توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483673
فرانسه: آمریکا باید برای تحریم روسیه با اروپا و گروه ۷ همکاری کند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۹
وزارت خارجه فرانسه از آمریکا خواسته است تا پیش از اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه با کشورهای اروپایی و شرکای گروه ۷ همکاری کند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، وزارت خارجه فرانسه روز جمعه اعلام کرد: ایالات متحده باید پیش از اعمال تحریم های جدید علیه روسیه، با کشورهای اتحادیه اروپا و شرکای گروه 7 همکاری و هماهنگی کند.

درخواست فرانسه در شرایطی مطرح شده است که سنای آمریکا به تازگی تحریم های جدیدی را علیه روسیه تصویب کرده است که می تواند به ضرر شرکت های اتحادیه اروپا تمام شود.

نمایندگان مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با 98 رأی موافق و دو رأی موافق یک بسته تحریمی که خواستار اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران و روسیه است را به تصویب رساندند. طرح تحریم روسیه در قالب متمم به تحریم‌های ایران، الحاق شده بود.

صدر اعظم اتریش و وزیر خارجه آلمان در بیانیه‌ای مشترک به تندی از مصوبه اخیر تحریمی سنای آمریکا که خواستار مخالفت آمریکا با پروژه انتقال مستقیم گاز روسیه از طریق خط لوله گازی «نورد استریم-2» در بستر دریای بالتیک به آلمان است، انتقاد کردند.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جمع خبرنگاران تاکید کرد: در خصوص مسائل مربوط به امنیت و سیاست صنعتی اروپا، ما علاقه داریم که آمریکا به هماهنگی لازم احترام بگذارد به خصوص در چارچوب گروه 7.

اشاره وی به گروه متشکل از 7 کشور بزرگ صنعتی جهان بوده است که شامل بریتانیا، کانادا، آلمان، ایتالیا و ژاپن نیز می شود.

باید منتظر بود و دید که آیا دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قانون پیشنهادی سنا را امضا خواهد کرد. این قانون می تواند شرکت های اروپایی را که در پروژه های انرژی مثل خط لوله گازی نورد استریم 2 مشارکت دارند، هدف قرار دهد.
 
کلمات کلیدی : فرانسه + آمریکا + تحریم روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.