توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 507856
تلاش برای یافتن مسیری جدید جهت عبور کاروان داعش ادامه دارد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۰
یک رهبر ائتلاف نظامی حامی نظام سوریه اعلام کرد، حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه در حال یافتن مسیری جدید برای انتقال عناصر داعش و خانواده‌هایشان به سمت مقر داعشی‌ها در شرق سوریه هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، مسیرهای عبور کاروان داعش که شامل ۱۷ اتوبوس با ۳۰۰ نیروی مسلح با سلاح سبک و ۳۰۰ غیرنظامی در صحرای شرق سوریه است، از روز سه‌شنبه با حملات هوایی ائتلاف ضد داعش برای ممانعت از ورود کاروان به مناطق تحت نفوذ داعش مسدود شده است.

این مقام ارشد ائتلاف نظامی حامی ارتش سوریه گفت: تلاش برای تغییر مسیر این کاروان برای دومین بار ادامه دارد. آنها قبلا نیز در پی بمباران یک پل در مسیر کاروان از سوی ائتلاف بین‌المللی تحت امر آمریکا در روز چهارشنبه مسیر عبور کاروان را تغییر داده بودند.

این مقام نظامی در ائتلاف هم‌پیمانان سوریه گفت:‌ حزب‌الله لبنان روز پنجشنبه مسیر حرکت کاروان را از شهرک حمیمه در جنوب شرقی صحرای سوریه به مکانی دورتر در شمال تغییر دادند اما ائتلاف مجددا نزدیک مسیر حرکت کاروان را بمباران کرد.

این ائتلاف افزود، این بمباران‌ها باعث وحشت داعشی‌ها شده که نگران هستند کاروان به محض ورود به دیر الزور مورد بمباران قرار بگیرد. افراد مسلح داعش روز دوشنبه گذشته طی توافق آتش‌بس با حزب‌الله لبنان مقرهایشان را در مرزهای سوریه و لبنان تخلیه کرده و این گونه توافق شد با مشخص شدن سرنوشت هشت نظامی لبنانی و تحویل پیکرهای شهدای حزب‌الله به منطقه البوکمال در حومه دیر الزور بروند.

ائتلاف ضد داعش گفته است، رصد مسیر حرکت کاروان را ادامه داده و مانع از عبور آن به مناطق تحت کنترل داعش می‌شود ائتلاف همچنین گفته، به دلیل وجود غیرنظامیان در کاروان به طور مستقیم آن را بمباران نخواهد کرد.

در بیانیه ائتلاف ضد داعش از روسیه خواسته شده به دولت سوریه ابلاغ کند که اجازه نمی‌دهد آنها به مرزهای عراق نزدیک شوند.

اما ائتلاف ضد داعش در واقع اساسا چون حزب‌الله لبنان این توافق را انجام داده، شدیدا عصبانی است اما مدعی شده نمی‌خواهد تروریست‌های بیشتری در منطقه عملیاتی‌اش باشند. این مساله باعث خشم بغداد نیز شده است چرا که منطقه البوکمال نزدیک مرزهای سوریه با عراق است.

در این راستا دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، ده‌ها داعشی کاروان را در صحرای سخنه رها کرده و در تلاش برای رسیدن به دیر الزور هستند. اسکای نیوز نیز گزارش داد، ده‌ها تن از اعضای این کاروان به دیر الزور رسیده‌اند. منابع گفتند، حدود 12 خودرو به طور انفرادی ده‌ها عضو داعش را که در کاروان بودند را به داخل استان دیر الزور برده‌اند.

این در حالی است که این مقام نظامی در ائتلاف هم‌پیمانان سوریه گزارش‌های خبری مبنی بر اینکه ده‌ها تن از تروریست‌های داعش عملا به مناطق تحت کنترل داعش رسیده‌اند را تکذیب کرد.
 
کلمات کلیدی : داعش، حزب الله لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.