نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451650
با پیگیری رئیس جمهور 4000 میلیارد تومان دیگر به بیمه سلامت واریز می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از تسویه بخش قابل توجهی از مراکز درمانی طرف قرارداد تا پایان هفته خبر داد و گفت: با پیگیری رئیس جمهور 4000 میلیارد تومان دیگر به بیمه سلامت واریز می‌شود که هزار میلیارد تومان امروز به حساب ما آمده و 3000 میلیارد تومان تا پایان وقت امروز واریز می شود و پرداخت ها را برای موسسات طرف قرارداد تا آخر هفته خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، محمدجواد کبیر در نشستی خبری که در سازمان بیمه سلامت ایران برگزار شد با بیان اینکه از 15 اردیبهشت 93 طرح تحول سلامت به عنوان رویداد مهم اجتماعی توسط دولت یازدهم کلید خورد گفت: بیمه سلامت مکلف شد افراد فاقد بیمه را پوشش دهد.

وی افزود :هدف پوشش افراد فاقد بیمه و بویژه افراد مستمند بود و بر اساس آخرین اطلاعات برآورد شد که 7 میلیون و 800 هزار تا 9 میلیون و 200 هزار نفر بین صندوق های بیمه ای سرگردان باشند.

وی افزود: 2 میلیون و 700 هزار نفر از کمیته امداد و نهادهای حمایتی به بیمه سلامت معرفی شدند که جزو گروههای آسیب پذیر بودند و در سال 93 اولین گروهی بودند که در سامانه بیمه همگانی ثبت شدند. جمعیت دوم 5 میلیون و 700 هزار نفر بودند که در حاشیه شهر ساکن بودند. کمتر از 2 میلیون نفر نیز افراد تبعی بودند که والدینشان حق بیمه می دادند. یک میلیون و 200 هزار نفر نیز جمعیت همپوشانی بود که در مجموع به 11 میلیون و 300 هزار نفر رسید و پس از پالایش به 9 میلیون و 700 هزار نفر رسید.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه قرار شده سال آینده جمعیت بیمه شدگان حاشیه شهر و جمعیت کمتر از 100 هزار نفر از نظام ارجاع بهره مند شوند گفت : این جمعیت به حدود 8 میلیون و 500 هزار نفر خواهد رسید.

کبیر ادامه داد: بیمه این افراد اقدام ارزشمندی بوده است و با توجه به شرایط کشور و تغییرات سیمای سلامت نیاز داریم جمعیت 70 درصدی تحت پوشش بیمه سلامت در شهرها خدمات خوبی بگیرند. نظام ارجاع باید اصلاح می شد زیرا هزینه های کمرشکن بالا بود و پرداخت از جیب مردم بیش از 44 درصد بود؛ اما اکنون در مراکز دولتی به کمتر از 10 درصد رسیده است. اما هنوز با استانداردها فاصله داریم.

وی به روند ایجاد معوقات انباشته بیمه سلامت در سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: در سال 93 از اعتبارات پیش بینی شده 1650 میلیارد تومانی بابت مطالبات موسسات درمانی، به علت محدودیت در فروش نفت، 1407 میلیارد تومان را نتوانستیم پرداخت کنیم. از سوی دیگر پرداخت 2k برای اعضای هیات علمی و پزشکان تمام وقت اجرا شد که بار عظیمی را به بیمه تحمیل کرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت افزود: علاوه بر مطالبات سال 93، 670 میلیارد تومان هم مربوط به سال 92 بود که در مجموع 2109 میلیارد تومان مطالبه پرداخته نشده به سال 94 منتقل شد.

کبیر ادامه داد: بودجه سازمان در سال 94، 12درصد رشد کرد ولی 2100 میلیارد تومان از این بودجه را بابت معوقات پرداختیم و باز هم دچار کسری شدیم و معوقات به 3800 میلیارد تومان در پایان سال 94 رسید و معوقات 95 هم به آن افزوده شد.

کبیر با بیان اینکه در مجموع به این راه حل رسیدیم که بودجه اختصاصی در قالب اوراق برای تسویه مطالبات داشته باشیم گفت : این مبلغ اختصاصی 8000 میلیارد تومان بود که 4000 میلیارد تومان از این میزان که شامل 2000 میلیارد اوراق و 2000 میلیارد نقدی بود بابت بخشی از مطالبات به مراکز پرداخت شد.

وی افزود: با پیگیری رئیس جمهور 4000 میلیارد تومان دیگر به بیمه سلامت واریز می شود که هزار میلیارد تومان امروز به حساب ما آمده و 3000 میلیارد تومان تا پایان وقت امروز واریز می شود و پرداخت ها را برای موسسات طرف قرارداد تا آخر هفته خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه بر این اساس پرداخت به موسسات دولتی را به مرداد و شهریور 95 می رسانیم اظهار کرد: مطالبات بخش خصوصی نیز تا همین تاریخ تسویه می شود و مطالبات داروخانه ها را نیز تا سه ماه تسویه می کنیم.
 
کلمات کلیدی : بیمه سلامت + وزارت بهداشت
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۲:۱۹:۳۵
همه این مبلغ که پول بیت المال است و از جیب تمامی افراد جامعه بصورت مالیات و امثال آن در آمده است یکسره تحت عنوان کارانه به جیب پزشکان مستحق ریخته خواهد شد تا با پول ما در ایام عید به خارج از کشور سفر کنند و برگردند خود را با پزشکان آمریکا مقایسه کنند.

اگر همین پول را دولت ها به خود مردم می پرداختند (نه بصورت مستقیم بلکه بصورت ارزاق و یا ارزانی میوه و گوشت و لبنیات)، بسیاری از بیماریها اصلا بوجود نمی آمد که نیازمند به پزشک باشیم که این همه پول به جیب او بریزیم تازه همیشه هم ناراضی باشد!!! (4189393) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۲:۲۹:۱۶
طرح تحول سلامت سیاه چاله بودجه کشور در جیب مالکان بیمارستانها ،باید با بیمارسازها مقابله کرد نه بیمارستان زیاد کرد ،بعد بهداشت و نظارت بر غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان مغفول مانده ...تبلیغات انتخاباتی با سیاه چاله بودجه مردم ....این راه به ترکستان است ...هنوز زخم یارانه غیرهدفمند بر جان تولید باقیست زخم دیگری بر بودجه کشور وارد شد ه است ...بودجه جاری دولت ۹۰ درصد بودجه کل و بودجه عمرانی ده درصد کجا ی دنیا اینگونه است ...با فقدان مدیریت غذا و دارو یمار بسازیم و نتیجه این سو مدیریت بیمارستان بسازیم .... (4189406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۱۲:۳۰:۵۸
به نظر من بهتره کل بودجه سالیانه رو به بخش بهداشت اختصاص بدن. حالا اگه وزیر بهداشت صلاح دونست بخشی رو هم به بقیه وزراتخانه ها اختصاص بدن. اینجوری بهتره (4189408) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.