توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432958
سردار شهیدی که 3 مدال فتح از رهبر انقلاب دریافت کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۹
به بهانه یازدهمین سالگرد عروج پاسدار شهید احمد کاظمی‌ (19 دی ماه 1384)  به فعالیت‌های انقلابی و حضور در جبهه‌های نبرد علیه باطل در دوران جوانی این شهید پرداختیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، ایثار و سلحشوری شهدای گرانقدر ایران اسلامی هیچگاه از حافظه تاریخ و از اذهان ملت ایران پاک نخواهد شد.

همواره عزت،اقتدار، امنیت و آرامش کشور مرهون رشادت‌های خالصانه شهیدان است. آشنایی با اسطوره‌های شهادت و مقاومت ایران اسلامی که ویژگی منحصر به فرد ایمان و معنویت را با آمادگی رزمی و دفاعی خود تلفیق کردند برای نوجوانان و جوانان کشورمان، جذاب و مفید است.

به بهانه یازدهمین سالگرد عروج پاسدار شهید احمد کاظمی‌ (19دی ماه1384) در این گزارش به فعالیت‌های انقلابی و حضور در جبهه‌های نبرد علیه باطل دوران جوانی این شهید گرانقدر پرداختیم.

سردار سرلشکر پاسدار شهید احمد کاظمی‌ در سال 1337 در نجف آباد اصفهان دیده به جهان گشود و همچون سایر جوانان، سرگرم تحصیل شد و با پیدایش جرقه‌های انقلاب اسلامی‌ دوشادوش ملت به مبارزه علیه رژیم ستم شاهی پرداخت و در بیست و سومین بهار زندگی خود، در اوایل سال 59 به کردستان رفت تا با رزمی‌ بی‌امان، دشمنان داخلی انقلاب را ازمیان بردارد.
//
وی دوران جوانی خود را با لذت حضور در جبهه‌های نبرد از کردستان گرفته تا جای جای جبهه‌های جنوب در صف مقدم مبارزه با متجاوزان بعثی در سِـمت‌هایی چون: 2 سال فرماندهی جبهه فیاضیه آبادان، 6 سال فرماندهی لشکر ۸ نجف، 1سال فرماندهی لشکر ۱۴ امام حسین(علیه السلام)، 7 سال فرماندهی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(علیه السلام) و قرارگاه رمضان و 5 سال فرماندهی نیروی هوایی سپاه را به عهده داشت.

رزمندگان و ایثارگران بسیاری، خاطراتی شیرین و به یادماندنی از رشادت‌ها و شجاعت‌های این دلاور زمان بیاد دارند. حضور مستقیم در خط مقدم جبهه و ارتباط صمیمانه با پاسداران و رزمندگان بسیجی تا بدانجا بود که از ناحیه پا، دست، و کمر بارها مجروح شد و یک بار نیز انگشتش قطع شد. در طی سالها با استفاده از مجال‌هایی از عشق به تحصیل بهره جست و کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت دفاعی گذراند و موفق شد دانشجوی دکتری در رشته دفاع ملی گردد.
 
//
 
//
کفایت و شجاعت آن بزرگوار تا بدانجا بود که مقام معظم رهبری 3 مدال فتح بر سینه پر عطش شهادت ایشان نصب کردند. وی در اواسط سال 84 از سوی فرمانده کل سپاه، به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد و توفیق خدمت را در سنگر دیگری یافت. این فرمانده قهرمان در آخرین دیدار خود با محبوب خویش فرمانده معظم کل قوا، تقاضای دعا برای شهادت خویش را کرد، زیرا مرغ جانش بیش از این تحمل ماندن بر این کره خاکی را نداشت و سرانجام در پروازی دنیوی به پرواز اخروی شتافت. اوج گرفت و به ملکوت اعلی پیوست.

سردار شهید سرلشکر پاسدار "احمد کاظمی" در سن 18‬سالگی، پس از تحصیلات دوره دبیرستان در صف مبارزین و جبهه‌های جنوب لبنان حضور پیدا کرد و مبارزه با استکبار و اشغالگران را آغاز کرد. وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی‌ جزو اولین کسانی بود که به سپاه پاسداران پیوسته و از فرماندهان شجاع، پر انرژی، مدیر و خلاق بود و به همین دلیل حکم مسوولیت‌های زیادی را از دست مبارک مقام معظم رهبری دریافت کرد.

شهید کاظمی‌، با شروع جنگ تحمیلی، با یک گروه 50 ‬نفره در جبهه‌های آبادان حضور یافت و مبارزه را با دشمن متجاوز آغاز کرد. وی از همان اول فرماندهی یکی از جبهه‌های آبادان را برعهده گرفت و در عملیات حصر آبادان و در یکی از محورهای عملیات مسوولیت مهمی‌ برعهده داشت، در پایان جنگ تحمیلی همان گروه 50 نفره روز اول جنگ را تبدیل به یکی از لشکرهای قوی و مهم سپاه کرد و لشکر را با سلاح‌های به غنیمت گرفته شده از عراقی‌ها به یک لشکر زرهی با صدها تانک، نفربر، توپخانه و ماشین آلات، تحویل نظام داد. این شهید بزرگوار در راه‌اندازی و شکل‌گیری نیروی زمینی سپاه به عنوان معاون عملیاتی نیروی زمینی سپاه خدمات شایانی داشت.
 
//
 
//
 

////
 
//
 
 
سردار کاظمی‌ همچنین در سال 1372 ‬با حضور در منطقه شمال غرب کشور به عنوان فرمانده منطقه شمال غرب حکم فرماندهی را از دست مقام معظم رهبری دریافت کرد . مقام معظم رهبری در همان دوران مسوولیت سردار کاظمی‌ در استان اذربایجان غربی و کردستان حضور پیدا کردند و از برقراری امنیت منطقه توسط سردار کاظمی‌ تقدیر به عمل آوردند.

در سال 1379 ‬حکم فرماندهی نیروی هوایی سپاه را از رهبر معظم انقلاب دریافت کرد و نیروی هوایی را از نظر سازمان، ساختار و سازماندهی و سازمان موشکی ارتقا داده تا جایی که دشمنان جمهوری اسلامی‌ ایران از توانمندی موشکی کشور حیرت زده بودند، سردار کاظمی پس از ‪  5‬سال خدمت ارزنده در نیروی هوایی سپاه، در سال 1384‬حکم فرماندهی نیروی زمینی سپاه را از مقام معظم کل قوا دریافت کرد و طی 3 ماه فعالیت شبانه‌روزی، بیش از 100‬سفر به تمامی‌یگان‌های نیروی زمینی داشت و وضعیت یگان‌های نیروی زمینی را از نزدیک بررسی می‌کرد. سردار شهید کاظمی‌ محور عمده فعالیت‌های نیروی زمینی را تقویت و ارتقای یگان‌های صفی نیروی زمینی سپاه اعلام کرد و در این زمینه ،خدمات ارزنده‌ای را ارائه کرد.

وی شب شهادت در جلسه‌ای، ضمن آنکه که حسرت می‌خورد که چرا شهید نشده و یاران او رفته‌اند ، سفارش کرد، "شهدا خیلی به گردن ما حق دارند ، باید تلاش زیادی کنیم" باید در اردوهای راهیان نور از همه شهدا ( ارتش، سپاه، بسیج) بگویید، از خودتان نگویید از دیگران بگویید. از نیروی هوایی ارتش از هوانیروز ارتش، از شهدای ارتش و جهاد بگویید.

سردارکاظمی صبح روز شهادت عازم منطقه شمال غرب شد. حضرت آیت ا… خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی‌ در پیامی‌ شهادت سردار رشید اسلام، سرلشگر احمد کاظمی‌ و تعدادی از سرداران و افسران سپاه را در حادثه سقوط هواپیما تسلیت گفتند.
۱۳۹۶/۰۶/۰۹ ۱۹:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۴ ۰۸:۱۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۳ ۲۳:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۰۶:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۰ ۱۱:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۱:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۷ ۲۱:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۳:۲۲
 
۱۳۹۴/۱۰/۱۰ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۹ ۱۴:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : نیروی هوایی سپاه ، سپاه پاسداران ، جبهه های جنوب لبنان ، نیروی زمینی سپاه ، منطقه شمال غرب ، سقوط هواپیمای فالکن ، عملیات حصر آبادان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.