توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415254
اختلاس‌کنندگان و مفسدین نباید در کشور احساس امنیت کنند
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۱
رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گفت: قوه قضائیه باید طوری عمل کند که اگر کسی قصد اختلاس کرد از ترس مجازات نتواند آن را انجام دهد و احساس امنیت داشته باشد.

به گزارش مهر، محسن رهامی رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در همایش پیش کنگره پانزدهم حزب مردمسالاری که عصر امروز(جمعه) در کانون توحید تهران برگزار شد، گفت: ما در آستانه انتخابات سال 96 باید تلاش کنیم به مردم نشان دهیم حضورشان پای صندوقهای رأی یک حضور موثر است که در سرنوشت آنها و رسیدن به اهداف انقلاب کمک می‌کنند.

وی افزود: اگر مردم احساس کنند حضورشان در انتخابات تاثیر دارد با جدیت بیشتر پای صندوقها حاضر می‌شوند.

رهامی با بیان اینکه موضوع عدالت یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین خواسته‌های مردم است، تاکید کرد: یکی از ماموریت‌های مهم انبیا، اجرای عدالت است و در انقلاب مشروطه هم مهمترین خواسته مردم تاسیس عدالتخانه بوده است. مردم در ان مقطع فکر می‌کردند مشروطه مسیر خوبی برای رسیدن به عدالت است. 

رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با بیان اینکه در یک کشور می‌تواند ریاست‌جمهوری و انتخابات باشد ولی توسعه سیاسی نباشد، تصریح کرد: کشورهایی مثل سوریه و اردن با اینکه در نوع نظام حکومتی با هم تفاوت دارند ولی در ماهیت هر دو نوعی وراثت در حکومت در نظر گرفته شده است. 

وی با بیان اینکه تلاش مشروطه‌خواهان در راستای تصویب قانون اساسی برای ایجاد عدالت بوده است، گفت: ما باید در تمام ابعاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و  اجتماعی برای رسیدن به عدالت تلاش کنیم ولی متاسفانه کارهایی که تاکنون در راستای رسیدن به حقوق شهروندی انجام داده‌ایم نیمه تمام بوده زیرا ابزار لازم برای رسیدن به این اهداف فراهم نشده است. 

رهامی با بیان اینکه یکی از اهداف عمده ما در انقلاب اسلامی برقراری عدالت بوده است، گفت: ما با تقدیم هزاران شهید در راستای برقراری عدالت تلاش کرده‌ایم. مردم ما جمهوری اسلامی را برای رسیدن به مهمترین خواسته‌هایشان که عدالت بوده است انتخاب کرده‌اند. 

رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به فصل یازدهم قانون اساسی افزود: قوه قضائیه به عنوان پشتیبان عدالت عهده‌دار احیای حقوق عامه مردم است و وظیفه حفظ و تضمین آزادی‌های مشروع بر عهده این نهاد است. 

وی تصریح کرد: اگر نهادی مثل شورای نگهبان حقوق کسی را ضایع کرد قوه قضائیه باید ورود کند و از حق ضایع شده دفاع کند. 

رهامی با بیان اینکه قوه قضائیه تمام ابزار لازم برای نظارت حکم اجرای قوانین را در اختیار دارد، گفت: اگر مجلس قانونی را در راستای اجرای عدالت تصویب کرد قوه قضائیه باید از اجرای آن پشتیبانی کند و همچنین قوه قضائیه باید در تدوین لوایح عادلانه به مجلس تلاش بیشتری از خود نشان دهد. 

رئیس کمیته انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با اشاره به فسادهای مالی صورت گرفته گفت: قوه قضائیه باید خارج از هر نوع جبهه‌گیری سیاسی طوری عمل کند که اگر کسی قصد اختلاس کرد از ترس مجازات نتواند آن را انجام دهد و احساس امنیت داشته باشد. از طرفی کسی هم که جرمی انجام نداده باید در کشور احساس امنیت کند. 

وی با بیان اینکه یکی از عوامل توسعه جامعه جلوگیری از مهاجرت مغزها و تضمین سرمایه‌گذاری در داخل کشور است، افزود: شرط تحقق این موضوعات داشتن یک نظام عادلانه است.

رهامی با اشاره به نقش احزاب در گردش قدرت و مشارکت برای اداره کشور گفت: اینکه برخی می‌گویند احزاب برای انتخابات نباید فعالیت کنند حرف باطلی است. اگر در کشوری گردش قدرت نباشد رقیب ایجاد نمی‌شود و اگر در کشوری رقیبی برای اداره کشور نبود این کشور به سمت فساد می‌رود. 

رئیس کمیته انتخاباتی اصلاح طلبان ادامه داد: اگر احزاب فکر کنند در انتخابات تقلب شده و یا کاندیدای مورد نظرشان ردصلاحیت شده باید قوه قضائیه را مثل کوه پشت خود احساس کنند. 

رهامی با یادآوری کلامی از شهید بهشتی مبنی بر اینکه ایجاد یک نظام عادلانه اسلامی از هزاران بیانیه مفیدتر است، اظهار کرد: ما باید نشان دهیم توانسته‌ایم یک نظام براساس خواسته‌های مردم تشکیل دهیم. اگر 30 سال پیش منحنی فساد ارقام بالایی را نشان می‌داده است هر چه جلوتر می‌رویم باید به سمت صفر نزدیک شود و از این طریق اعتماد عمومی جلب شود. 

وی با بیان اینکه کسانی که امروز مسئولیت‌های کشور را برعهده دارند از فیلترهای گوناگون عبور کرده‌اند و همه بچه‌های این انقلاب هستند، گفت: مگر زمانی که فساد گسترده در دولت قبل روی داد دستگاه‌های نظارتی در کشور نبوده است؟ مسئولین فعلی در دانشگاه‌های این نظام تحصیل کرده‌اند و خروجی همین سیستم هستند. 

رئیس کمیته انتخاباتی اصلاح طلبان ادامه داد: قوه قضائیه باید چشم و گوش ملت باشد. کسی که فاسد است باید بداند نمی‌تواند در جمهوری اسلامی دست از پا خطا کند. اگر اینطور شد مردم می‌آیند پشت سر نظام و همانند گذشته فداکاری می‌کنند. 

رهامی با بیان اینکه وقتی بین مردم می‌روم احساس شرمندگی می‌کنم گفت: باید از مسئولانی که می‌گویند نباید انتقاد کرد پرسید آیا انتقاد به ضرر نظام است؟ اگر من تا امروز لباس روحانیت نپوشیده بودم از پوشیدن این لباس مقدس شرم داشتم.
 
کلمات کلیدی : همایش پیش کنگره + حزب مردم‌سالاری + محسن رهامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.