توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425758
زندگی ۲۲۰ میلیون کودک در مناطق جنگ‌زده
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۱
نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری‌های مسلحانه اعلام کرد بالغ بر ۲۲۰ میلیون کودک در ۲۰ منطقه جنگی در سراسر جهان زندگی می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسیا، لیلا زروقی، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور کودکان و درگیری‌های مسلحانه در حاشیه چهارمین سیمنار عالی صلح و امنیت در آفریقا که در الجزایر برگزار شد گفت: بیش از ۲۲۰ میلیون کودک در ۲۰ کشور جنگ زده جهان از جمله هشت کشور عربی و هشت کشور آفریقایی زندگی می‌کنند.

این مقام سازمان ملل خاطر نشان کرد: در مجموع ۶۵ میلیون تن از این مناطق جنگ زده فرار کرده‌اند که شامل ۲۸ میلیون کودک می‌شوند و رخدادهای غم انگیز مربوط به جنگ، زندگی این نسل‌های آینده را تحت تاثیر قرار داده است.

او همچنین تاکید کرد شش مورد از موارد جدی نقض حقوق بشر که کودکان در معرض آن قرار دارند شامل قطع عضو، اعدام، خشونت جنسی، استخدام اجباری، حمله به مدارس و بیمارستان‌ها، آدم‌ربایی و جلوگیری از دسترسی به کمک‌های انسانی است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل + مناطق جنگ‌زده + غیرنظامیان حلب + حلب + سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.