نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 268771
ضرر ۱۷ میلیارد دلاری ترکیه در سوریه و عراق
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۶
حزب مخالف جمهوریخواه خلق ترکیه در گزارشی اعلام کرد : ترکیه در نتیجه اجرای سیاستهای اشتباه در قبال تحولات سوریه و عراق ۱۷ میلیارد دلار متضرر شده است.

به گزارش ایرنا، در این گزارش که از سوی بزرگترین حزب مخالف در مجلس ترکیه منتشر شد ، آمده است: هزینه هایی که صرف آوارگان سوری در ترکیه شده و زیانهایی که به صنعت توریسم این کشور وارد شده است، بزرگترین بخش زیانهای ترکیه را تشکیل می دهد.

بر اساس این گزارش ، ترکیه از آغاز بحران و فعالیتهای گروههای تروریستی در خاک سوریه تا کنون ۵/۵ میلیارد دلار برای آوارگان سوری ( یک میلیون و هشت صد هزار نفر) هزینه کرده و بحرانهای داخل سوریه و عراق نیز موجب کاهش درآمدهای ترکیه از محل جهانگردی و صادرات شده است.

این گزارش اضافه می کند، در سه سال گذشته کل ظرفیت صادرات ترکیه به سوریه معادل ۵/۱۰ میلیارد بود که در این مدت تنها ۵/۴ میلیارد دلار اجرایی شد و صادرات ترکیه به عراق نیز کاهش یافت.

در بررسی بخش بعد اجتماعی حادثه در گزارش حزب جمهوریخواه خلق آمده است هم اکنون حدود ۵۰۰هزار کودک سوری در ترکیه آواره هستند که در سن ورود به دبستان می باشند ولی ترکیه مدرسه توانایی آموزش حداکثر ۱۷۵ هزار تن از آنان را دارد.

در این گزارش هم چنین به تبعات نا مطلوب سیاسی و اقتصادی سیاستهای خصمانه آنکارا علیه دمشق در بعد از پایان بحران در سوریه پرداخته شده است.

هم اکنون حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار آواره سوری در ترکیه بسر می برند که شمار کمی از آنان در اردوگاههای مرزی زندگی می کنند و اکثریت آنها در شهرهای بزرگ پراکنده شده اند و با مشکلات معیشتی یزرگی رو به رو هستند.

ترکیه از آغاز بروز بحران در سوریه همواره از معارضان حمایت کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترکیه+سوریه+عراق
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۷ ۱۶:۳۸:۳۵
17 میلیارد در مقایسه با صدها میلیارد ایرانی ها در دوره ...هیچه (2852152) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.