توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380875
تفحص از پرداخت حقوق در دستگاه‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
بررسی طرح‌های مربوط به حقوق‌های غیرمتعارف، حضور وزاری خارجه، کشور و دادگستری برای پاسخ به سوالات نمایندگان، تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق، مزایا و پاداش در دستگاه‌ها و گزارش رئیس ستاد اجرای برجام در مورد روند اجرای برجام از موارد کاری کمیسیون‌های تخصصی در هفته جاری است.

به گزارش ایسنا، کمیسیون‌های تخصصی مجلس در جلسات هفته جاری در سه روز یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهند که دستور این جلسات به شرح زیر است؛

بررسی ۳ طرح در مورد حقوق‌های غیر متعارف در کمیسیون اصل نود

کمیسیون اصل نود در جلسه‌ای به بررسی گزارش تهیه شده درباره مسکن مهر با حضور نمایندگانی از وزارت راه و شهرسازی می‌پردازد.

همچنین این کمیسیون در جلسه‌ای با حضور نمایندگان دولت، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، سازمان حسابرسی و مرکز پژوهش‌ها، بررسی کارشناسی سه طرح‌های ارائه شده شامل طرح یک فوریتی شفافیت دریافتی مدیران کشور، طرح ساماندهی حقوق و دستمزد مقامات و مدیران و طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص در دستور کار دارد.

کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی نیز در جلسه‌ای به بررسی طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان ناشی از تحقیق و تفحص در مشاغل حساس مدیریتی دولتی می‌پردازد.

بررسی لایحه احکام دائمی برنامه ششم توسعه در کمیسیون آموزش

کمیسیون آموزش و تحقیقات بررسی پیشنهادات کمیته‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش، آموزش عالی و پزشکی و فرهنگ و تربیت اسلامی در مورد لایحه برنامه ششم را را در دستور کار دارد.

بررسی تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق، مزایا و پاداش در دستگاه‌ها در کمیسیون اجتماعی

کمیسیون اجتماعی ضمن بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه، کارگروه‌های برای رسیدگی به طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد و طرح ساماندهی حقوق و دستمزدهای بخش عمومی ویژه مقامات و مدیران تشکیل می‌دهد.

همچنین این کمیسیون تشکیل کارگروه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وبرگزاری جلسه‌ای برای بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایحه الحاق سازمان تعاونی کادر نیروهای مسلح (اتکا) به فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی در دستور کار دارد.

همچنین کمیسیون اجتماعی در جلسه‌ای با حضور فرمانده نیروی انتظامی به بررسی گزارش اقدامات ناجا پیرامون تامین اجتماعی شهروندان می‌پردازد و بررسی تحقیق و تفحص از پرداخت حقوق، مزایا و پاداش در دستگاه‌ها، بانک‌ها، شرکت‌ها و موسسات وابسته به دولت، شهرداری‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی را در دستور کار قرار داده است.

بررسی لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در کمیسیون اقتصادی

کمیسیون اقتصادی ضمن بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه، رسیدگی به ایرادات شورای نگهبان در لایجه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و طرح اصلاح مواد ۳، ۶ و ۲۴ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ را در دستور کار دارد.

همچنین انتخاب یک نفر برای عضویت در هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و برگزاری کارگروه مالیاتی درباره بررسی طرح تنقیح قوانین مالیاتی کشور از دیگر موارد کاری کمیسیون است.

این کمیسیون بررسی ایرادات شورای نگهبان در لایجه تاسیس بیمه همگانی حوادث طبیعی و رسیدگی به لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری - صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را نیز در دستور کار دارد.

ارائه گزارش رئیس ستاد اجرای برجام در کمیسیون امنیت ملی/حضور وزاری خارجه و کشور برای پاسخگویی به سوالات

کمیسیون امنیت ملی در جلسه‌ای ضمن تجلیل از شخصیت شیخ عیسی قاسم رهبر دینی بحرین، بررسی روند اجرای برجام با حضور معاون حقوقی و امور بین الملل وزیر امور خارجه (رئیس ستاد اجرای برجام) را در دستور کار دارد.

همچنین وزرای امور خارجه و کشور نیز برای پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در کمیسیون امنیت حضور پیدا می‌کنند.

گزارش مدیرعامل شرکت توسعه نیروی برق تهران بزرگ در کمیسیون انرژی

کمیسیون انرژی نیز در جلسه‌ای ضمن بررسی لوایح اصلاح قانون بودجه ۹۵ و برنامه ششم توسعه، گزارش رییس کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص تدوین الزامات سیاست‌های کلی انرژی بررسی می‌کند.

همچنین این کمیسیون علاوه بر رسیدگی به طرح شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد، بررسی لایحه حفاظت، احیا و مدیریت تالاب‌های کشور، بررسی طرح یکسان‌سازی مزایا، حقوق و امتیازات کارکنان قرارداد معین کارور(اپراتور) ‌های برق با سایر کارمندان پیمانی و رسمی و گزارش مدیرعامل شرکت توسعه نیروی برق تهران بزرگ را در دستور کار دارد.

بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، طرح کاهش آلودگی هوای کشور با حضور مسوولان و کارشناسان وزارت‌خانه‌های نفت و صنعت و مرکز پژوهش‌ها و لایحه به هزینه قطعی منظور کردن اعتبار خرید وسایل حفاظتی جزیره خارک با حضور مسوولان و کارشناسان وزارت‌خانه‌های نفت، دفاع و اقتصاد از دیگر موارد کاری این کمیسیون است.

بررسی عملکرد دولت در اجرای قانون هدفمندی در کمیسیون برنامه و بودجه

کمیسیون برنامه و بودجه با حضورمسوولان مربوطه به بررسی گزارش عملکرد چهارماهه منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها می‌پردازد و بررسی لایحه برنامه ششم را در دستور کار دارد.

بررسی لایحه برنامه ششم در کمیسیون بهداشت و درمان

کمیسیون بهداشت و درمان در جلساتی هفته آینده لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم را بررسی می کند.

بررسی کلیات لایحه شفاف سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی در کمیسیون شوراها

کمیسیون شوراها و امور داخلی نشست مشترکی با شهردار تهران به منظور تبادل نظر درباره لایحه احکام موردنیاز اجرای برنامه ششم را برگزار می‌کند و در جلسات دیگر بررسی این لایحه را در دستور کار دارد.

بررسی کلیات طرح دهیاری‌ها و لایحه شفاف سازی منابع مالی و هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی کشور نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

وزیر نفت در کمیسیون صنایع

کمیسیون صنایع و معادن ضمن برگزاری کارگروه ویژه کمیسیون با نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بررسی طرح حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی را در دستور کار دارد.

بررسی لایحه احکام برنامه ششم، استماع گزارش وزیر نفت از عملکرد و برنامه‌های این وزارتخانه و تشکیل کارگروه بررسی قراردادهای کارگزاران دفاتر مخابراتی از دیگر موارد کاری این کمیسیون است.

بررسی احکام برنامه ششم در کمیسیون عمران

بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم و نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی در محل این وزارت‌خانه در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد.

بررسی مسائل فرهنگی استان خراسان رضوی در کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه ضمن بررسی مسائل فرهنگی استان خراسان رضوی در اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) شرکت خواهد کرد.

همچنین این کمیسیون بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم در دستور کار دارد.

بررسی عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی در کمیسیون قضایی

کمیسیون قضایی در جلسه‌ای ضمن استماع گزارش عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی با حضور ریاست این سازمان بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم در دستور کار دارد.

همچنین این کمیسیون میزبان وزیر دادگستری برای پاسخ به سوالات نمایندگان است.بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا در کمیسیون کشاورزیکمیسیون کشاورزی در جلسات هفته آینده لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه را بررسی می‌کند و رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا در دستور کار دارد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۳:۰۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۷:۱۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۲:۱۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۰:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ ۰۸:۰۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۵۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۷:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۰۹:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۰۵ ۱۲:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : فیش های حقوقی ، تحقیق و تفحص
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.