توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 421879
پس از آزادی حلب، برای شورشیان چه می‌ماند؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۱
رادیو بین المللی فرانسه اخیرا گزارشی درباره شکست های معارضین نظام سوریه و پیشروی ارتش این کشور در شهر استراتژیک حلب منتشر کرده و این پرسش را مطرح کرده است که پس از آزادی حلب، سرنوشت شورشیان سوریه چه خواهد بود؟العالم – سوریه 

پایگاه مصر العربیه به نقل از این رادیو گزارش داد ارتش سوریه با سیطره بر محله های شرق حلب، به سرعت در حال تحقق آزادی کامل این شهر است. رادیو فرانسه پرسید، آیا سقوط دومین شهر بزرگ سوریه پایان کار معارضین سوری و شورش سوریه خواهد بود؟.

این رادیوی فرانسوی مدعی شده است که سقوط حلب تحولی عظیم در نبرد خواهد بود اما از نظر منطقه ای و جنگی، پایان شورش در سوریه نخواهد بود و گروه های مسلح در مناطق پراکنده کم اهمیت و عمدتا روستایی مستقر خواهند شد.

این گزارش حاکیست، شورشیان سوری بر مناطق دیگری سیطره دارند که البته از نظر سیاسی و سمبلیک دارای اهمیت کمتری است مانند استان های ادلب، حماه، شمال حمص، برخی از مناطق دمشق و جنوب کشور، همچنین با کمک ترکیه مناطقی از شمال نیز تحت سلطه آنان است.

رادیو فرانسه افزود: «سقوط حلب از نظر بشار اسد پیروزی بسیار درخشانی است، نظام سوریه خواهد توانست با این پیروزی بر عمده شهرهای بزرگ سیطره یابد و موضعش در سطوح سیاسی و دیپلماتیک در هر مذاکرات بین المللی جدید تقویت می شود. اسد در تلاش برای تغییر اوضاع به نفع خود است به ویژه که دیدگاه جهانی نسبت به کشور سوریه با به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا تغییر یافته است».
العالم
 
 
کلمات کلیدی : حلب، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.