توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501654
معاون ترامپ: حل صلح‌آمیز بحران ونزوئلا امکان‌پذیر است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۷
معاون رئیس‌جمهور آمریکا در جریان تور سفرهای خود به آمریکای لاتین در پایتخت کلمبیا گفت: راه حل صلح آمیز برای ناآرامی و اغتشاش سیاسی در ونزوئلا امکان پذیر است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا این اظهارات بعد از آن مطرح کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز جمعه اظهار کرد: مداخله نظامی در ونزوئلا نیز به عنوان یک گزینه مطرح است.

این صحبت‌های ترامپ به محکومیت کشورهای آمریکای لاتین از جمله پرو، مکزیک و کلمبیا همراه شد.

مایک پنس اظهار کرد: ما گزینه‌های متعددی برای ونزوئلا داریم اما رئیس‌جمهور آمریکا اطمینان دارد که ما با همکاری با همه هم‌پیمانانمان در آمریکای لاتین می‌توانیم به یک راه حل صلح آمیز برای ونزوئلا دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: ما همچنان در کنار کشورهای آزاد در سراسر نیم کره‌مان ادامه خواهیم داد تا زمانی که دموکراسی برای مردم ونزوئلا بازیابی شود.

خوآن مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهور کلمبیا نیز در این کنفرانس خبری مشترک با پنس گفت: به مداخله نظامی حتی نباید فکر شود.

با این حال به گفته پنس تحریم‌های احتمالی بیشتر علیه ونزوئلا مورد بحث قرار گرفته است.

وی افزود: سانتوس و من به طور دقیق درباره تدابیر مضاعف برای اعمال فشار هرچه بیشتر به حکومت ونزوئلا به طور اقتصادی بحث کردیم. آمریکا طیف کاملی از تحریم‌های اقتصادی بیشتر را بررسی می‌کند.

پنس اظهار کرد: دونالد ترامپ رهبری است که در چیزی که می‌گوید جدیت دارد اما از یک طرف او من را به اینجا فرستاد تا به جلب حمایت بی‌سابقه کشورهای آمریکای لاتین برای دستیابی به بازیابی دموکراسی در ونزوئلا از طریق ابزارهای صلح آمیز بپردازم. ما معتقدیم که چنین چیزی با این ابزارها قابل دستیابی است.

سانتوس نیز گفت: دو کشور ما هم‌پیمانان مهمی هستند اما از آنجا  که دوستان همواره باید حقیقت را به یکدیگر بگویند من به مایک پنس گفتم که حتی اصلا نباید یک مداخله نظامی مورد بررسی قرار بگیرد چه در کلمبیا و چه در آمریکای لاتین. آمریکا قاره و سرزمین صلح است. بیایید آن را همینطور که هست حفظ کنیم.

مایک پنس نیز تصریح کرد: آمریکا با بسیاری از کشورهای همسایه ونزوئلا همکاری خواهد کرد تا مادورو را تحت فشار قرار داده و دموکراسی را در ونزوئلا بازیابی کند.

او تاکید کرد: ما ظهور یک "دیکتاتوری" در نیم کره خود را نمی‌پذیریم. آمریکا کنار نمی‌ایستد تا ونزوئلا فرو بریزد.

مایک پنس همچنین به ناآرامی‌های شهر شارلوتزویل آمریکا نیز پرداخته و گفت: ما هیچگونه تحملی درقبال "نفرت و خشونت" نخواهیم داشت چه از جانب حامیان برتری سفیدپوستان باشد چه از جانب نئونازی‌ها و چه کو کلاس کلان.

او ادامه داد: این گروه‌های خطرناک در زندگی مردم آمریکا و بحث‌های آمریکایی‌ها جایی ندارد و ما آنها را به شدیدترین وجه محکوم می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : مادورو + ونزوئلا + دونالد ترامپ + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.