نظر منتشر شده
۶۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468076
پرسش وزیر بهداشت از نامزدهای ریاست‌جمهوری؛ با "طرح تحول نظام سلامت" چه خواهید کرد؟/ از کاری که برای "سلامت" شد، راضی‌ام
بخش اجتماعی الف، 13 اردیبهشت 96
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۳
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ابراز تاسف از مغفول ماندن مبحث "سلامت" در مناظره اجتماعی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، از کاندیداها خواست که موضع خود را نسبت به مقوله سلامت به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اجتماعی مردم، به صورت شفاف بیان کنند.

دکتر سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی درباره مناظره اخیر کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و مغفول ماندن مبحث "سلامت" به عنوان بزرگ‌ترین پروژه اجتماعی دولت یازدهم در این مناظره، گفت: متاسفم از اینکه در مناظره اول کاندیداها که با موضوع اجتماعی برگزار شد، در مورد سلامت مردم صحبتی نشد و در عین حال نیز حاشیه‌های این مناظره آنقدر بود که به خدمات دولت در حوزه سلامت پرداخته نشد؛ این درحالیست که معتقدیم اقدامات انجام شده در این حوزه در دولت یازدهم استثنایی است

کاندیداها موضع‌شان را درباره موضوع سلامت بیان کنند

وی افزود: انتظار داریم که در دو مناظره بعدی، کاندیداهای محترم موضع‌شان را نسبت به مقوله سلامت به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم، بیان کنند. حوزه‌های پیشگیری، سلامت غذا، آب، هوا و مخاطراتی که از جانب "صنایع" سلامت مردم را تهدید می‌کند و همچنین موضوع درمان بیماران از جمله مباحثی است که به سلامت جسم مردم مربوط می‌شود و لازم است کاندیداها مواضع و برنامه‌هایشان را در این زمینه‌ها بیان کنند.

برای سلامت روح و روان مردم چه برنامه‌ای دارید؟

وزیر بهداشت ادامه داد: مهم‌تر از این‌ مباحث، ضروری است که کاندیداها در مورد سلامت روح و روان مردم و آرامشی که باید در جامعه حاکم باشد، آزادی‌های فردی و اجتماعی که باید در قالب رعایت حقوق شهروندی، دولت و به نوعی کل نظام برای آحاد ایرانیان فراهم کند، مبحث رسانه‌ها و مطبوعات و به طور کلی نحوه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در جامعه اعلام موضع کنند.

با "طرح تحول نظام سلامت" چه خواهید کرد؟

هاشمی، "رفاه اجتماعی" را نیز در ارتباط با سلامت روان مردم خواند و در این راستا گفت: کاندیداها باید اعلام کنند که درباره مشکلات مردم در حوزه رفاه اجتماعی که متاسفانه سال به سال نیز افزایش یافته است، چه برنامه‌ای دارند و موضع‌شان در این باره چیست؟ همچنین ضروری است اعلام کنند با طرحی که در دولت آقای دکتر روحانی تحت عنوان "طرح تحول نظام سلامت" شروع شد، چه خواهند کرد؟ آیا آن را ادامه می‌دهند یا متوقف می‌کنند؟ در این راستا کلی‌گویی هم نکنند و تنها به گفتن این که این طرح خوب است یا خیر و عیب‌هایی دارد یا ندارد، بسنده نکنند. روشن بگویند که عیب‌های آن کجاست و می‌خواهند چه اصلاحاتی انجام دهند. اگر هم کلا این طرح را قبول ندارند، شفاف به مردم بگویند که برای جبران این عقب ماندگی تاریخی در حوزه بهداشت و درمان کشور می‌خواهند چه کنند؛ عقب‌ماندگی که در این دولت به آن پرداخته و رضایت نسبی مردم هم حاصل شد و همچنان مردم علاقه‌مندند دولت و دولت‌های بعدی تا مرزی پیش روند که به معنای واقعی غیر از دغدغه بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشند.

از کاری که برای "سلامت" شد، راضی‌ام

وی هعچنین در پاسخ به این سوال که در چه شرایطی نظام سلامت را تحویل گرفتید و در چه شرایطی به دولت دوازدهم تحویل خواهید داد؟ گفت: مردم باید در این زمینه اظهار نظر کنند؛ چراکه مسوولان قبلی هم مدعی بودند خیلی خوب حوزه را تحویل داده‌اند. در مجموع من از کاری که در این دولت برای سلامت مردم شد، راضی هستم و معتقدم اگر در 10 دولت قبلی هم به همین ترتیب به این مهم‌ترین دغدغه اجتماعی مردم پرداخته شده بود، اکنون کشورمان یکی از موفق‌ترین کشورها در ارایه خدمات بهداشتی – درمانی بود.

مملکت‌داری سخت است

متعجبم که بعضی‌ها اینقدر عطش مدیریت کلان کشور را دارند


وزیر بهداشت در پایان صحبت‌هایش بر مشکلات کار اجرایی اشاره‌ای کرد و گفت: کار اجرایی و مملکت‌داری سخت است؛ متعجبم که بعضی‌ها اینقدر عطش مدیریت کلان کشور را دارند؛ یا نمی‌دانند کشورداری سخت است یا می‌دانند اما علاقه‌ زیادی به این کار دارند. کلا مدیریت در هر رده‌ای در ایران سخت است حتی فرماندار، بخشدار یا رده‌های بالاتر شامل استاندار و ...؛ چراکه مولفه‌های قدرت تعریف‌های خاصی دارند. باز هم می‌گویم که کار اجرایی و مملکت‌داری سخت است، خیلی سخت.
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۷ ۰۲:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۱۶:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۹:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۱۸:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۵ ۰۱:۵۸
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۱۲:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۰ ۱۷:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۴ ۱۵:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۲:۳۱
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت+طرح تحول+نظام سلامت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۳۰:۰۵
این طرح از اول هم طرح خوبی نبود چون باعث افزایش نجومی تعرفه خدمات پزشکی به ویژه افزایش دستمزد پزشکان شد. یکی از اولویت های رییس جمهور آتی باید حذف این طرح و یا تعدیل اساسی آن باشد. (4308111) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۲:۲۵
این سئوال رو باید از کسایی بپرسید که مریض دارند

افراد سرطانی .

افراد تحت سرپرستی بهزیستی

افراد سالمند و بازنشسته

تامین دارو و تجهیزات پزشکی خیلی مهم است . یادم میاد سال 92 برای زدن واکسن کزاز و هپاتیت چند جا رفتن و نداشتن و میگفتن بخاطر تحریم ها نیست .

هر طرحی هم نقاط ضعف و قوت داره .

ولی بنده هم مخالف پول و درامد نجومی پزشکان هستم و باید برای افرادی که سطح درامدشان بسیار بالاست مالیات بیشتری دریافت شود . مثل کانادا (4308659) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۷:۲۰
تحریم و نبود دارو چه ربطی به طرح تحول سلامت داره (4308913) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۳:۳۵:۳۵
بنده اصلاح طلبم و از خدمات درمانی هم استفاده می کنم بسیار گران شده و بهتره به وضع قبل برگرده بیشتر هم طرح تحول جیب پزشکان بود روحانبی بهتره دور بعد وزراش رو عوض کنه بجز دو سه وزیر (4309092) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۳:۴۳:۰۲
طرح سلامت ، با حذف قاضی زاده هاشمی، و با حذف کارانه ها و حقوق های نجومی. (4309123) (alef-11)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۳:۴۷:۱۳
منه مریض
تو شهر خودمون دربه در دنبال داروم که خیلی هم خاص نیست گشتم
دکتر درست و حسابی هم تو شهرستانها نیست
پس چی شد این طرح
یه مداد رفته تو دست یه بنده خدا در شهر شا......دو هفته است بستریه 4 بار عملش کردن و هی می گن عفونت کرده
خوب یعنی چی ؟ (4309152) (alef-11)
 
نیما
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۱:۴۷
دو صنف قدرتمند هستند یکی کانون وکلای دادگستری و دیگر سازمان نظام پزشکی که مانع افزایش پزشک و وکیل در کشورند تا بتوانند درامد اعضایشان را تضمین کنند تا زمانی که پزشک متخصص در کشور زیاد نشود و لابی گری سازمان نظام پزشکی باشد وضعیت اموزش پزشکی بهتر از این نخواهد بود (4308737) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۱:۰۹:۴۰
الان که دانشگاه سرکوچه هم انواع و اقسام مهندسیا را میگیرن, وضع اموزش مهندسی بهتر شده ایا؟ کاش نظام مهندسی هم به فکر جوونای دانشجوش می بود (4310911) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۸:۱۲
اما باعث کاهش ۹۰ درصدی هزینه بیماران در بیمارستان هم شد (4308918) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۵:۵۱
ایران چند هزار پزشک دارد؟ همه می گویند درآمد ایشان چند برابر شد، در صورتیکه فقط از زیر میز آمد روی میز، انشاال.. حالا که روی میز است مالیات آن نیز پرداخت شود.
جالب است هیچکس نمی گوید همان محرومان و مستضعفان و غیره که تا کنون رنگ هیچ بیمه ای را ندیده بودند، الان همین بیمه کم تاثیر تامین اجتماعی را دارند! اصولا این قشر فقط استفاده تبلیغی هستند، نه کسی به از دست داده هایشان فکر می کند و نه از بدست آورده هایشان! حداقل الان می تواند خود را به بیمارستان میلاد برساند و نفس های آخر را در حیاط آن بیمارستان در صف انتظار بکشد تا گوشه خیابان! اگر کسی می خواهد قولی دهد، بگوید این صف ها را چگونه کاهش می دهد، قول اینکه بنز فلان دکتر را می کنیم تویوتا فقط بچه گول زنک است! (4308952) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۰۷:۵۶:۴۱
اطلاعات شما از طرح تحول ناقص است(با توجه به فرمایشات)در اینطرح کسی بیمه تامین اجتماعی نشده بلکه بیمه سلامت است که تفاوت زیادی با هم دارند در این طرح حداکثر ده میلیون نفر جدید بیمه موقت شدند (4311127) (alef-11)
 
محمد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۴:۲۱:۰۹
مردم ما از اینکه هزینه کمتری برای خدمات پزشکی می پردازن خوشحال نیستن و بجاش از اینکه پزشک ها درامد بیشتری دارند ناراحتند! (4309235) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۷:۵۱:۰۶
اولویت اول جناب وزیر بهداشت ترمیم دریافتی پزشکان بود بعد وضع درمان جامعه . (4309829) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۳۴:۴۵
شما راضی بودی ، یک ملت ناراضی بودند. (4308119) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۳۶:۳۵
کاری که در این طرح تحول صورت گرفت ، تا سالیان سال برای کشور ، مصیبتش ادامه خواهد یافت. وقتی پرداختی یک نفر ۴ برابر شده ، الان مگر می شود ان را به حالت اول برگرداند؟ (4308127) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۳:۳۴
امید وارم این اتفاق بیفتد تمام پول وزارت بهداشت به جیب پزشکان رفت با بهر دهی بسیار پایین (4308899) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۷:۴۶:۰۱
می دانید دولت برای تامین هزینه های حساب نشده این طرح چه بار سنگینی روی دوشش هست ؟ خیلی بیشتر از یارانه ها که اثراتش بعدا" معلوم می شه . (4309811) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۳۷:۵۹
ظریف هم از برجام راضیه.شما هم از طرح تحول سلامت راضی هستی! هیچ بقالی نمی گه ماست مم ترشه. (4308128) (alef-11)
 
پرسنل بیمارستان مدرس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۴:۳۶:۲۳
راضی است چون کارانه 200 میلیونی دریافت میکنه که در تاریخ ایران بی سابقه بوده !
راضی است چون تمام بودجه این طرح رو هول داد توی جیب همکاراش (4309287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۴۰:۱۷
با این طرح تحول سلامت ، پزشکان عمومی شدن پرستار! رییس انجمن پزشکان عمومی ، در پاسخ به اعتراض پزشکان عمومی ، عنوان کرد که راه رساندن اعتراضمان به گوش اقایان ، داد و هوار نیست ، صندوق رای است.! (4308135) (alef-11)
 
بنده خدا . اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۰:۱۰
جزو وزرایی است که انصافا عالی به کشور خدمت کرده است.
جهانگیری . سید حسن هاشمی. آخوندی . زنگنه از نیروهای جهادسازندگی هستند. همگی عالی خدمت کرده اند.
چرخ توسعه کشور به حرکت درآمده است. خداکند تداوم داشته باشد. (4308166) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۳:۴۵:۰۴
فعلا که چرخ تداوم قاچاق در ویلای .....ن به شدت در حال حرکت و چرخش است. (4309137) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۰:۲۵
جالبه که اصولگراها به طرح مهم بیمه سلامت رایگان برای همه اشاره نمیکنن که کار بسیار خوب این دولت بود. (4308168) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۱:۴۵
بنده بعنوان استاد دانشگاه در رشته بهداشت و کسی که سالهای متمادی در سیستم بهداشت، درمان و همچنین آموزش کار کرده معتقدم که بیش از 80 درصد از طرح تحول سلامت ناکارآمد و در بعضی قسمتهای آن مخرب بوده است.
امیدوارم کاندیداهای محترم صریحا اعلام نمایند که از ادامه پر کردن جیب جراحان امتناع خواهند کرد (4308171) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۳۵:۴۸
واقعا ....د. من یک هفته به دلیل حمله قلبی و ایست قلبی در سی سی یو بیمارستان بستری بودم آنژیوپلاستی شدم و در قلبم استنت گذاشتند نگران هزینه ها بودم ولی در پایان کل پرداختی من به بیمارستان 470 هزارتومان شد که اصلا باورمان نمیشد چون یکی از اشنایان سال 91 همین درمان را داشته اند و تنها یک شب در سی سی یو ماندند و پرداختی ایشان 2700000تومان بود واقعا خودتان قضاوت کنید (4308867) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۶ ۰۹:۱۳:۰۳
بقیه هزینه درمان شما و حتی چندین برابر آن را از جیب بنده و امثال من پیشاپیش گرفته اند. خیالتون راحت!!! (4317389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۵:۴۱
بنده هم به عنوان عضوی از سیستم با بیست وهفت سال سابقه کار در هیچ زمانی وضعیت بهداشت ودرمان را اینگونه اسفناک تجربه نکرده بودم متاسفانه (4308908) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۸:۵۹:۵۱
این طرح تحول نظام سلامت هیچ تاثیری روی عوام مردم نداشت و تنها جیب پزشکان را بیشتر پر کرد! چرا فکری به حال بی ارزش ترین سیستم بیمه ای دنیا نمی کنید که بیمار باید 70% هزینه را پرداخت کند! (4308187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۴:۴۷
درود بر مرد کار و عمل
درود بر شرفت (4308203) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۵:۴۶
جیب پزشکان را پر کردی (4308206) (alef-11)
 
محمد
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۴:۲۲:۴۸
خب هزینه بیمار رو هم کم کرد چرا این قسمت رو نمی بینید ؟ (4309240) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۷:۴۷:۴۸
با چه کیفیتی ؟ الان افغانستان همه بیمارستانهای دولتی رایگان است . هزینه ما را هم نمی کنند . (4309817) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۰۷:۱۳
به خدا الان پنج ماهه گرفتار بيمارستانم پزشکان هيچ کاري نميکنند

پزشکان 4 دصدي هستند


وقتي ميرم بيمارستان پزشک ميگه اگه ميخواي نتيجه بگيري بيا مطلب البته بعد از 5 ماه برو بيا اين يعني چي ؟؟؟؟/ (4308212) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۶:۵۵:۴۸
شما برو امریکا!!!!!!! (4309677) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۷:۴۸:۳۹
اونها که خیلی بدند ما از اونها بهتریم . (4309822) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۷:۵۷
هر کی هم خوشش نیاد از کارانه های نجومی دکترا بیشعــــــــوره |: (4308234) (alef-11)
 
علی
United States
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۱۹:۲۹
آقای وزیر درامد پزشکان را بدون در نظر گرفتن درامد سایر کارمندان بالا برد و نگذاشت ظرفیت پذیرش پزشکی بالا رود تا همچنان هم حقوق پزشکان بالا باشد و هم در جامعه تبدیل به انسانهای خاص گردند در حالی که در کشورهای دیگه پزشکی هم مانند سایر مشاغل می باشد فردا روز که جمعیت ایران به سالمندی برود و به خاطر این عدم افزایش ظرفیت پزشکی مردم به مشکل بخورند اون وقت شما کجایی که از این طرح تحول دفاع کنی (4308239) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۴۵:۱۸
فرمان داری ش که خیلی سخته
چون ممکنه طرف تبدیل به بی ش ... بشه (4308306) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۰۹:۵۰:۳۸
وزیرپزشکان فقط به فکر هرچه بیشتر پرکردن جیب پزشکان هستش چون ...بیمارستانها (4308338) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۲:۴۸
همون کاری که شما با طرح پزشک خانواده کردی. (4308383) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۲:۱۴
هفته پیش من مراجعه کردم به درمانگاهی که در اون برای پزشک خانواده ثبت نام کرده بودم. آقای دکتر نبودن منشی گفت چون ایشون نیستند شما برای معاینه باید 20 هزارتومان ویزیت پرداخت کنید خواستم تشکر کنم از همه دست اندرکاران طرح پزشک خانواده. (4308540) (alef-11)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۲:۵۵
میدونی از سال 92 دولت تدبیر تمام طرح پزشک خانواده را ملغا کرد
باید از اونایی تشکر کنی که طرح پزشک خانواده را دنبال نکردند (4308935) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۵۱:۳۶
خدارو شکر که سال 91 بیمار ام اسی نداشتی که جلو چشمات پر پر بشه و برای همیشه ویچلر نشین و بدونی که می شد که نشه فقط اگر تو می تونستی ماهی 3 میلیون تومان اون سال آمپول بخری، یا اونایی که مسئول بودن می فهمیدن که مسئول چی هستن یا هموطنت به فکر این نبود که با واردات ماشین با ارز دولتی پولدار تر شه! (4308736) (alef-13)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۵۴:۱۳
من خالم سرطان داشت سال 90-91 بود آمپولاش روزانه باید میزد هر آمپولش 100هزار تومن بود
به لطف دولت احمدی نژاد بیمه همشو پرداخت میکرد (4308943) (alef-11)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۰۶:۰۳
طرح تحول نظام سلامت باعث جهشی فوق العاده در درامد پزشکان شد جناب آقای وزیر بهداشت از افزایش درامدهای حاصل از فعالیت های پزشکی اش راضی است و تمایل دارد طرح تحول به عنوان عامل اصلی این افزایش درامد در دولت های بعد تداوم داشته باشد. (4308401) (alef-11)
 
Moldova, Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۲۹:۳۵
این طرح جزو طرحهای خیلی خوب دولت یازدهم بود هر چند می شد با صرفه جویی و اصلاح تعرفه ها به نفع مردم نه پزشکان پول حاصل از صرفه جویی رو دوباره تو نظام بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنیم .هیچ دلیلی نداره وقتی یک پزشک متخصص امسال 45 هزار تومن ویزیت میگیره دوباره امسال هم تعرفه اون رو افزایش بدیم چون پزشکان با همین درامدها جزو دهک های اول جامعه هستند واگر تو همین کشور درس خوندند فرقی با مردم عادی که عموما درامدی زیر دو میلیون درماه دارند ندارند.وقتی یک روستایی برای عمل قلب خود تو شهرستان با دفترچه بیمه سلامت رقمی حدود 300هزار تومن خرج میکنه (موردی که من خودم دیدم)باید به جناب قاضی زاده آفرین و دست مریزاد گفت.بهداشت ودرمان ما ایراد زیاد داره اما علیرغم بودجه سنگین این طرح چون پول برای مردم خرج شده ارزش داره. (4308488) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۶:۰۹
... مردم این طرح رابسیارسنگین وسخت میدانندوشوخی نیست .
همه مردم دردرستی وسخت کوشی وپاکی این وزیرایمان دارند...این انسان یک مسلمان واقعی وشریف است ای کاش ماننداوچندین نفرداشتیم.
... (4308551) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۹:۰۷
"یک مسلمان واقعی وشریف"!!!!!

شما هم مثل اصولگراها با این اسامی بازی می کنید.ایجاد طبقه ای که درآمدهای نجومی دارند و سطح زندگیشان کاملا" از افراد عادی این کشور فاصله گرفته است اسمش مسلمانی است؟! (4309360) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۸:۳۴
هیچی قراره همون کاری که شما کردین و تعرفه ها رو یک شبه 400 درصد افزایش دادین در گام سوم طرح تحول سلامت، در گام اول دوباره تعرفه ها رو افزایش بدن تا شما و دوستان پزشک شما راضی بشین، همچنین افزایش کارنه ها نجومی، چون طرح جیب پزشکان به غیر از این موارد چیز دیگه ای نبود (4308562) (alef-11)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۰:۵۹:۱۲
شما خودتان بفلرمایید که با این بودجه کلان طرح سلامت که اختصاص داده شد بجز حقوق نجومی بعضی پزشکان دیگر چه کردین که امروز در بیمارستان حضرت رسول که همه رزیدنت هستن آزمایشهای مربوط به لاپراسکوپی باید بیرون انجام شود یا بیمارستان کودکان باهنر برای یک آزمایش 260 هزار تومان می گیرد که بعد از پرس و جو کارکنان گفتن که آزمایشگاههای بعضی بیمارستان های دولتی به بخش خصوصی واگذار شده و این آزمایش را ما دستگاهش رو نداریم باید بفرستیم بیرون - بیرون که خودم بردم همین ازمایش 220 تومان شد علی برکت الله و این یک نمونه از هزاران است وقتی 7 درصد از حقوق کسر بیمه میشود و 23 درصد هم کارفرما میدهد این ارقام نجومی یعنی کفاف یک بیمه تامین اجتماعی جامع نیم شود که ما هر موقع مریض می شویم غصه هم بخوریم چقدر از حقوق کارگر کم شود که یک تامین اجتماعی به معنی واقعی شکل بگیرد ؟ 98 درصد خوب است ؟
و در آخر اینکه الف جان میدانم منتشر نمی کنی چونکه خط سیاسی شما هر چه هست فقط اسمش دیده بان است والسلام (4308564) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۱۶:۱۹
حقوق نجومی پزشکارو قطع می کنم (4308613) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۱:۵۴
مگه کاری دیگه میشود انجام داد، فعلا که جیب پزشکان ته ندارد
به این دولت و ان دولت ارتباطی ندارد (4308635) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۲:۱۰
از این طرح به غیر از آقای وزیر و پزشکان کس دیگری راضی نیست بنده کادر درمان هستم خدمت ایشان فقط برای خودش وبرای پزشگان می باشد آنچه مطرح می گنند که پرداخت مردم کمتر شده نادرست می باشد ازآنجائیکه تعرفه خدمات درمانی 300 درصد افزایش یافته به تبع آن درصد پرداختی مردم نیز افزایش وکیفیت با توجه به افزایش پرداخت به پزشکان ونه به کادر درمانی وکارکنان بشدت کاهش یافته (4308655) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۲:۴۷:۲۵
کاملا موافقم کاش می شد افرادی غیر از پزشک این طرح را مورد بررسی قرار دهند تا همه متوجه بشوند این طرح چه بلایی بر سر این سیستم اورده است (4308915) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۳:۵۸:۵۰
فکر کنم شما و طرحت اگر در دولت آینده نباشید ، همه پزشکان نجومی بگیر عزاخواهند گرفت!! ولی منابع سرشار پولی به محل اصلی اش برمیگرده . (4309190) (alef-11)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۴:۵۷:۳۷
خدمات درمانی در اصل در خدمت اشراف و نجومی هاست. (4309356) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۶:۱۳:۳۷
انصافا بیمارستان ها زمان احمدی نژاد از الان بهتر بود (4309542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۶:۱۴:۲۵
وقتی 10000 میلیارد سرمایه داری تو چه می دانی فقرا چه می کشند بروید مردان مریخی (4309544) (alef-3)
 
kamal
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۶:۲۴:۱۹
بنده خودم هیات علمی علوم پزشکی هستم، خواهشا این طرح را کنسل کنید زیرا اصلا ردیف بودجه مشخصی را برای آن در نظر نگرفتند و بیمه تامین اجتماعی هم هرگز قانون تجمیع بیمه ها را نخواهد پذیرفت، فقط طرحی بود به کام پزشکان با دریافت کارانه های 100 تا 200 میلیونی در ماه. خواهشا دولت بعدی این طرح را کنسل کنند. (4309581) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۷:۵۰
واقعا از لحاظ بیماری خاص احمدی نژاد به داد مردم بیچاره و فقیر رسید نه شما ها تریلیاردرها (4309628) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۶:۳۹:۴۴
من 3 تا بیمه هستم ولی باز کلی برای دکتر باید هزینه کنم اون هم برای داروهای عادی بقیه آزاد هستند (4309635) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۸:۲۳:۱۰
نمیخواستم مطلب بدم
ولی خلاف تمام ارزشهای اخلاق و دین و وجدان بود اگر نمیگفتم
من فقط براساس تجربه خودم میگم :
بیمار صعب العلاج داشتم هم در دولت قبل و هم این دولت
مصیبتی که در دولت قبل برای دارو وحتی خدمات بیمارستان و کلینیک داشتیم وحشتناک بود
هنوز برام کابوسه
حتی اواخر دولت قبل بیمارستان خصوصی هم اطلاعیه زده بود دیوارش که برای اسکن مغز فیلم نداره !!!!!!!!
وای بحال دولتیش
هزینه آزمایشگاهیمون 3 برابر و سهم پرداختی نقد بیمار بابت آزمایشها
به 90 درصد رسیده بود (سهم بیمه تقریبا 10 درصد !!!!!!)
اوضاع بیماران سرطانی که بسیار فجیع تر از ما بود
در همون دولت قبل کنار این مشکلات مریض داری
فرزند شیرخوار هم داشتم که شیر خاص باید مصرف میکرد ظرف 6 ماه قیمت شیر خشکش از 9000 تومن رسید به 25 هزار تومن اون هم قاچاق !!!!!
اما در دولت فعلی همون 3 ماه اول تمام این مشکلات بیمار من و فرزندم برطرف شد بدون اینکه هنوز برجامو رفع تحریم مطرح باشه
من از هرچی ناراضی باشم از عملکرد وزارت بهداشت راضی هستم
خدا خیرشون بده مخصوصا جناب وزیر (4309940) (alef-11)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۳ ۱۸:۴۷:۱۱
بابا من چطور حرف شما را قبول کنم از نجومی بگیران حمایت می کنی (4309983) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۰۳:۴۰
شاید وزارتخانه ای که بیشترین میزان افزایش تورم درارائه خدمات درکشوررابوجود آورد وبیشترین اختلاف را دردریافتی بین کارکنان یک وزارتخانه ودرنتیجه نارضایتی کارکنان به اصطلاح رده پایان تحت مجموعه خویش دردولت آقای روحانی ایجادکرد همین وزارتخانه بهداشت ودرمان وتحت اوامرآقای دکترحریرچی معاونت اداری وپشتیبانی این وزارتخانه بود کاهش هزینه ای که ادعا میکنند با افزایش تعرفه های که انجام دادند زیادقابل توجه نمی باشد متاسفانه دکترحریرچی دربازی با آماروارقام بسیاراستاد است ودر مناظره های مختلف دراثرهمین حربه اکثر منتقدین خودرا مات می کند ولی اولین هدف این طرح که حذف زیرمیزی بگیری توسط پزشکان بود هنوزهم وجوددارد دومین هدف اجباری بودن حضورپزشکان متخصص دربیمارستان ها بود لیکن وقتی که پرسنل بیمارستان اجازه ازخواب بیدارکردن پزشک مقیم راندارندودرصورت بیدارکردن موردتوبیخ قرارمی گیرندبه چه دردبیمارمی خمرددرصورتی که شب خویش رانیزبطورکامل دریافت می کنددرمورد اختلاف دریافتی پرسنل بیمارستانها نیزهمین بس که ،پزشکان تمام کارانه خودراتاآخرسال قبل طورکامل دریافت کرده اند کارکنان ستادی دانشگاههای علوم پزشکی نیزازمزایای فوق العاده شغل بهره مندبوده واضافه کاری خویش رانیز کامل دریافت می کنند دراین بین ظلمی است که درحق کارکنان بیمارستانها بویژه کادردرمانی آنهااعم ازپرستاری وعلوم آزمایشگاهی وغیره رواگردیده است وعلیرغم اینکه کارانه آنها ازمهرماه سال قبل تاکنون پرداخت نگردیده است هنیت امنای دانشگاه علوم پزشکی اردبیل مصوب کرده که کارانه بیمارستانها درسال 96به میزان یک سوم کارکرد قابل پرداخت می باشدکارکردکاپرستارانی که یک نفربه تائید خودمقامات وزارت بهداشت اندازه سه نفربه اجبارکارمی کندآقای دکترهاشمی ودکترحریرچی جواب این ظلم هارادرآن دنیاچگونه میخواهندبدهندوانقدرهم طلبکارازکشورهستند (4311544) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۴:۴۱:۲۵
طرح تحول نکات مثبت و منفی دارد
هزینه های طرح بسیار بالا است
فقط در حوزه درمان اجرا شده
پایداری منابع در ان وجود ندارد


بیماران بستری از ان راضی هستند
به پیشگیری بها نداتده است
انتظارات اجتماعی و خدمت گیرندگان را بالا برده است (4311847) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.