توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419278
درگیری شدید با داعش و هلاکت چندین تروریست/فاجعه کمبود آب آشامیدنی
همزمان با جنگ علیه تروریست های داعش در موصل ،‌ این منطقه شاهد بحران کمبود آب آشامیدنی است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۹
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل متحد امروز با انتشار گزارشی درباره پیامدهای فاجعه آمیز کمبود آب آشامیدنی در موصل هشدار داد.
 
نیروهای عراقی عملیات آزادسازی محله الشهداء موصل را آغاز کردند و روزهای آینده برای عملیات غرب موصل تعیین کننده خواهد بود.
 
سازمان مبارزه با تروریسم عراق پیش از این محله الاخاء 2 را درشهر موصل آزاد و پرچم این کشور را بر فراز ساختمان های آن نصب کرده بود.
 
فرماندهان میدانی نیروهای مشترک عراقی تأکید کردند  روزهای آینده برای عملیات غرب موصل، روزهایی تعیین کننده خواهد بود.
 
آزادسازی دشت نینوا معادلات نظامی در میدانهای نبرد را به بهترین وجه تغییر داده است، از همین این رو فرماندهان نینوا می گویند ساحل غربی موصل در روزهای آینده شاهد اقدامات غافلگیرانه ای خواهد بود.
 
امجد طلیع خبرنگار العراقیه در گزارشی گفت: یگانهای لشکر نهم با پشتیبانی تیپ سوم لشکر یکم و گردانهای مسلح وابسته به داوطلبان مردمی، مناطق دشت نینوا را به طور کامل آزاد کردند . روز دوشنبه نیز روستای القصر آزاد شد بنابراین برای رسیدن به شهر موصل از سمت غرب تنها روستای الشمیسات باقیمانده است. 
 
فرمانده عملیات مشترک، آزادسازی این مناطق را مهم توصیف کرد و گفت: «نقشه و برنامه ریزیهای عملیات آزادسازی موصل  احتمالا تغییر خواهد کرد».
 
کشف دو کارخانه تولید مهمات گروه تکفیری صهیونیستی داعش در موصل 
نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزادسازی موصل، دو کارخانه مهمات سازی را که داعش از آنها برای تولید خمپاره و راکت استفاده می کرد، کشف کردند.
 
اشرف شاکر از افسران لشکر واکنش سریع عراق گفت گروه داعش سازمانی بسیار گسترده است که شامل جنگجویان، بخش اداری ، تدارکات نظامی و صنایع نظامی است. حتی شماری از افسران و پرسنل نظامی سابق عراق که در کارخانه های تولید مهمات کار می کردند، با داعش همکاری دارند. آنها در این کارخانه ها راکتهای شصت یا خمپاره های هشتاد و صد و بیست میلیمتری تولید می کردند. ما همچنین موشکهای کاتیوشا در کنار راکتهای حاوی مواد شیمیایی سمی از جمله گاز خردل، کلر و دیگر گازهای شیمیایی پیدا کردیم. 
 
هلاکت 20 تروریست در محور شمالی موصل

 
در رویدادی دیگر به گزارش شبکه تلویزیونی العراقیه، نیروهای لشکر شانزدهم ارتش عراق 20 تروریست را در منطقه الساده و بعویزه در محور شمالی عملیات قادمون یا نینوا ( ای نینوا ما می آییم)  به هلاکت رساندند.
 
این تروریستها تلاش می کردند با نفوذ به جبهه نیروهای ارتش، به آنها یورش ببرند.
 
سمیر سلوکه خبرنگار شبکه تلویزیونی العراقیه در گزارشی گفت: بیش از 20 جنگجوی گروه تروریستی داعش که در تلاش بودند تا به لشکر شانزدهم ارتش حمله کنند، در منطقه الساده و بعویزه که از محله های شمالی شهر موصل به شمار می روند به هلاکت رسیدند.
 
این حمله این تروریستها خنثی شد و بیش از 20 تن آنها به هلاکت برسند تصاویر اجساد آنها بر روی زمین را می بینید.
 
خبرنگار العراقیه افزود: تروریستهای داعش سحرگاه پس از حمله به نیروهای ما، از نفوذ به داخل نیروهای ارتش وانفجار در میان این نیروها با خودورهای بمب گذاری شده ناامید شدند زیرا هوشیاری و دلاوری نیروهای عراقی حملات این گروه تروریستی را ناکام گذاشت وخسارتهای سنگینی به تروریستهای داعش وارد شد و تعداد زیادی از آنها کشته و زخمی شدند.
 
کلمات کلیدی : داعش+ موصل+عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.