در ارتباط با آمار طلاق در کشور هم خاطرنشان کرد: سال گذشته آمار طلاق به نسبت سال قبل از آن افزایش نداشته هرچند وضعیت مطلوبی در این زمینه نداریم و امیدواریم طلاق کنترل شود.

معاون وزیر کشور بیان کرد: در سال گذشته یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در ایران متولد شدند.
 
کلمات کلیدی : ثبت احوال
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۱۶:۱۳:۴۱
ولى در مدارس اين طور نيست نكند مانند امار تورم است (3722517) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۰۴ ۲۲:۲۵:۲۶
کلاس چندی عزیزم؟!
حتی اگه دانشگاهی باشی معلومه که پولی رفتی دانشگاه (3723008) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.