نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412653
بازداشت 36 زائر ایرانی اربعین در عراق
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
معاون کنسولی وزارت امور خارجه گفت: متاسفانه با تمام تاکیداتی که مسئولان کشورمان برای دریافت ویزای اربعین و گذرنامه معتبر داشته اند تعداد 36 نفر از زائران کشورمان که بدون ویزا و گذرنامه معتبر عازم عتبات عالیات بودند در 48 ساعت گذشته توسط نیروهای عراقی بازداشت شدند.

به گزارش آنا، سید حسن قشقاوی درباره موضوع روادید و گذرنامه معتبر زائران اربعین اظهار کرد: تمامی زائرانی که از ایران برای سفر به عتبات در ایام اربعین رهسپار هستند باید ویزا و مدارک قانونی را در اختیار داشته باشند.
 
معاون کنسولی وزارت امور خارجه ادامه داد: متاسفانه با تمام تاکیداتی که مسئولان کشورمان برای دریافت ویزای اربعین و گذرنامه معتبر داشته اند تعداد 36 نفر از زائران کشورمان که بدون ویزا و گذرنامه معتبر عازم عتبات عالیات بودند در 48 ساعت گذشته توسط نیروهای عراقی بازداشت شدند.
 
معاون کنسولی وزارت امور خارجه تصریح کرد: این 36 نفر تصور می کردند که همانند سالهای گذشته می توانند بدون ویزا و گذرنامه معتبر در خاک عراق تردد کنند و این تفکر اشتباه باعث مشکلاتی برای آنان شده است.
 
قشقاوی افزود: سفارت ایران در عراق و کنسولگری ایران مشغول پیگیری برای آزادسازی این 36 نفر هستند ؛ اما اکیداً توصیه می کنیم که زائران بدون دریافت ویزا و گذرنامه معتبر از سفر به عتبات در ایام اربعین پرهیز کنند.
 
وی درباره شایعات مطرح شده مبنی بر لغو روادید اظهار کرد: متاسفانه این شایعات از سوی برخی رسانه های داخلی مطرح شد و به هیچ عنوان صحت ندارد چرا که دولت عراق بر دریافت روادید تاکید ویژه ای داشته و دارد.
 
معاون کنسولی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: کشور ما از سه سال گذشته مذاکراتی را برای لغو روادید متقابل با عراق آغاز کرده اما مقامات این کشور این موضوع را نپذیرفته اند که در هر حال نظر آنها قابل احترام است و همچنان موضوع ویزا برای تمامی سفرها میان ایران و عراق پابرجا است.
۱۳۹۵/۰۹/۱۸ ۱۳:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۱ ۱۵:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۹ ۱۲:۰۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۷ ۲۱:۳۸
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۶:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۶:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۵ ۲۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۵ ۰۹:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۴ ۲۳:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۴ ۲۲:۵۵
 
 
کلمات کلیدی : ویزای اربعین+زائران اربعین+زائران ایرانی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۱ ۲۲:۳۳:۰۷
باید ویزا و روادید بین دو ملت که این همه تشریک مساعی دارند برداشته شود.با برخی کشورهای دیگر لغو روادید داریم و بهتر است با عراق هم که مردم ما فقط برای زیارت و نه توریسم وارد انجا می شوند لغو روادید داشته باشیم. (4011646) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.