توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496877
اپل مجبور به پرداخت غرامت 2 میلیارد دلاری به نوکیا شد
بخش دانش و فناوری الف،8 مرداد96
شرکت اپل دومیلیارد دلار غرامت به نوکیا پرداخت کرد تا یک منازعه حقوقی میان این دو شرکت بر سر استفاده بدون اجازه اپل از اختراعات ثبت شده نوکیا حل و فصل شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
به گزارش خبرگزاری فارس، دو طرف بعد از سال ها درگیری حقوقی بر سر این پرونده در ماه می گذشته توافق کردند تا موضوع را بین خود حل و فصل کنند.

بر اساس این توافق نوکیا دومیلیارد دلار پول نقد دریافت کرد. نوکیا می‌گوید این همکاری با اپل به تقویت فناوری شبکه‌ای این شرکت و  برخی کسب و کارهای دیجیتال آن منجر خواهد شد. هنوز مشخص نیست نوکیا چگونه می خواهد این پول را هزینه کند.

نوکیا در سال 2016 شرکت اپل را در آمریکا و اروپا به علت استفاده بدون اجازه از اختراعات ثبت شده خود تحت پیگرد قضایی قرار داد. اپل ابتدا این اتهامات را رد کرد. اما بعد از تلاش بی نتیجه با نوکیا کنار آمد.

این اولین بار نیست که نوکیا و اپل با یکدیگر منازعه حقوقی پیدا می کنند. اما تا به حال کمتر سابقه داشته که دوطرف در خارج از دادگاه مشکلات خود را حل و فصل کنند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ نوکیا+ اپل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.