توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 480559
نشست آستانه درباره سوریه به تعویق افتاد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان از تعویق زمان برگزاری نشست جدید آستانه درباره سوریه خبر داد.

به گزارش تسنیم، انور جیناکوف سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان امروز پنجشنبه به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت: نشست آستانه که قرار بود روزهای 12 و 13 ماه ژوئن جاری برگزار شود، به تعویق افتاد. وی افزود که کشورهای ضامن آتش بس در سوریه در هفته های آینده رایزنی هایی را در سطح کارشناسان در پایتخت های خود انجام خواهند داد.

این سخنگو تصریح کرد: "براساس اطلاعات رسیده از کشورهای ضامن مذاکرات آستانه، نمایندگان روسیه و ترکیه و ایران در طول روزها و هفته های آینده نشست ها را در پایتخت های خود در سطح کارشناسان ادامه خواهند داد که این نشست ها درخصوص مسئله اجرای توافق های بدست آمده درباره ایجاد چهار منطقه کاهش تنش در سوریه است. این نشست ها همچنین درخصوص بحث درباره شماری از مسائل دیگر مربوط به تقویت توقف اقدامات خصمانه (آتش بس) است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نشست آستانه درباره سوریه که قرار بود روزهای 12 و 13 ژوئن برگزار شود، به تعویق افتاده است، گفت: بله.

چهارمین دور مذاکرات آستانه درباره سوریه در روزهای سوم و چهارم ماه مه گذشته برگزار شد و به یادداشت تفاهمی برای ایجاد چهار منطقه کاهش تنش برای یک دوره شش ماه رسید که این یادداشت تفاهم از ششم ماه مه سال 2017 میلادی با هدف کاستن از خشونتها و حفاظت از وحدت و سلامت ارضی و حل مسالمت آمیز درگیری اجرایی شد.

کشورهای ضامن آتش بس در سوریه یعنی روسیه و ترکیه و ایران به این یادداشت تفاهم دست یافتند.
 
کلمات کلیدی : ترکیه ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.