توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 445459
ترامپ: کره‌شمالی یک مشکل خیلی خیلی بزرگ است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۵۶
نخست‌وزیر کانادا در جریان سفر خود به ایالات متحده با رئیس‌جمهوری جدید آمریکا دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا پس از دیدار با یکدیگر در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کردند.

ترامپ در این کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: در چنین دوران خطرناکی ادامه هم‌پیمانی ضروری ما و اقدام برای تحکیم روابط بیش از پیش دارای اهمیت است.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که کشورش از کمک‌های کانادا در راستای مقابله با گروه‌های تروریستی نظیر داعش سپاسگزار است.

ترامپ خاطرنشان کرد: ما به اقدام به همکاری مشترک با دلیلی مشترک برای مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم. ما متوجه هستیم که هر دو کشور زمانی که ما قوای خود را در عرصه تجارت بین‌المللی کنار یکدیگر بگذاریم، قوی‌تر خواهند بود.

وی در ادامه اظهار کرد: پیشبرد فعالیت‌های تجاری و ایجاد اشتغال در آمریکای شمالی برای هر دو کشور ایالات متحده و کانادا مفید است.

ترامپ تأکید کرد که او و ترودو در راستای ایجاد اشتغال بیشتر در آمریکای شمالی مایل به ادامه‌ی همکاری‌های دوجانبه هستند.

در همین حال، نخست‌وزیر کانادا با بیان این که روابط کشورهای همسایه معمولاً پیچیده است، اظهار کرد: دو کشور همواره مجبور به اتفاق نظر در همه‌ موضوعات نیستند.

وی ادامه داد: با این حال به دلیل احترام عمیقی که برای یکدیگر قائلیم، می‌توانیم اختلافات را به طور موفق حل و فصل کرده و همچنان به عنوان دو کشور نزدیک و هم‌پیمان باقی بمانیم.

ترودو تأکید کرد: در نهایت، من و رئیس‌جمهوری آمریکا اهداف مشترکی داریم.

در این کنفرانس مطبوعاتی دونالد ترامپ با اشاره به آزمایش موشکی اخیر کره شمالی، خاطرنشان کرد که پیونگ‌یانگ مشکلی است که باید برای حل آن با جدیت وارد عمل شد.

ترامپ تصریح کرد: به طور مشخص کره شمالی یک مشکل خیلی خیلی بزرگ به شمار می‌رود که باید با آن قدرتمندانه برخورد کنیم.

همچنین نخست‌وزیر کانادا و رئیس‌جمهوری آمریکا تأکید کردند که دو کشور باید در راستای تحکیم شراکت دفاعی در آمریکای شمالی اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا ترامپ و ترودو همچنین خواهان توسعه همکاری‌های آمریکا و کانادا در عرصه زیرساخت‌های انرژی شدند.
 
کلمات کلیدی : کیم جونگ اون + رهبر کره شمالی + ترامپ+ کره شمالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.